חלק שני - MUST SEE ו-15 ימי טיול באי


פראנאקאן (Peranakan) הוא מושג בשפה המלאית שפירושו "ילידי המקום", כאשר הכוונה היא לבני קבוצות אתניות זרות שהתערבבו עם האוכלוסייה המקומית שהייתה בסינגפור, ויצרו קבוצה אתנית חדשה, עם תרבות ייחודית ועשירה משלה, המשלבת אלמנטים סיניים ומלאיים. את התרבות הזו שיש לה טקסים ייחודיים, כלים מעניינים, אוכל מאפיין, לבוש ייחודי ועוד, תכירו במהלך היום שמוצע להלן.

קרא עוד  

בין בית הכנסת לכנסיה, למסגד ומקדשים - והכל במרחק של מאות מטרים בלבד. את היום הזה מתחילים מאיזור ה"בוגיס" בואכה בית הכנסת "מגן אבות" ובניין הקהילה היהודית שברחוב ווטרלו. גם מוזיאון ובילוי לילי סינגפורי נכניס ליום המקודש הזה. יום שמומלץ לעשות אותו ב-MRT.

קרא עוד  

לא קל לי. ביום הזה נצא לפריפריה לכאורה וננסה להתחקות אחרי החיים של המקומיים, בדגש על הסיניים המקומיים. נראה איפה הסינגפורים המקומיים עושים הליכות בוקר או ערב, איפה הם מתפללים וקבורים את מתיהם, נאכל אוכל סיני אופייני (שיכול להיות קצת מודגש וזר לחיך מערבי), וכמובן שננסה להבין איך 5 מיליון איש גרים באופן מסודר כל כך במדינה קטנה כסינגפור. את היום הזה ניתן לסיים בבית קפה או במסעדה בגנים הבוטניים שאי אפשר למצות אותם ולהתעייף מהם אף פעם כמעט.

קרא עוד  

יום אקלקטי למתקדמים. מי שמגיע לסינגפור לשלושה או ארבעה ימים, כנראה שלא יגיע למקומות האלו, הרחוקים יותר והנוצצים פחות - מתחם קדרות, פארק ציפורים ופארק תיאולוגי הם המקומות המומלצים ביום זה. את היום תסיימו בארוחת ערב סינית "הארד-חום" באזור היותר מפוקפק של האי. מפוקפק באופן יחסי.

קרא עוד