תרבות האוכל המקומית - Hawker Centers & Food Courts


19 Jun
19Jun

הסינגפורים מאוד אוהבים אוכל, ולא אוכלים הרבה בבית. אחת השאלות שהם נוהגים לשאול אחד את השני, כסוג של "מה שלומך" היא "האם כבר אכלת?"

מכאן ברור שסינגפור משופעת באוכל מכל הסוגים ובכל רמות המחיר. מ"פוד קורט" בו ניתן לאכול מנה נהדרת בשני דולר, ועד מסעדות פאר שמחיריהן בשמיים.

Hawker Center ופוד קורט – לב ליבה של תרבות האוכל המקומית. מרכז דוכני אוכל רבים מסוגים שונים. 

הוקר סנטר לרוב יהיה במקום פתוח ולא ממוזג, בצמוד ל"שוק רטוב" או מרכז HDB. דוכני המזון יהיו בעיקר סוגים שונים של אוכל סיני, הודי ומלזי, כאשר לרוב כל דוכן מתמחה בסוג אחד של מזון. לדוגמא: תוכלו למצוא דוכן שמוכר רק Carrot Cake (ולא זו לא עוגת גזר מתוקה וטעימה אלא מעין חביתה עם קמח אורז ולפת), או דוכן שמוכר רק צ'יקן רייס (עוף עם אורז), דוכן של שייקים מפירות, דוכן של Nasi Lemak (מאכל מלזי) ועוד.

פוד קורט ניתן למצוא בדר"כ בקניון ממוזג ויש בו לרוב מגוון רחב יותר של דוכני אוכל כגון סיני, הודי, מלזי, תאילנדי, וייטנאמי, יפני ועוד. אחת מרשתות הפוד קורט החביבה עלינו היא  Food Republic  שנמצאת בקניון הוויזמה, 313 ו Vivo. בכל פוד קורט ישנו דוכן אחד בלבד לשתייה ולמנות אחרונות. לעיתים יש גם עגלת שתייה שעוברת בין השולחנות.

בכל מקרה מומלץ להתנסות בדברים שונים ולמצוא דברים חדשים טעימים ולא מוכרים. 

בכל דוכן מצוין בשלט קטן וצבעוני מה דירוג הניקיון שלו לפי משרד הבריאות הסינגפורי. הדרגות הן מ – A (הכי נקי) ועד D. רצוי לאכול רק בדוכנים בעלי דירוג A או B, אך עם זאת, מי שמטייל ואוכל במדינות הסביבה – גם C  זו רמה לא רעה בכלל.


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.