המקדשים של צ'יינטאון Chinatown


30 May
30May

אפשר לטייל בצ'יינטאון פעמים רבות ועדין לגלות פינות נסתרות או מקדש שלא ידעת על קיומו. 

הפעם אתרכז בשני מקדשים הנמצאים שניהם ברחוב  South Bridge Road והמייצגים שתיים מתוך הדתות הגדולות באסיה.

המקדש הראשון והוותיק יותר בצ'יינטאון הוא המקדש ההודי Sri Mariamman אשר הוקם על ידי אחד מראשוני הבאים לסינגפור מדרום הודו, אזור טמיל נדו. 

המקדש הוקם בשנת 1827 והושלם ב-1843 ונבנה על ידי אומנים מנוסים ממדרס. המקדש מוקדש לאלה בשם- מארימן אשר ידועה בריפוי מחלות קשות. במהלך חודש ספטמבר נחגג שם חג בשם  Thimithi ובו הולכים המאמינים על גחלים!

המקדש עצמו נבנה על שטח גדול והוא מתאפיין בשער צבעוני מרשים אשר חשיבותו בהגדרה של קודש וחול, כל העובר אותו ונכנס פנימה, נכנס למקום קדוש. על השער עצמו יש סמלים רבים מהתרבות ההינדואיסטית, אשר מופיעים גם בתוך המקדש על התקרה והקירות.

במשך כל ימות השבוע מתקיימים במקדש טכסים של תפילות ובקשות מהאלים – אשר מוגשות לנזירים במקום, והם מעבירים לאלים. מסביב למקדש יש ששטח ציבורי, בו נחגגות חתונות, מתקיימות האכלות של מאמיני המקדש וטכסים שונים.

המשיכו כמה מאות מטרים קדימה באותו הרחוב לכיוון Maxwell Road, ותגיעו למקדש הסיני במספר 293  אשר נקרא- Buddha Tooth Relic Temple Singapore. המקדש עשיר בתכנונו, צבעיו ואוצרותיו. המקדש נקרא על שםRelics  - מזכרת, שארית מבודהה, אשר נמצאים בקומה השלישית.

למקדש 7 קומות, אולם אמליץ על שלוש מהן בנוסף לקומת הכניסה. קומת הכניסה מכילה את המקדש,אולם התפילות הראשי וקירות המכילים פסלי בודהה בגדלים שונים, אשר מיועדים לתרומות ולהנצחת שמות התורמים. הבודהה הראשי הינוMeitreya Buddha  - בודהיסאטווה, אשר לפי המסורת הבודהיסטית הוא יצור אנוש אשר הגיע להארה אולם נשאר על פני האדמה על מנת ללמד את המאמינים,  והוא מייצג את אל הרחמים.

צאו מהאולם הראשי לכיוון הרחובSouth bridge , ופנו ברחבת הכניסה שמאלה לתוך חדר קטן ובו מעליות הלוקחות אתכם לקומות העליונות. עלו לקומה העליונה לגינה מופלאה של סחלבים ומקום הרגעות  למתפללים.  בקצה השני של הגן נמצא גלגל תפילה הגדול ביותר בעולם העשוי מעבודת יד הנקראת קלוזנה- עבודת אמייל מיוחדת.

רדו לקומה החמישית – בו נמצא מוזיאון קטן של חיי בודהה באסיה. הפסלים מיועדים למכירה על מנת לממן המקדש.

וקומה אחת מתחתיו לאולם המדיטציה וה- relics של בודהה. באולם זה אפשר להסתכל בלבד על המאמינים השקועים במדיטציות, ועל בקבוקוני ה Relics של בודהה.

סיור זה במקדש נותן מבט רחב על טכסים, אוצרות, תרבות ואמונה. 

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.