קרנבל החשמל


12 Aug
12Aug

מאת אבי הרשקו


וידוי אישי. אני אוהב ללטף מצלמות…וגם טלוויזיות…וטאבלטים,
כל מה שחשמל זורם בעורקיו וביטים בוורידיו.
מדובר במחלה נטולת שם, חסרת אבחנה רפואית,
לא נמצאת בסל התרופות הואיל ולא נמצאה לה תרופה או תקומה. גם קבוצת תמיכה אין! דמיינו "טאבלטים אנונימיים" או "שומרי חשמל" (...אוהבים אותך אבי) אבל מעת לעת, יש ימים של מזור.

אחת לשלושה חודשים, אבל מי סופר? מתקיים בסינגפור סוף שבוע ארוך שהוא גן עדן לחובבי המחשבים, 

הג'אדגטים והאלקטרוניקה הבידורית. המיקום נודד בין אולמות הקונגרסים שלה-Suntec למחסני EXPO ולעיתים ב מרתפיו המהודרים של ה-MBS. אומרים שמשנה מקום משנה מזל, אך לא במקרה דנן. ע"פ רוב מדובר באותה הגברת בשינוי האדרת.

פעם כשהיה חור בגרוש וכשבסינגפור היו ביצות, חלוצים ומלריה, הלאקי פלאזה נחשב לאחד משבעת פלאי עולם, בתחום האלקטרוניקה. מכל קצוות תבל באו בשעריו לרכוש מצלמות פילים של קוג'י ווקמנים של קוני. הסוחרים היו ברי מזל ומשם נגזר שמו. אחר כך שתלו אקליפטוסים באורצ'רד ויחד איתם נעלמה המלאריה ואחריה תור הזהב של הלאקי פלאזה, שהמזל היחיד שלו זה שפשוט עדיין לא הרסו אותו עד היום. 

אחרי שירד מגדולתו לטובת הרשתות האוסטרליות (בסט, נורמן ושות') השתרש הנוהג בו מעת לעת, מתאחדים כל המותגים תחת קורת גג אחת לקרנבל מכירות. הצלחה מסחררת, מחזור המכירות הנושק ל 50 מיליון דולר בארבעה ימים הוא בהחלט אירוע שגורם לכל ההוז אנד הוז בתעשייה לשכור דוכן.

כחולה ללא תקנה, מלטף לפטופים מנוסה, וקניין סדרתי, ריכזתי עבורכם מספר עצות שימושיות. איך לבקר, לשרוד וגם לנצל את ימי התערוכות, גזור ושמור!למה? - משעמם? יש לכם כסף מיותר? בא לכם לברוח לכמה שעות מהבית? אוהבים חידושים טכנולוגים? 

ריח של מחשב חדש עושה לכם נעים? או שבאמת אתם נזקקים למוצר טכנולוגי? אם עניתם לחיוב על אחד או יותר מהסעיפים אז בהחלט שווה לתת קפיצה. 

איך? – כמה שפחות ברכב פרטי, אלא אם תגיעו ביום חמישי בשעות הצהרים ואז... אולי יש סיכוי לחניה. 

תבואו ברכבת או אוטובוס. החניה היא סיוט.

לא להביא! – את הנשים עדיף להשאיר בקניון הקרוב, הן לא ייהנו מהדוחק, אין להם שום עניין במוצרי חשמל או סינים שעומדים על ארגזי קרטון ומוכרים טאבלטים כמו בשוק הכרמל. זה לא בשבילן. גם את הילדים הקטנים תשאירו בבית. צפוף, צפוף, צפוף. מחפשים זמן איכות אם הילדים קחו אותם לסנטוזה.

בלאגן – הדבר הראשון שיעלה לכם בראש אחרי שנכנסתם לתערוכות זאת המילה "בלאגן" ואני לחלוטין מסכים עם ההבחנה הזאת. זאת בדיוק הסיבה שצריך להגיע מוכנים לאירוע. רצוי לבדוק ברשתות הגדולות  מבעוד מועד ולהינעל על דגם אחר או מספר דגמים. הדוחק והצפיפות לא מאפשרים רכישה רציונלית והשוואת מפרטים לכן במקרה של רכישה גדולה, תעשו שיעורי בית לפני.

