הגן היהודי SMM


13 Sep
13Sep

הגן היהודי ב-SMMכשמו כן הוא – גן יהודי. השפה המדוברת היא אנגלית, אך הילדים לומדים גם עברית, תורה וחוגגים שבתות וחגים. הגן דתי "לייט", האוכל כשר, הצוות מורכב בעיקר מיהודים וישראלים.

גילאים: החל מגיל 18 חודשים (לפעמים אפשר קצת לפני), כולל כיתות בית ספר, תלוי בגודל קבוצת הגיל והביקוש.

עלות: החל מ 14,000 SGD לשנה. נחשב לזול יחסית לשאר הגנים.

יתרון: שימור התכנים היהודיים והעברית, פעילות לקראת חגים, קשר הדוק עם הקהילה היהודית והישראלית. יש מבוגרים וילדים דוברי עברית דבר המאפשר "נחיתה רכה" לילדים חדשים.

חסרון: החופשות והחגים היהודיים לא תמיד חופפים לאלו המקומיים או לחופשות בית הספר. כמו כן, המיקום החדש בסמבוואנג Sembawang (צפון מערב סינגפור) הוא מעט רחוק מאזורי המגורים המרכזיים.

נציגי בית הספר והגן היהודי - ע"ש מנשה מאייר מעידים על עצמם:
בית הספר על שם מנשה מאיר, MMS, הינו בית הספר הבינלאומי היחיד בסינגפור המוכר כבעל תוכנית ללימודי עברית ויהדות.

בעוד שהשפה העיקרית של בית הספר הינה אנגלית הרי שתכנית הלימודים המוצעת בבית הספר מספקת תמיכה משמעותית ביותר לילדים ישראלים המגיעים לסינגפור, ומאפשרת נחיתה רכה והסתגלות מהירה למסגרת החדשה.

בית הספר מציע מסגרת לימודית החל מגיל 18 חודשים ועד לכיתה ז'.

במרכז לגיל הרך יש מורה דוברת עברית זמינה לאורך כל היום. לבית הספר יש סגל מורים וסייעות חם ומטפח  תוך הקפדה על מספר קטן של תלמידים למורה ומתן תשומת לב אישית ומותאמת לכל תלמיד ותלמידה.

בית הספר מספק תכנית לימודים עשירה המעניקה לכל ילד  את האפשרות להצליח. התכנית כוללת את לימוד השפה המנדרינית על ידי מורה  דוברת מנדרינית כשפת אם, שיעורי מוסיקה תאורתית ומוסיקה אינסטרומנטלית, אומנות, וחינוך גופני.

MMS הוא בית ספר המבוסס על מחקר אשר משתמש בממצאים העדכניים בתחום החינוך ומטמיע אותם בתוכניות הלימוד השונות: מתמטיקה, קריאה, מדע וכתיבה.

בית הספר הינו שילוב נדיר של חום ודאגה במקביל להצבת אתגרים חינוכיים ואקדמאיים לילד. בנוסף לכך לבית הספר תכנית ממדרגה ראשונה ללימודי אנגלית כשפה שנייה על ידי מורה ישראלית מוסמכת ומנוסה. לבית הספר תכנית ייחודית אשר מסייעת בהכנת תלמידים לקראת חזרתם למערכת החינוך בישראל.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.