האי פולאו אובין Pulau Ubin


30 May
30May

מסלול ברגל או באופניים – האי אובין

קצת היסטוריה: האי אובין הינו האי השני בגודלו בסינגפור (הראשון הוא כמובן סנטוזה). הוא ממוקם בצד הצפון מזרחי של סינגפור וצורתו כמעין סהר. אדמתו הינה ברובה גרניט, ומכאן שמו. הפירוש במלאית ל"פולאו אובין" הוא אי המרצפות או החרס. בתחילת המאה הקודמת היו משתמשים בגרניט מאובין לייצור לבנים, מרצפות ומוצרי בניה נוספים. הדרך המקורית מסינגפור למלאיה נבנתה ב 1923 ע"י גרניט מאי זה. החפירות פסקו בשנות ה 60 ובורות החפירה הפכו לאגמים יפיפיים המוקפים בצמחייה פראית. כיום האי עדיין לא מפותח ומיושב אך ורק ע"י תושבים הגרים באי מזה דורי דורות. אלא שעם מצוקת הדיור הגוברת באי המרכזי, סביר להניח שגם אי זה יפותח בקרוב ותושביו המקוריים יאלצו להעתיק את מקום מגוריהם.

כיצד להגיע: יש  להגיע לצ'אנגי ויליג' – משם יוצאות סירות לאי פולאו אובין. פשוט מגיעים לרציף, עומדים בתור ומשלמים 2.5$ לכל כיוון (אם אתם מביאים את האופניים שלכם יש תוספת של 2.5$ לכל כיוון), השייט אורך כ 10 דקות.

ניתן לשכור אופניים באי החל מ 5$ לשעה ועד 15$ ליום. האופניים סבירות והעובדה שלא צריך להיסחב עם אופניים באוטו ובסירה זה יתרון, אך למי שרכיבה היא יותר מסתם בילוי – מומלץ להביא את אופניכם.

כשמגיעים לאי יש כמה מסלולים ברגל ולמעשה שני מסלולים אפשריים: מסלול אחד לרוכבי אופני הרים, ושני לאופניים רגילות.

לאופניים רגילות יש מסלול קל ונוח יחסית המתאים לטיול משפחות. חלק מהמסלול הוא על כביש (באי אין כמעט תנועת כלי רכב) וחלקו על שבילי אפר רחבים. בסוף המסלול יש גם מסלול הליכה של כחצי שעה על שביל עץ המתפתל בין עצי המנגרוב ולעיתים אף נמצא מעל הים. מקסים. סה"כ כשלוש שעות של טיול רגוע בטבע.

מסלול אופני ההרים הוא מקצועי עם 3 רמות קושי שונות לבחירה: כחול, שחור ושחור כפול. המסלול אורך כשעה עד שעתיים רכיבה. הוא עובר ליד שני אגמים גדולים ויפייפים המוקפים בצמחייה עבותה.

ניתן להביא עמכם אוכל לפיקניק אך מומלץ לאכול במסעדות הנחמדות והפשוטות הנמצאות באי. 

בחנויות האופנייים יסבירו לכם היכן מתחילים המסלולים.

טיול נעים!


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.