מה כדאי? מספר ימים לפני כל תערוכה מתחילים להתפרסם המחירונים באתר הבא: http://itfairsg.com 

לא הכול "מציאות" ולא כל צג נוצץ הוא זהב, אך ברוב המקרים, המחיר נמוך יותר מהמחיר בכל מקום אחר באי באותה נקודת הזמן. בחלק מהמקרים המחיר יהיה זהה אבל אז תקבלו ביחד עם המוצר "מתנות" בלשון המקומיים "פריי בייז". לפעמים כרטיס זיכרון ולפעמים תלושים לטאקשימיה (פיצוי לנשים). מוצרים המופיעים בפרסומים כ- Star Buy הם מוצרים שמקבלים הנחה משמעותית.

חברות סלולר, אינטרנט וטלוויזיה (להלן 'טלקור') – נגמר לכם החוזה? זה ללא ספק הזמן והמקום לחדש חוזה. המבצעים אגרסיביים במיוחד ואפשר לסגור עסקאות מצוינות.

איך משלמים? כרטיסי אשראי וNETS מתקבלים בברכה אצל מרבית הסוחרים. מוצרים בהנחות מיוחדות נמכרים בדרך כלל במזומן בלבד. לרוב חברות האשראי הגדולות יש הטבות בדוכנים מסוימים או מתנות 

בקניה מעל סכום מסוים. אל תגידו לא למתנות...


הזמן - המומלץ ביותר לבקר בתערוכה הוא ביום חמישי בשעות הצהרים. הצפיפות יחסית נמוכה ויש לא מעט חנויות שמוכרות מוצרים "מיושנים" או שאריות מהעונה הקודמת, במחירים מצחיקים. רוב ה"שאריות" נחטפות עד שעות אחר הצהרים. לפעמים מדובר רק באריזה פתוחה או קרועה, לפעמים מוצר בצבע לא פופולארי שנמכרים בגרושים חד משמעית, יש מציאות.

הזמן הטוב ביותר לקנות בתערוכה הוא ביום ראשון שעה לפני הסגירה. הסוחרים מורידים מחירים ומנסים להעיף סחורה כמעט בכל מחיר. ההבדלים עשויים להיות משמעותיים.

משעשע – לראות את הסינים עומדים על שולחנות ומוכרים טלוויזיות כאילו היו עגבניות בשוק הכרמל. 

המחיר, כך יזעקו מוגבל למספר יחידות על בסיס כל הקודם זוכה. מניסיון, יש מספיק לכולם….

איך מובילים? חל איסור מוחלט על שינוע קרטונים גדולים בתחבורה הציבורית. בכניסה לתחנות ה MRT יעמדו סדרנים שיבקשו אתכם בנימוס לקחת מונית. אם בכל זאת החלטתם לקנות מוצר גדול כדאי לשקול הגעה עם רכב פרטי היות והתור למוניות ארוך כמו הגלות. 

אלטרנטיבות – היות וכל העולם (בלי אשתו) בתערוכה, הרשתות הגדולות כמו בסט, קורט, הרווי נורמן ואודיו האוס מקיימים גם הם מבצעים אגרסיביים כדי למשוך קונים חזרה לחנויות הריקות. לא חריג לקבל "מחיר תערוכה" ברשתות הגדולות עם חניה בשפע ובלי צפיפות. כנ"ל לגבי חברות ה"טלקור", אין צורך להצטופף בתורים הארוכים, את המבצעים אפשר לקבל גם בחנויות הנבחרות.

בעד – חידושים והמצאות.

נגד – קלסטרופוביה.

שורה תחתונה –  הארדקור, חוויה מפוקפקת לחובבי הז'אנר.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.