טיול לאוסטרליה - פרת' והסביבה


16 Jun
16Jun

מאת סנדרה גמזון

היינו בדרום מערב היבשת, אזור שנראה ברובו כמו חורשות האקליפטוסים ברמה"ג ,פשוט גדול יותר- מרחבים אינסופיים של נוף דומה. החופים יפים, והאוקיאנוס מרשים ובחופים יש צמחייה שדומה לצמחייה הקיימת בחופי ישראל- לא מעט מהחופים הזכירו לנו את חופי קיסריה. במובן מסוים זו הייתה אכזבה כי רצינו ירוק בעיניים, במיוחד שהתרגלנו לשפע הצמחייה של סינגפור, אך מצד שני היינו בעיירות חוף מתוקות וחווינו חוויות מיוחדות.

כדי להגיע לטיול באזור זה של היבשת, יש לנחות בפרת' Perth , עיר הבירה של האזור http://www.perthtouristcentre.com.au/ . העיר אינה מרשימה במיוחד, אך יש בה פינות חמד כמו פארק המלכים King’s Park , פארק הגדול פי 4 מסנטרל פארק, ויש בו גנים מטופחים, תצפית יפה על העיר ומסלולי הליכה נהדרים. מהעיר ניתן לצאת לשיט לאי רודנסט   Rodnest, אי שהינו שמורת טבע מקסימה. ניתן לשכור אופניים לטייל באי, לשחות בחופים ולאכול במסעדות הצופות אל הים.

צמוד לפרת' קיימת עיירה ציורית בשם פרמנטל Fremantle  http://www.fremantlewa.com.au/ . עיירה זו הייתה חביבה עלינו בשל גודלה (כלומר קוטנה), וההרגשה שהיא עיירת נופש מעט אירופאית באופייה. במרכז העיר יש בתי קפה ומסעדות איכותיים, שוק יום חביב וחופי רחצה חביבים.

בפרמנטל ביקרנו  בבית הכלא – יש סיורי יום שממחישים את חיי היום יום האיומים של האסירים, ויש סיורי לילה מבהילים, המתאימים לנוער שוחר אימה.

אחת החוויות המעניינות הייתה חגיגת ליל הסדר בפרמנטל, שנוהל ע"י חב"דניקים צעירים נחמדים וסובלניים ובו השתתפו קהל מעורב של ישראלים ואוסטרלים, לא לגמרי ברור אם כולם היו יהודים. הבנות שלנו היו כוכבות הערב בזכות כשרונן הייחודי שהוא קריאת עברית . הן שרו את "מה נשתנה", אחד אלוהינו, ועוד.  היה מעניין מבחינות שונות: בגלל הקהל, הטקס והחוויה של לראות כיצד יהודי הגולה התלושים מחיי קהילה פעילים מנסים לשוב לשורשים.

חוויה נוספת שחווינו הייתה שחיה באוקיאנוס הפתוח עם דולפינים שחיים בטבע. ראינו המון דולפינים, והיה כיף עד שהקור של המים -האוקיינוס שם "מתחמם" ע"י הקוטב הדרומי- גבר עלינו.

בעונות מסוימות ניתן לצאת לשיט ולצפות בלוויתנים. חוויה מרשימה, אך לצערנו, לא הייתה זו העונה הנכונה.

מפרמנטל הדרמנו באוטו לכיוון נהר מרגרט Margaret River Valley  http://www.margaretriver.com/ . זהו אזור ציורי ותיירותי המשופע ביקבים משובחים ומתויירים, מערות שונות (מומלץ לבקר בהן!) ואטרקציות תיירותיות שונות.

המקום הכי נהדר שישנו בו ושבו הכי נהנינו צימרים בשמורת טבע גדולה וסגורה www.yelvertonbrook.com.au , בה חיים בנחת 7 קנגורו, אופוסום ועוד חיות אוסטרליות מצחיקות וציפורים מרהיבות. בעלי הבית משאירים אוכל יבש שנועד להאכיל את החיות השונות, והתענוג כולו שלנו ובעיקר של הילדים. בבוקר הקנגורו עוברים מבקתה לבקתה ומחפשים מי ער ומוכן להאכיל אותם. לשמחתנו היינו הכי ערניים והם הגיעו בהמוניהם. היה מקסים.

לסיכום החוויה שלנו ניתן לומר שנהנינו מאוד, אם כי לטיול הבא שלנו ביבשת הזו, אעדיף את אזור סידני.


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.