אל החולות הלבנים של פאסיר ריס


07 Aug
07Aug

לנו הישראלים קשה לחשוב על זוג בני 60 וקצת שיצאו לפנסיה ובאים לעבוד בהתנדבות בגן ציבורי כחוויה טובה וממלאת, אך הם היו מאושרים במעשיהם ואף המליצו לי על עבודת הגינון כתרופה לכל בעיותי!

מה יש בפארקים הסינגפורים שכל כך משמח אותנו? הישראלים הצינים?
כנראה, אני חושבת, נורמליות, פשטות, נגישות ורמת מתקנים וניקיון ברמה גבוהה מאד. חינם כמובן, חניה בשפע, שרותים נקיים, קיוסק או מסעדות, ודשא ענק ירוק כל השנה, ועיצים עבותים המאפשרים שהות בפארק למרות החום והלחות.

הפארק היה מלא באנשים העסוקים במגוון של עיסוקים! מזמן, או אולי- אף פעם בסינגפור, לא ראיתי במקום אחד, כל כך הרבה שמחה, חבורות, משפחות, ויחידים העסוקים בעצמם ובתחביביהם!

פאסיר ריס נמצא לחופו של הים הפונה לכיוון מלזיה וכן לכיוון האי פואלו אובין השייך לסינגפור. בים עצמו יש פעילות עירה של ספינות גדולות, סירות מרוץ, סירות דייג, וסתם דייגים המטילים את חכתם לתוך המים וטובלים את רגליהם בגלים הקטנים.

הגענו לפארק לאחר גשם חזק, אך במקום היו די הרבה אוהלים שבו העבירו את הלילה כמה זוגות צעירים.

במים שכשכו באושר קולני חבורה מעורבת של הורים וילדיהם במשחק שנראה קצת כמו כדור עף.

אך המחבר בין כולם היה הצחוק המתגלגל וחוסר המשמעת.

על ידם עמד צוללן מדוגם במודל החדש ביותר, והכין את סירתו לדיג או שיט.

בהמשך, כחמש או יותר קבוצות, אשר מנגלו בשר בצוותא, מכל הצבעים ( שיש בסינגפור) ובהרמוניה זה לצד זה.

עברנו הלאה לכיוון המנגרובים. - אותם צמחים הגדלים במשך חלק מהיום מכוסים במים, ובמשך החלק השני של היום כשהם חשופים לאור ולשמש. צמחיה זו גדלה באזורי גאות ושפל, או באזורי ביצות. שלטי הסבר על החיות הגרות שם כמו סרטנים, חיפושיות וכל מיני מעופפים, מוסיפים מידע למתעניינים.

במקום שבילי דק- עץ מוגבהים, המובילים אותך הטייל בין הצמחיה העבותה. אך הרבה ברחשים ויתושים, ומומלץ מאד להתמרח לפני ההגעה לפארק.

עוד אנו מתעניינים בתופעה היוצאת דופן בישראל, אך קיימת הרבה בסינגפור, ומנגד על הדשא, אנו רואים חבורת צלמים בעלי ציוד מתקדם, עדשות צילום גדולות, סטנדים ותיקים, צופים למעלה לצמרות העצים. הבטנו גם אנו למעלה, ואז ראינו את הציפור הנדירה יחסית באזור- הורנביל. שלושה בעלי כנף גדולים עפו הלוך וחזור בין העצים, ואנחנו והצלמים רצנו בעקבותיהם הלוך וחזור. למתעניינים, גם במצלמה קטנה ויחסית פשוטה, אפשר היה לראות.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.