הנסיכה והצפרדע - סיפור טיול באזור החוות של קראנג'י


07 Aug
07Aug

מאת סנדרה גמזון

כאמא לפעוטה הנמצאת בגיל בו חיות הן “אייטם” לוהט חיפשתי פינת ליטוף בסינגפור. בגיל שנה וחצי  לא דרוש הרבה כדי לספק את אושרה בתחום,  מספיק חתול, כלב, ארנב או כבשה כדי לגרום לה חוויה מושלמת.
כבר מזמן הבנתי שכאן חתולים תועים נדירים בהרבה מקופים, שכלבים ידידותיים יש אפילו בשכונה שלנו וזה נחמד, אבל פינת חי אמיתית יש רק אחת בכל האי - והיא בגן החיות. הליכה לגן חיות בשביל פינת חי, הינו דבר מגוחך, יקר, מצריך הליכה לאורך כל גן החיות בחום ולחות קשים ובקיצור- מיותר.
למרות שהבנתי שלא מצפה לנו ממש פינת חי, החלטנו לעשות סבב באיזור החוות (עליהן סיפרנו לכם בעבר- חוות צפרעים, תנינים, דגים, סרטנים, עיזים, חוות תבלינים ועוד).
בבוקר יום א’ השכמנו ביקיצה "טבעית" ב 6:30 כך שכשיצאנו מהבית ב 9 כבר היה זה עבורינו אמצע היום. לאחר 25 דקות נסיעה מגיעים לנופים יפים ויש אפילו אווירה כפרית נחמדה. 

שמנו את יהבנו על חוות אייווי - חוות עיזים ומוצרי חלב. ראינו שבין 9-11 ניתן גם לצפות בחליבה. נשמע מבטיח.
זה לא. לא עבורינו הישראלים ולא עבור ילדינו שרגילים שאפשר ללטף איזה גדי קטן או עז, ואולי חלילה לעזור בחליבה. לא, לא ולא! הכי קרוב שהגענו לעז זה ממרחק 2 מ’. מסביב לדיר יש איזור “סטרילי” מגודר שאפילו נשיא ארה"ב היה מעריך. האם זה נועד להגן על המבקרים או על החיות? מה שברור שאף אחד חוץ מאיתנו לא חשב שזה מוזר. למרות שלא נגעו בכלום, אנשים נעמדו בתור לשטיפת ידיים בעמדה המדוגמת שהייתה בנקודת היציאה ממתחם הטינופת... עשינו סיבוב סביב הכלובים/ דיר, ניסינו לעניין את הפעוטה בחיות, אבל זה היה רחוק מידי ומנותק מידי מכדי להתלהב.


 את רואה שם?? רואה גדר עץ? רואה שטח סטרילי? רואה גדר ברזל? רואה שמבצבצות אוזניים?
זו עז!

לא נורא! נלך לחוות צפרדעים ודגים הסמוכה! כן נורא. החווה הזכירה לי את הבסיס בוואסט בו שירתתי. תנאי הצפרדעים אמנם משופרים מאלו שהיו לי אבל המראה מדכא כתמיד. איכס!!! עשרות צפרדעים צפופות בחדרים קטנים עם מים עכורים, כמה בריכות של ראשנים ובריכה אחת של קרפיונים (מישהו צריך לגפילטע?). בתחילת הסיור הציעו לנו לטעום מעדני צפרדעים טריים והחתיך הביע התלהבות אך בסוף הסיור אפילו הוא אמר איכס (במקרים מיוחדים מותר להגיד איכס על אוכל).

מזל שהחלטנו לבקר גם בחוות התבלינים בוליווד. שם אמנם אין חיות (יש קצת פרפרים ושפיריות אבל ממש קשה ללטף אותן) אבל סופסוף יש תחושה של טבע!

הבדואית הפרטית שלנו מיד חלצה נעליים והחלה לרוץ בדשא, לאכול חול, לקפץ על גזעי עצים ופשוט נהנתה מהתחושה הנעימה ששוררת במקום. למען האמת גם אנחנו, חובבי גינון מושבעים נהנינו מלהכיר צמחים חדשים. יש שם עצי קפה, קאשיו, מנגוסטין ולונגאן, יש שם שיחי שומשום, דוגמה קטנה לגידול אורז , עשבי תבלין מוכרים ושאינם מוכרים (הידעתם שלאקסה הינו צמח תבלין?? טעמו חריף וטעים!) איזה כיף!
במקום יש מסעדה שנראית מוצלחת אך מפאת העובדה שהייתה זו שעת ביניים - 10:30 לא התחשק לנו לאכול עוף בקארי או עדשים עם צזיקי. במקום זה רכשנו בננות ועוגת בננה טעימות מיבולי המקום וכן שני שתילים יפים של נענע ובזיליקום.
מומלץ לבקר באיזור ובחוות ולו רק כדי לסוע בנוף, לבקר באחת המסעדות בסביבה ולהינות מתחושת מרחב והאווירה הכפרית.

 

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.