גני ילדים


החינוך בסינגפור הינו פרטי ולכן יקר להחריד. בדרך כלל מי שמגיע לסינגפור מקבל החזר בדרך כלשהי על תשלומי שכ"ל, ואם לא דובר על כך - חשוב להתעקש, כי מערכת בתי הספר המקומיים לא תמיד פתוחה או מתאימה לתושבי חוץ.
לרוב הגנים ניתן לקבל הסעה בתוספת תשלום, המחיר להסעה תלוי במרחק, בתדירות והאם תרצו הסעה הלוך חזור או רק הלוך או חזור, אלא אם אתם גרים רחוק מידי מהגן ואז יתכן ותצטרכו למצוא פתרונות חלופיים. בכל גן יש דמי הרשמה של כמה מאות דולרים, שלא יוחזרו בשום מקרה.
להלן סקירה של הגנים ובתי הספר האהודים ביותר בקהילה הישראלית והיהודית.

הגן היהודי
כשמו כן הוא – גן יהודי. השפה המדוברת היא אנגלית, אך הילדים לומדים גם עברית, תורה וחוגגים שבתות וחגים. הגן דתי "לייט", האוכל כשר, הצוות מורכב בעיקר מיהודים וישראלים.
החל מגיל 18 חודשים (לפעמים אפשר קצת לפני), כולל כיתות בית ספר, תלוי בגודל קבוצת הגיל והביקוש.
עלות: החל מ 12,000SGD לשנה. נחשב לזול יחסית לשאר הגנים.
יתרון: שימור התכנים היהודיים והעברית, פעילות לקראת חגים, קשר הדוק עם הקהילה היהודית והישראלית. יש מבוגרים וילדים דוברי עברית דבר המאפשר "נחיתה רכה" לילדים חדשים.
חסרון: החופשות והחגים היהודיים לא תמיד חופפים לאלו המקומיים או לחופשות בית הספר.

נציגי בית הספר והגן היהודי - ע"ש מנשה מאייר מעידים על עצמם:
בית הספר על שם מנשה מאיר, MMS, הינו בית הספר הבינלאומי היחיד בסינגפור המוכר כבעל תוכנית ללימודי עברית ויהדות.
בעוד שהשפה העיקרית של בית הספר הינה אנגלית הרי שתכנית הלימודים המוצעת בבית הספר מספקת תמיכה משמעותית ביותר לילדים ישראלים המגיעים לסינגפור, ומאפשרת נחיתה רכה והסתגלות מהירה למסגרת החדשה.
בית הספר מציע מסגרת לימודית החל מגיל 18 חודשים ועד לכיתה ז'.
במרכז לגיל הרך יש מורה דוברת עברית זמינה לאורך כל היום. לבית הספר יש סגל מורים וסייעות חם ומטפח  תוך הקפדה על מספר קטן של תלמידים למורה ומתן תשומת לב אישית ומותאמת לכל תלמיד ותלמידה.
בית הספר מספק תכנית לימודים עשירה המעניקה לכל ילד  את האפשרות להצליח. התכנית כוללת את לימוד השפה המנדרינית על ידי מורה  דוברת מנדרינית כשפת אם, שיעורי מוסיקה תאורתית ומוסיקה אינסטרומנטלית, אומנות, וחינוך גופני.
MMS הוא בית ספר המבוסס על מחקר אשר משתמש בממצאים העדכניים בתחום החינוך ומטמיע אותם בתוכניות הלימוד השונות: מתמטיקה, קריאה, מדע וכתיבה.
בית הספר הינו שילוב נדיר של חום ודאגה במקביל להצבת אתגרים חינוכיים ואקדמאיים לילד. בנוסף לכך לבית הספר תכנית ממדרגה ראשונה ללימודי אנגלית כשפה שנייה על ידי מורה ישראלית מוסמכת ומנוסה. לבית הספר תכנית ייחודית אשר מסייעת בהכנת תלמידים לקראת חזרתם למערכת החינוך בישראל.

