התחלת ההתחלות


12 Aug
12Aug

סנדרה גמזון

ההודעה הרשמית לגבי  המעבר לסינגפור הגיעה כחודש לפני ההגעה עצמה.  חודשים ארוכים קודם היינו תלויים באוויר ומתנדנדים בין  כן ללא, בין להכין את עצמינו והילדים לנסיעה ובין להכין את עצמינו והילדים לביטול הנסיעה...

לשמחתנו, גם ללא הוודאות, הכנו את עצמינו כיאות: תרגמנו עם אישור נוטריוני את מסמכי הנישואים, תעודות לידה, תעודות בית הספר שלנו ושל הילדים, קורות חיים,  ומסמכים אשר אולי נצטרך ואולי לא -  אך בהחלט היינו מוכנים.

דבר חשוב נוסף שעשינו היה רישום הילדים  לבית הספר הנבחר, על מנת לשמור על מקום עבורם. (לקחנו סיכון מסוים- כי אם לא היינו נוסעים היינו צריכים  להתווכח על החזר סכום הרישום - 1000$ לילד).

ידענו שעם שאר הדברים כמו - חברת אריזה ומשלוח תכולת הבית וכן מלון דירות להתחלה או השכרת דירה קל יותר להסתדר בהמשך.

ואכן -כשקיבלנו את האישור - כל שנותר הוא לסגור עם חברת משלוח -אנחנו השתמשנו בחברת גלובוס קישור  ושכרנו דירה במלון דירות הנמצא במקום מרכזי ונהדר מעל הקניון הכי נוח בסינגפור קישור . את נושא בחירת הדירה החלטנו לדחות להגעה.

למחרת הנחיתה הסתובבנו עם מתווכת דירות , לאחר שהגדרנו לה מה אנחנו רוצים ומה טווח המחירים הרצוי. ההיצע עצום ומגוון וצריך לחשוב מה מתאים לכל אחד. יש בתים פרטיים עצומים, יש מבני דירות חדישים ביותר, יש דירות ישנות אך גדולות, יש דירות עם נוף לים, ויש במרכז העיר מרחק הליכה מבית הספר... צריך לעשות חושבים קצת כדי למקד את המתווכים, אחרת זה אינסופי. רצינו דירה גדולה יחסית במרחק הליכה מבית הספר וממרכז העיר.

הופתענו מאוד לטובה מהסדר, הארגון והנועם שבו  מתנהלים הדברים, גם בעת שכירת הדירה וגם בעת רכישת הרכב. החוקים נוקשים אך מצד שני עוזרים מאוד להתארגנות הכללית. כל עניין הטופסולוגיה נעשה ע"י הסוכן והרבה מהדברים מבוססי אמון. מצד שני יש לשים לב לכל הדקויות בחוזה, למשל עניין הטיפול השוטף במזגנים או שמירה על כל המפתחות והציוד שבא עם הדירה.

גם בבית הספר הופתענו לטובה – הספרים והתלבושות נמכרים בחנות בית הספר, התור קצר, והעלות דומה לעלות ספרי הלימוד והתלבושות שבארץ.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.