גני ילדים בסינגפור - סקירה כללית וטיפים


13 Sep
13Sep

בסינגפור יש היצע רחב ומגוון של מסגרות לילדים.

דוגמאות מובילות לגני ילדים פופולאריים בקרב הקהילה ניתן למצוא בפוסטים הספציפיים שמופיעים כאן בקטגוריה.

כל המידע המופיע כאן מבוסס על מחקר אישי של חברות הקהילה ומשקף חוות דעת או התרשמות אישית בלבד. המידע מעודכן ברובו לשנים 2016-2017 אך תמיד כדאי, בעיקר בנושא המחירים, להתעדכן באתר הרשמי או מול הגן הספציפי.

ניסינו לרכז פה כמה טיפים ושיקולים חשובים בבחירת גן ילדים ליקרים לכם מכל-

1. מחיר- החינוך פרטי בסינגפור הוא בדר"כ יקר להחריד. עם זאת, רוב הישראלים והאקספטים שמגיעים לסינגפור מקבלים החזר מימון כלשהו לחינוך הילדים, ואם לא דובר על כך - חשוב להתעקש, כי מערכת בתי הספר המקומיים לא תמיד פתוחה או מתאימה לתושבי חוץ. ברוב הגנים יש דמי הרשמה של כמה מאות דולרים, שלא יוחזרו בשום מקרה. טווח המחירים נע בין 1,100-2,500 דולר סינגפורי בחודש.

2. מיקום והסעה - לרוב הגנים ניתן לקבל הסעה בתוספת תשלום, המחיר להסעה תלוי במרחק, בתדירות והאם תרצו הסעה הלוך חזור או רק הלוך או חזור, אלא אם אתם גרים רחוק מידי מהגן ואז יתכן ותצטרכו למצוא פתרונות חלופיים. 

3. גילאים - רוב גני הילדים מיועדים לילדים החל מגיל 18 חודשים ועד גיל 6. יחד עם זאת, יש גם מסגרות לפעוטות החל מגיל חודשיים ומעלה. ראו למשל את המלצתה של מעיין עוזי-סורסקי על Pat's Schoolhouse. ניתן גם לשלב פעוטות במסגרות חלקיות למספר שעות ביום.

4. שפות - שפת הלימוד והפעילות ברוב גני הילדים היא אנגלית או אנגלית וסינית. לעיתים ניתן לבחור שפת לימוד נוספת כגון יפנית. עברית ניתן ללמוד בגן היהודי של SMM וגם בגן סופרלנד שם יש שיעורים שבועיים עם רחלי סלמן-אסקוף.

5. תכנית לימודים ופעילויות - כדאי לשים לב האם הגן עובד לפי שיטה מסוימת כגון מונטסורי או שיטות אחרות? האם התכנית היא גמישה יותר עם דגש על משחק וחוויות ועוד.

6. שעות פעילות הגןיש גנים שפועלים עד הצהריים או אחה"צ בלבד ויש כאלה שיש להם שעות פעילות ארוכות, למשל עד 7 בערב, מה שיכול להתאים יותר להורים עובדים. ברוב הגנים ניתן לבחור מבין כמה אופציות של שעות פעילות.

7. פסיליטיז ומתקנים - כדאי לבדוק האם יש חצר ואפשרות לשחק בחוץ? האם יש מזגנים? האם יש למשל טלוויזיה, טרמפולינות או הליכונים שנמצאים בשימוש בגן? ואיך הסדר והניקיון...

8. אוכל - כדאי לבדוק האם המקום מספק ארוחות או שיש להביא מהבית? וגם כדאי לשאול מה מגישים לאכול ולוודא שהסטנדרטים תואמים את שלכם (למשל: פופקורן כארוחה).

9. ההכשרה של הגננות - בסינגפור כל הגננות/מטפלות חייבות בהכשרה מתאימה. גם בפעוטון. שונה מהארץ ולטובה.

10. רשימות המתנה - אם אתם נמצאים בביקור מקדים וגן מסוים נראה לכם מומלץ להירשם מראש או להיכנס לרשימת המתנה.

11. רשתות גני ילדים - שימו לב שבסינגפור יש לא מעט רשתות של גני ילדים שלהם מספר סניפים ברחבי האי, אבל חשוב להבין שכל סניף מתנהג שונה. די דומה לזכיינות - נהנים מהמותג ובפועל מתנהלים עצמאית. יכול להיות שיש סניף מאוד טוב וסניף אחר מזעזע.


תודה רבה למעיין עוזי-סורסקי ולהילה כהן-חקק על הסיוע בהכנת הפוסט וההמלצות.

למידע נוסף ניתן להיעזר בסקירת גני הילדים של אתר Sassy Mama (מעודכן למרץ 2017).


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.