גן הילדים ב Overseas Family School- OFS
הגן דובר אנגלית  והילדים נחשפים לתרבויות נוספות במהלך הלימוד והמשחק. הגן נמצא בתוך מתחם בית הספר, אך ילדי הגן מופרדים באופן מוחלט מהילדים הגדולים יותר, יש להם גינת משחקים נפרדת, שעות הפסקה נפרדות והם מאוד מוגנים.
מגיל 3 ומעלה - יש תוכנית לחצי יום מ 8:30 עד 12 בצהריים או ליום מלא עד 15:30
עלות - 7,500SGD לגן טרום טרום חובה לסמסטר
         11,500SGD לטרום חובה וחובה ליום מלא לסמסטר
יתרון: אם יש לכם ילדים בבית הספר – מאוד נוח שהם באותו מקום עם אותן חופשות ואותן שעות לימוד - 9-15:30. בנוסף, במידה וילדי הגן ימשיכו גם לבית הספר - המעבר יהיה חלק יותר. לומדים על תרבויות שונות וחוגגים חגים של כל העולם. מכיוון שהילדים לומדים במתחם בית ספר יש פיקוח צמוד על המורים והתכנים בגן. הילדים נהנים ממתקני בית הספר כמו בריכה לפעוטות, ספריה, מחשבים ומגרשי ספורט.
חסרון: עלות כספית גבוהה יותר מהגן היהודי, אין מורים דוברי עברית, אין זיקה ליהדות. גודל בית הספר יכול להיראות מאיים (אך באמת שהילדים מופרדים מילדי בית הספר).


גן סופרלנד
גן בשיטת מונטסורי, הדוגלת בהקשבה לטבעו של הילד. הגן הזה מלמד בשתי שפות - אנגלית וסינית.
מגיל 18 חודשים ועד גיל 6
הגן פעיל משעה 7 בבוקר ועד 7 בערב, מיום שני עד שישי וגם חצי יום שבת. ניתן להשאיר את הילד לחצאי ימים החל מהבוקר ועד הצהריים או מהצהריים ועד הערב.
עלות: 800SGD לחצי יום ו 1200SGD ליום מלא, לפני מס.
יתרונות: קבוצות של עד 10 ילדים בגילאים צעירים (עם 2-3 גננות) הגן נעים, שעות הפעילות ארוכות אם צריך, ומצד שני יש גם אפשרות לתת לילד להיות בגן 3 חצאי ימים בשבוע. בגילאים הצעירים הם אינם מקבלים ילדים חדשים בבת אחת  אלא 1-2 בכל חודש כדי לתת לכל ילד חדש תשומת לב מרבית. יש חופש רק בחג המולד. הסעה זולה.
בגן יש אפשרות גם לשיעורי עברית עם רחלי סלמן-אסקוף.
חסרונות: סינית - הילד ילמד שפה שאתם לא תוכלו לדעת.


הכפר הקטן  Little Village
נמצא במרחק הליכה מאורצ'רד – נמצא בלב העיר אך מטפח ערכים כמו שמירה על הטבע, מיחזור ועידוד הסקרנות הטבעית של הילד.
מגיל 18 חודשים ועד גיל 6
עלות: החל מ 1000SGD לחצי יום וכ 1500SGD ליום מלא לחודש.
יתרון: זול יחסית, ניתן להיות בגן 3 ימים בשבוע, יש חופש רק בחג המולד.
חסרון: אין מזגן, אין הסעה, מצריך הרשמה מוקדמת מאוד, כלומר רשימת המתנה גדולה.


הגן הכחול - Blue House International School
המלצה של דנה בכר
המלצה על גן ילדים טוב, היא תמיד דבר מבורך ונחוץ, על אחת כמה וכמה כשאנו מגיעים לארץ אחרת, לסינגפור.דנה בכר הנמצאת כאן כבר 5 וקצת שנים , מספרת בהרחבה על הגן שבנה הולך, וממליצה בחום לדורות הבאים.
בכתבה הנקראת יום בחיי הגן הכחול, מספרת דנה על התקופה הראשונה בסינגפור, כשחיפשה גן לילדיה אשר יענה על הדרישות של חופש לחקור ולגלות, הרבה פעילות חיצונית- כמו שיש בארץ, ומצאה את המקום הזה.להפתעתה גילתה שבגן זה הלכו עוד כמה צעדים קדימה בשביל לאפשר לילדים חופש והנאה.
הילדים יכולים ללכת יחפים, להתלכלך תוך כדי הפעילות, אין תלבושת אחידה והגננות מעודדות יצירתיות.
מה יש בגן שמאפשר לילדך ״לפרוח״? הגן מכוון ומעודד סקרנות, ועוזר לבניית הביטחון האישי וכל זא בהרמוניה ושלווה השוררים במקום.כל ילד המתחיל את שהותו בגן, יכול לעשות זאת בקצב איטי של פעמים בשבוע, ולעלות במספר הימים בהדרגה עד שהוא חש בנוח.מסביב לגן הרבה מקומות לשבת ולשתות קפה, כך שיכולתי לחכות לו בסבלנות בקרבת מקום. כמו כן יש מגרש כדור רגל ב turf city, והכל מאד נוח.
להרשמה- Enquiries@bluehouseinternational.com

גני ילדים