ענת ודני - סיפור של עסק


04 Aug
04Aug

ענת ודני, Fan 2go, סטיילניג בר: בר לעיצוב שיער ואיפור.
אנחנו, רחלי ואני, הולכות לפגוש אותן לראשונה במכירת טרום קריסטמס שהן שותפות לה באחד המלונות השווים בעיר.
שלושה דברים בולטים מייד לעין במפגש עם שתיהן.
האחד, החברות האמיצה והאהבה ביניהן שהן יעידו אחר כך שאלו הדברים שמאפשרים להן לצלוח את המשברים של פתיחת עסק במדינה עם תרבות בסיסית שונה משלהן.
השני, ההתלהבות והברק בעיניים של שתיהן כמו גם האמונה בעסק והגאווה עליו,
השלישי, העובדה שהן משלימות זו את זו. האחת ״צהובה״ שקטה ורגועה והשנייה ״אש ותמרות עשן״.
ענת למדה מנהל עסקים בישראל ועבדה בעבר במחלקות טכנולוגיה בבנקים, היא נשואה ליזם היי טק ויש לה שתי בנות, דני היא מעצבת פנים בהכשרתה, גדלה בגרמניה עד גיל שבע עשרה ויש לה שלושה ילדים. הן הכירו ביפן, ששם יש קהילה ישראלית קטנה מאוד, לשם שתיהן הגיעו עם בני זוגן ומאז נשארו בקשר.
לפני כשנה ענת סיימה עבודה בבנק ודני מיצתה את החופש, שיש בלבוא אחר בן זוג למדינה זרה, וביחד הן חיפשו רעיונות לעסק. הן חשבו בין היתר למשל על ייבוא תבלינים, אבל הרעיון שהבשיל בסופו של דבר של ״בר לעיצוב שיער״ התחיל מזיהוי הצורך. ענת שעבדה בבנק באיזור צ׳אנגי חשבה שחסר מענה מהיר ונגיש של עיצוב שיער ואיפור לנשים העובדות באיזור. ״חשבתי שצריך להקל על נשים שעסוקות, שאין להן שעות לצבע או תספורת אלא שהן צריכות עיצוב שיער ואיפור, משהו שיהיה להן נגיש ולא יקר, לקראת אירוע או בכלל״. הקונספט, הן אומרות, הוא חדש בסינגפור אבל מאוד מקובל במקומות אחרים.

חצי שנה עברה מרגע הגיית הרעיון ועד הקמת החנות, חצי שנה של למידה אינטנסיבית ולא מעט משברים. אתגרים בחיפוש מקום (לא מעט מקומות רוצים רק מותג שהוא כבר ידוע), עיצוב המקום והמוצרים, רכישות, עיצוב לוגו והחלק הקשה ביותר, הן מעידות, הוא גיוס עובדים: ״אחד הלקחים המרכזיים שלנו נוגע לצורך לגייס עובדים לפני פתיחת העסק״. 

ועכשיו, כשהעסק קם הידיים עדיין מלאות עבודה ובראש רעיונות רבים להמשך: החל ממוצרים משלימים וכלה בסדנאות וערבי נשים.
מה החלום אנחנו שואלות? והן, כאילו חיכו לשאלה הזו משיבות מייד שהן רואות בעיני רוחן מותג שנמצא בלא מעט מקומות שנשים מחפשות אותו כי הן כבר מכירות אותו ויודעות שייתן להן מענה מתאים. נדמה לנו, לרחלי ולי, שהן ממש רואות בעיני רוחן את החזון ואת האופן בו הוא קורם עור וגידים. ברק בעיניים כבר אמרנו.שני דברים חזקים ומשמעותיים נשארו לי בסוף המפגש עם שתיהן,
גם האמירה שלהן על הצורך להבין שכשאתה נכנס לעסק אתה יודע איך אתה מתחיל אבל אי אפשר לדעת איך זה יתגלגל, וגם הלמידה שלהן אודות עצמן. בתהליך ההקמה, הן אומרות בגילוי לב, הן למדו שהן מסוגלות לעמוד במצבים מורכבים הרבה יותר מכפי שהן חשבו על עצמן קודם.
עם האמבציה, יכולת הלמידה והחברות האלו הן חייבות להצליח.
בקניון לא שקט אלא עמוס מאוד
בין לא מעט מותגים וחנויות
עומדת לה בועה מזכוכית  
של שתי חולמות
ובתוך הבועה כמעט עושים ניסים
כשדואגים ללוק, לשיער ולריסים.
 www.fan2goasia.com

והערה לסיום:
המטרה של כתבות מהסוג הזה היא משולשת:
האחת, חשיפה לעסק ולאנשים שהקימו אותו,
השניה, איסוף לקחים, תובנות, עצות וכד׳ הנוגעות לפתיחת עסקים שיוכלו לשמש את כלל הקהילה הקוראת,
השלישית, הגברת ההיכרות בקהילה ומתוך כך יצירת הזדמנויות לשיתופי פעולה וכדומה.

נקווה שתמצאו בכך ערך. 

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.