טיול לבאלי, אינדונזיה


17 Jun
17Jun

טיול ל- BALI באינדונזיה

רחלי אורן

אינדונזיה נמצאת מרחק קצר ביותר מסינגפור ולכן מהווה לכאורה יעד לטיולים. אולם מכיוון שלישראל אין קשרים דיפלומטיים רשמיים עם המדינה – חייבים הישראלים בוויזה על מנת לטייל.

הוצאת ויזה לאינדונזיה הינו תהליך קצת מורכב ובעיקר יקר-

האפשרות הראשונה- היא ויזה עסקית הניתנת ל- 7-14 יום. תהליך זה ניתן לעשות דרך הנציג המסחרי בשגרירות, אשר יפנה אתכם לסוכן באינדונזיה אשר יגיש בקשה עבורכם לוויזה. התהליך לוקח –כחודש וחצי- ועלותו הכללית היא כ-1000$ סינגפורי. מחיר זה כולל את הבקשה- 580$, את הוצאת הויזה עצמה- 150$ ותשלומים נוספים בדרך.

אפשרות נוספת היא הצטרפות לקבוצות המגיעות מהארץ- במקרה זה יש ליצור קשר עם החברה המארגנת בארץ- והם ידאגו לוויזה. עלות הוויזה במקרה זה- זולה יותר- כ 350$. אולם אתם באחריות החברה ולכן הנכם מחויבים לארגן את כל הטיול במקום בידיעתם ואישורם- וזה לפעמים מייקר מאד את הטיול.

הטיול עצמו- לאחר שיש וויזה, הטיול עצמו מתנהל בנינוחות רבה. לאדם הפשוט ברחוב אין עניין בעובדה שאתה ישראלי, וחלקם הגדול גם לא מכיר את המקום.

גוגקרטה- הינה אחת הערים הגדולות והמעניינות באי גאווה- כדאי לטייל בה בעיקר בגלל המקדשים הבודהיסטיים שנשארו שם ולא נהרסו במשך אלפי השנים- ובעיקר במקדש בורדבור. שהייה של כשלושה ימים מומלצת לאזור זה וכוללת גם טיול לאזור הר הגעש, כפרים ומקדשים.

באלי- ניתן להגיע לבאלי ישירות מסינגפור- AIR ASIA – ואחרים, וכמובן שאפשר להגיע גם מכל עיר באינדונזיה כולל גוגקרטה.

האי באלי הינו האי היחידי באינדונזיה שתושביו הם הינדואיסטיים ולא מוסלמים ומכך אופיו המיוחד. זהו אי חקלאי מחד ודתי- הינדואיסטי מאידך. ההינדים פה שונים מההינדים בהודו. יש המון מקדשים בגדלים שונים, חגיגות אין סופיות למען האל מתקיימות בכל מקום באי ותורמות ליופי ולאווירה המיוחדת. המאפיין העיקרי של מנהגי הדת באי הן המנחות. בכל מקום ניתן לראות נשים מכינות מנחות או נושאות אותן על ראשיהן לכיוון המקדש. גם הגברים מאד מעורבים בעשייה הדתית כנגנים ואף בשלנים.


מלונות- יש אפשרויות בלתי נדלות- החל מזול מאד, והמשך דרך כל המחירים. יש מלונות בוטיק מקסימים ומיוחדים אך כמובן שהעלות בהתאם.

אנחנו שהינו ב- D’OMAH – מלון מקסים בינוני במחיריו- כ-50-100$ ללילה + ארוחת בוקר, בריכת שחייה ושירות מצוין. גם בבאלי וגם בגוגקרטה. http://ubud-accommodation.com/

כמו כן טיילנו לצפון באלי לכפר אקולוגי- PALAGA שם שהינו ב-HOMESTAY ולמדנו על חיי היום יום בכפר.

המשכנו ל- MUNDOK בצפון שם עשינו טרקים בהרים וביער- לכיוון מפלים ומראות נפלאים.

למעוניינים בצלילה וחופי ים- אפשר להיות ב-KUTA ואחרים וכן לקחת מעבורת לאי קטן על יד הנקרא LOMBOK ומשם לאיי GILLIS המפורסמים בחופיהם ואוצרות טבע תת ימיים.

הטיול עצמו לאדם מוערך בכ- 150-200$ ליום- ובנוסף יש את עלות הוויזה וכרטיס הטיסה.

להנאתכם!!

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.