הליכה מעל העצים ב- Southern Rigdes


16 Jun
16Jun

אחד המקומות הראשונים בהם טיילתי ואליו אני חוזרת כל כמה חודשים, הוא מסלול הליכה של כשעה וחצי המתחיל ב- Mount Faber (על יד הרכבל לסנטוזה). למקום עצמו ניתן להגיע כמובן ברכב פרטי ולהחנות באחד מהחניונים במקום. אולם מכיוון שמגיעים בסופו של דבר למקום אחר- כדאי להשאיר רכב אחד בסיום המסלול- פארק HORT, או GILMAN PARK והרכב השני על יד הרכבל. לחילופין כמובן שאפשר לחזור בתחבורה ציבורית.

בראש ההר בגובה כ140 מטר ולאורך תחילת המסלול עד הכניסה ליער, קיימת תצפית מקסימה על סינגפור. התצפית לכמה כיוונים ואפשר לראות את יופייה, גודלה וצפיפותה של סינגפור .

על המדרכה עצמה מסומנות כפות רגליים עם חיצים וכן שילוט לכיוון הנקודה הבאה שהיא HENDERSON WAVES. ההליכה הינה על כביש אולם בתוך יער טרופי עם עצים מרשימים המכוסים בשרכים שונים ביניהם "קן הציפור" ואחרים. ירידה של כ-10 דקות מביאה אותנו ל HENDERSON WAVES - שהוא גשר מעל כביש סואן באותו השם. הגשר הינו פרויקט ארכיטקטוני מרשים – עשוי מעץ דק ומעוצב כגל גדול. אורכו כחצי ק"מ וקיימות עליו פינות ישיבה וצפייה רבות.

בתחילתו של הגשר ובסיומו יש הסברים על התכנון והרעיון.

בסיומו של הגשר אנחנו ממשיכים ללכת לכיוון ALEXANDRA ROAD - שוב תראו את הסימון על הרצפה וכן שילוט תלוי. שירותים קיימים ברחבה הגדולה והחניון האמצעי.

הליכה של כמה דקות תביא אותנו לאטרקציה הנוספת במסלול והיא- הליכה על גשרים מברזל התלויים מעל העצים. המסלול מנצל את גובהו של ההר- ומאפשר ירידה מגוונת למטה. הגשרים התלויים הם חוויה נפלאה וייחודית. לאורכה יש הסברים על הצמחים ומקורם, כן השימושים הרפואיים והאחרים שניתן להשתמש בעלים ובפירות הגדלים שם.

ההליכה עד HORT PARK או GILMAN לוקחת כחצי שעה.

במהלך הדרך, ניתן לראות גם בתים "שחור לבן" שנבנו על ידי הבריטים עבור הקצונה הבכירה שלהם, ואשר נחשבים לאחד מסגנונות הארכיטקטורה המיוחדים של סינגפור. בתים אלו שייכים לממשלת סינגפור ומושכרים במחירים גבוהים מאד לכל המוכן לשלם, תוך כדי שמירה על הקיים ואיסור בשינויים. בתים אלו נבנו בכל המקומות הגבוהים והיפים בסינגפור.

כשמגיעים לתחתית הגשרים אפשר לבחור לרדת בצדו של הכביש ALEXANDRA ולהמשיך לכיוון GILMAN כ-5 דקות, שם יש מספר מסעדות וחניון גדול.

אפשר להמשיך על הגשר החוצה את הכביש לצידו השני, ולרדת לתוך PARK HORT אשר מאפשר הצצה לתוך אפשרויות הגינון במקום, צמחים המתאימים לאקלים ועוד.

אפשר להמשיך לגשרים תלויים נוספים הנמצאים בקצה הפארק ואשר מובילים אותנו עוד כחצי ק"מ הלאה.

הטיול מומלץ לכל הגילאים, קטנים ומבוגרים כאחד. מומלץ לעשותו בבוקר מוקדם או בסיומו של היום לקראת ערב. כדאי לנעול נעלי הליכה, כובע וכמובן להביא מים לשתייה- כי אין לאורכו של המסלול.

לפרטים נוספים על מסלול ה-Southern Ridges על מקטעיו השונים בקרו באתר רשות הגנים הלאומיים.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.