בתי קפה בסינגפור


25 Jul
25Jul

אני יכולה להעביר ימים שלמים בבתי קפה ושלוש השנים שלי בסינגפור אפשרו לי להגיע לשיאים חדשים בשכלול התחביב הזה. הרבה פעמים התאכזבתי מהקפה או מהחוויה הכללית אך גם הצלחתי למצוא מקומות שווים בין היתר הודות לחכמת ההמונים השייכים לקבוצת ישראלים בסינגפור. ככלל, בתי הקפה בסינגפור הם עוד לא ממש בליגה של בתי הקפה בישראל אבל הם לגמרי בדרך לשם. בתי קפה נפתחים חדשות לבקרים ואת חלקם הגדול מאיישות בשעות הבוקר נשים מאות דומות לי אך שונות: דומות: פריבילגיות שעיתותיהן בידיהן אך שונות: בלונדיניות מטופחות ומתוקתקות.

ולמען הגילוי הנאות, נכון לרגע כתיבת שורות אלו, באף בית קפה סינגפורי אין "ארוחת בוקר ישראלית" והישראלים שבאי שעוד לא התייאשו מלחפש את זו שהכי קרובה לחוויה הישראלית הכוללת מגוון פנכות עם מטבלים, סלסלת לחם ומאפים, סלט ירקות קצוץ, ביצים, קפה ומיץ תפוזים. אפשר להרכיב ארוחה כזו אך היא תסתכם בעשרות רבות של דולרים ותהיה עדיין "ליד". אגב, כנראה שאין ישראלי שהמחשבה לפתוח בית קפה שמגישים בו ארוחת בוקר ישראלית לא עברה לו בראש.   

ברשימה הזו לא ייכללו בתי הקפה המקומיים בהם מגישים קופי בפא דגושה (Kopi) שגם הם חביבים עליי ואותם ניתן למצוא בקלות יחסית בקניונים, בפודקורטים ובעצם בכל פינה. בלאק קופי עם מעט חלב מרוכז וממותק בכוס חרסינה מצויירת (תבקשו קופי סי) זו בהחלט חוויה ובליווי טוסט עם חמאת קאיה (Kaya) העשויה חמאת קוקוס וביצים בכלל תרגישו מקומיים.

ברשימה הזו לא גם כללתי את הרשתות הגדולות של בתי הקפה כמו סטארבאקס, מק-קפה, קופי- בין כי הם בולטים ונגישים מאוד. 


אז הנה הם חמשת בתי הקפה האהובים עליי, תעשו גוגל ותחפשו את הסניף הקרוב אליכם:

  • Plain Vanilla: לבית הקפה הזה שלושה סניפים באי, החביב עליי הוא זה שבשכונת טיונג בהרו. קפה טוב, מבחר מגרה של מאפים מתוקים ומלוחים, עיצוב נעים ואוירה מדליקה. הישיבה, בתוך מזגן ובחוץ, היא בשולחנות גדולים ומשותפים. הכסאות ללא משענות אמנם וגם אין ויי פיי ועדיין זה מקום מדליק בעיקר לשבת בו עם מחשב.
  • Carpenter and cook: קפה, מאפים, סנדוויצ'ים וסגנון. שני סניפים לבית הקפה הזה, את שניהם נהגתי לפקוד. האחד, שנמצא בקניון הצמוד לאיקאה שבאלכסנדרה נהגתי לפקוד כיוון שהיה לא רחוק מחוג התעמלות האומנתית של נעמה והשני המרוחק יותר במונחים סינגפוריים (2 דקות הליכה מתחנת mrt  beauty world) כיוון שמעוצב בסגנון וינטאג'.  
  • Baker And Cook: שלושה סניפים לבית הקפה הזה שיש לו גם לחמים מצויינים. (במיוחד "הגרמני" מלא הגרעינים). מאוד אהבתי לשבת בסניף שבהולנד וויליג' 2 דקות הליכה מתחנת הmrt. באותו רחוב Jalan Merah Saga יש בכלל כמה "פנינים" כמו גלידריה מצויינת, מסעדה צמחונית, מעדניה/בית קפה מרשת גסטרונומיה, חנות אפייה טובה מאוד ועוד.
  • PS Café: יש לי יחס אמביוולנטי לרשת בתי הקפה הזו. מחד מדובר בבתי קפה יפים מאוד הם נמצאים במיקומים מגניבים ובכל בית קפה יש טוויסט מעניין. מאידך לעיתים יש בהם משהו מנוכר והם יקרים כך שלא תמיד התמורה הולמת את הכסף ששולם. תבואו שבעים תהנו מקפה ועוגת שוקולד אחת שמספיקה לשלושה גברים או ל12 נשים שהן לא אני. הסניפים בדמפסי היל, צ'יינה טאון וטיונג בהרו מעניינים במיוחד.
  • Artisan boulangerie co: ברירת המחדל שלי לקפה, סנדוויץ או... שקשוקה. ה ABC היא אולי הרשת שהכי מזכירה את הרשתות הטובות של ישראל. ברשת המצויינת הזו נמכרים גם לחמים טובים (בחצי מחיר מהשעה 20:00 בערב) כולל חלה לשבת במהדורה ממש מוגבלת. יש לרשת גם שירות קטרינג לא רע בכלל.
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.