הגנים הסיניים - יפניים


07 Aug
07Aug

שני גנים המחוברים זה לזה אך מעוצבים כל אחד לפי נושאו - אחד בסגנון סיני, והגן השני בסגנון יפני, נמצאים בצפון סינגפור, וניתן להגיע אליהם עם MRT- בכוון Jurong יש תחנה מיוחדת לגנים כמו כן אוטובוסים-180,335 ו 154. וכמובן ברכב. הכניסה לגנים חופשית.

הגנים ניבנו 1975 ועוצבו על ידי ארכיטקט מטאיוון, בסגנון סיני המשלב את תנאי הטבע עם מרכיבים אחרים. סגנון הגנים הינו דוגמה לקלאסיקה מלכותית בסין. בין המבנים המעניינים ניתן לראות את הגשר בכניסה שהינו העתק של הגשר בארמון הקיץ של הקיסר.גן בונסאי המקיף בית סיני טיפוסי שלצדדיו יש חצרות, מעברים וחלונות המשקיפים על הגן. העצים גדלים בתוך כדי ענק כמקובל באסיה וסין במיוחד. פגודה גבוהה מקבלת את פני הנכנסים לגן ואפשר להצטלם על ידה כמו על יד כל שאר המבנים.
שדרת פסלי חשובי התרבות והפילוסופיה הסינית נמצאת מצד ימין לכניסה הראשית, ובינהם פסלו של קונפוציוס ואחרים. בהמשך ישנו גן מגודר ובו פסלי כל החיות והסימנים המרכיבים את הלוח האסטרולוגי הסיני. מתחת לכל פסל- רשומים כל השנים השייכות למזל זה. וכך יכול כל אחד מאיתנו למצוא את שנת הלידה שלו והמזל הסיני המתאים לו. נחמד עם ילדים ובוגרים כאחד!!
בהמשך מצד שמאל לגן הסיני ישנו הגן היפני. בגן זה נבנו גשרים קטנים, בריכות מי, פסלי אבן הנמצאים בכל גן יפני, ושערים. אם יתמזל מזלכם תוכלו לראות נערות ונערים יפניים הלבושים בתלבושות מיוחדות מיפן המצטלמים במקום בפוזות שונות.
מסלולי ריצה ואופניים מקיפים את הגנים ובתוכם והינם מקום מצויין לטיולי כמה שעות בסינגפור.
במקום יש גן של צבים מכל העולם אשר הכניסה אליו עולה 5$ למבוגר ו-3$ לילד.
אפשר לשלב טיול בגנים עם טיול למוזיאון המדע הנמצא בקירוב ועם גן החיות או גן הציפורים.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.