יום 10: האיזור הקולוניאלי - The Civic District


25 Jul
25Jul

כשסר ראפלס הגיע הנה יפה וגם צעיר - סיור בערש הולדתה של סינגפור המודרנית ובאתרים הקולוניאליים של האי. סיום לעת ערב בגנים הבוטניים.


תכניתקטגוריההערות
בוקר

סיור רגלי ב-Civic District (ראו מפה)

מתחילים מתחנת MRT ראפלס פלייס (לא לפספס את העיטורים על הקיר שמסבירים את תולדות סינגפור), משם חוצים את הנהר דרך גשר Cavenagh לעבר נקודת הנחיתה של סר ראפלס שבסמוך למוזיאון לתולדות אסיה, משם ממשיכים לבניין הפרלמנט הישן (ויקטוריה הול), הפרלמט החדש ובית המשפט העליון החדש.

לאחר מכן מומלץ לבקר בגלריה הלאומית (בית המשפט ובניין העירייה הישנים) – מוזיאון חדש ומרשים, יש גם תצפית נחמדה מהקומה העליונה.

משם ניתן להמשיך לסיבוב בCapitol Building- (קניון, אולם תיאטרון ובתי קפה פריזאיים) ובמלון ראפלס – מלון יוקרה שנוסד בשנת 1887 שבבר שלו הומצא הקוקטייל Singapore Sling. אפשר גם לשבת שם ל-High Tea באווירה קולוניאלית מדהימה אבל לקחת בחשבון שהמחירים בהתאם.

 כדאי לשים לב לפסלים המפוזרים לכל אורך המסלול, חלקם של אמנים מפורסמים כגון דאלי, דוד גרשטיין ועוד.
היסטוריה
התודעה הסינגפורית

בגלריה הלאומית (נכון לכתיבת שורות אלו) יש סיורים מודרכים באנגלית בבניין (Building Tour) כל יום ב11:00 בבוקר ובשעה 14:00 סיורים בגלריות האמנות השונות.

יש באזור מגוון בתי קפה להתרעננות, כולל הגלריה הלאומית עצמה.

מומלץ: Gallery & Co. - בית הקפה שבסמוך לחנות המזכרות בגלריה הלאומית, Maison Kayser – בית קפה צרפתי בסמוך לתחנת MRT ראפלס פלייס.


ארוחת צהריים

הכי מתאים ביום קולונאלי כזה High Tea כארוחת צהריים מאוחרת. אפשר במלון גוד ווד או במלון ראפלס למי שיכול להרשות לעצמו. אפשרות נוספת: מסעדה הודית צמחונית מעולה בקפיטול בילדינג Nalan.


בגרופון יש מידי פעם גם קופונים לHigh Tea


אחה"צמנוחה בבית


ערבהליכת ערב בגנים הבוטאניים
טבע אורבני

לילהפוד קורט לילי ADAM במרחק קצרצר מהגנים הבוטניים. מנה מומלצת: רוג'אק.
אוכל מקומי

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.