אופירה אלרם - ישראלית בסינגפור


04 Aug
04Aug

כשאופירה מספרת לי על שלבי המעבר שלה לסינגפור אני מרגישה שהיא מדברת אותי, כאילו והיא יודעת מה עבר ועובר עליי. כשהיא מספרת על בדידות למרות שאין פה לבד, כשהיא מתארת שעמום במדינה חדשה ומעניינת וכשהיא מעידה על תחושת מצוקה בתוך כל העושר הזה, אני רק יכולה להעריך את האומץ להודות בקול רם במה שאולי לא כל כך לגיטימי ומקובל אבל מאוד נפוץ ומשותף. רילוקיישן זה לא רק חגיגה.   

בהתקדם השיחה, אנחנו מבינות ש"הכולנו באותה סירה" הזה, הוא שמוביל את אופירה לכלל המיזמים החברתיים שהיא עסוקה בהם בימים אלו:
קבוצת פייסבוק פעילה של ישראלים בסינגפור, פיקניק היכרות משותף בפארק לברדור ומיזם "משפחה קולטת". כך, הרעיון המאגד של כל המיזמים הוא שאם כולנו עוברים דרך אותם שלבים, חווים משברים דומים ומתלבטים באותן שאלות אז לגמרי עדיף שלא נעבור את זה לבד. יחד עם זאת אומרת אופירה, באופן מפוכח ונטול רומנטיקה, כל אחד נדרש לשלם את מלוא שכר הלימוד של המעבר ולצבור את ניסיונו שלו, אין הנחות וקיצורי דרך אבל אפשר ורצוי לעשות את זה עם תמיכה חברתית וכדוגמא לתמיכה כזו שמצאה היא מציינת את סדנת הרילוקיישיין שהשתתפה בה לאחרונה.

כמו רבות מאיתנו אופירה (37, נשואה פלוס 2) הגיעה לכאן בעקבות העבודה של בעלה. היא מאוד שמחה למעבר הזה שהוא גם אפשרות להתחדש בחיים ולצאת מהאפרוריות הישראלית וגם הזדמנות לחקור ולהכיר תרבות אחרת. 

כמו לרבות מאיתנו היו לה קצוות של חוטים לקשרים אפשריים באי אך לא ליווי ממוסד ומסודר כמו שיש לנו למשל, משפחות הנספחות. הצמאון למידע ולהמלצות עדכניות כמו גם הרצון להשתייך לקהילה הוביל אותה לפתוח את קבוצת הפייסבוק "ישראלים בסינגפור". הקבוצה שמונה היום  260 חברים, צוברת תאוצה לאחרונה, ולאט לאט הופכת להיות כתובת לעניינים מעשיים ובמה לשתף ולהשתתף. 

עם התפתחות הקבוצה, נבטו אצלה רעיונות נוספים לפעילות קהילתית, כמו פיקניק משותף ומיזם משפחה מארחת.

הרעיון במשפחה מארחת הוא שמשפחות וותיקות יארחו משפחות חדשות לארוחה חד פעמית. אופירה תחבר בין משפחות ש"על הנייר" יש להן מאפיינים דומים ואם הן יראו כי טוב הקשר ימשיך ויתפתח. 

תגידי, אני שואלת אותה ובעצם את עצמי בסוף השיחה שלנו, נסעת אלפי קילומטרים, חצית אוקיינוסים, בחרת בחיים חדשים ובסוף את "נדבקת" לישראלים ולתרבות הישראלית? הרי רצית לחדש ולהתחדש.

כן היא אומרת. אני אוהבת את הישראליות ואת הישראלים. אני מרגישה בבית, אני מרגישה שאני מבינה ושמבינים אותי.

הקשרים עם הזרים האחרים ועם הסינגפורים הוא לעולם שטחי יותר וממלא פחות. 

וכך יוצא שאנחנו מסכמות את השיחה בקלישאה המתבקשת שאמנם יצאנו מישראל אך זו לא יצאה מאיתנו.

פרטים נוספים:

1. קבוצת פייסבוק- ישראלים בסינגפור. ניתן לבקש להצטרף ואופירה תאשר אתכם בתנאי שאתם גרים בסינגפור או עתידים לגור בה בזמן הקרוב. חשוב להבין שזו אינה קבוצה לקידום עסקים ואופירה מקפידה על רשימת המשתתפים ועל התוכן המתפרסם.

2. פיקניק ישראלים 2016- יתקיים בפארק לברדור- ‎Labrador park ביום ראשון ה31/1/2016 בשעה 16:00. בתוכנית ארוחה משותפת על בסיס "כל אחד מביא" משחקי כדור ואחרים ושירה.

3. מיזם משפחה מארחת- משפחות ותיקות יארחו משפחות חדשות.

האירוח יהיה לבחירת המשפחה המארחת: ארוחת שישי / ארוחת שבת / ארוחת בוקר...

משפחות אשר מעוניינות לארח או להתארח  מתבקשות להעביר לאופירה את הפרטים.

בפיקניק ישודכו המשפחות.


הטלפון של אופירה:

‪ 8608 5640

מוזמנים לפנות אליה.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.