טיול בליטל אינדיה - Little India


07 Aug
07Aug

נתחיל  את הטיול בתחילת רחוב Serangon העובר לכל אורך השכונה. הרחוב מקושט כולו ומואר בערבים לקראת חג ה- Deepavaly  המתחיל בתחילת נובמבר. אולם התכונה הרבה לקראת החג-מתחילה כחודש לפני. בזארים של קישוטי בית ורחוב הוקמו – ואחד מהם נמצא ממש בהתחלת סרנגוון מצד ימין. כנסו לרחוב הצר אך הצבעוני והרועש- והתחככו בהודים הקונים קישוטים, הריחו את הריחות וטעמו את מאכלי הרחוב הטיפוסיים לחג.

רוב הארכיטקטורה  באזור זה היא של Shop House שנבנו בשנות ה-50 וה-60 . על חלק מהבתים יש ציון מדויק של תאריך הבניה. סגנון בנייה זה אופייני בארצות דרום מזרח אסיה, והוא משמש את המשפחה גם למגורים- בקומה העליונה וגם לעסקים – בקומה התחתונה. 

עיברו לצדו השני של הרחוב Buffalo Road רחוב זה מקביל לשוק הגדול הנמצא בהתחלת הרחוב והנקרא  Tekka Market בו אפשר לערוך קניות, לטעום ולהבין את משמעות  המושג Wet Market מבחר אין סופי של בשר, דגים, ירקות ופירות, פרחים ותבלינים מרוכזים מתחת לקורת הגג הזו.  אפשר לקבל טיפים כיצד לבשל מהמוכרים עצמם כשרואים ירק או שורש שאינו מוכר לנו.

ברחוב Buffalo  ניתן לראות איך מכינים בדוכנים קטנים- מחרוזות של פרחי יסמין הנקשרות לשיערן של נשים הודיות, וכן מובאות למקדש לצורך מתנות לאלים ותפילות. כמה דוכנים כאלה קיימים וריחם משכר את כל הרחוב. בדרך כלל משתמשים הרוכלים בפרחי יסמין ומוסיפים פרחים צבעוניים לקישוט.

פנו ימינה לרחוב הבא Biblious הנקרא על שמו של סוחר בקר יהודי מתחילת המאה הקודמת - אשר שלט על רחובות רבים בסביבה. מכיוון שהרחוב שימש למסחר בבקר- קבעו מספר סוחרי בקר עשירים יהודיים את מקומם כאן והרחוב נקרא על שמם. יש גם מספר בתים המסומנים במגן דוד והשם אליאס כתוב עליהם.

בפינת הרחוב הנושק לסרנגון- עצרו לתה או קפה במסעדה הפינתית וכן אפשר צהרים בטעמים הודיים.

לאורכו של הרחוב קיימים שלושה מקדשים הודיים גדולים וכן מסגד אחד. לכל מקדש יש את הקהילה שלו והאלים המוצגים שונים זה מזה. הדת היא הינדואיסטית- ובה בראש ההירארכיה נמצאים שלוש דמויות המתמזגות לאחד- ברהמה, וישנו ושיבה. לכל אחד תפקידים משלו, וביחד הם אחראים על הבריאה החיים והכיליון. המיתולוגיה ההינדואיסטית עשירה במאות דמויות, צבעים ותפקידים ואפשר ללמוד קצת עליה  בטיול בתוך המקדשים.

מתקיימת הליכה על גחלים במסגרת החג- במקדש השוכן למרבה ההפתעה- בצינה טאון- והוא הראשון שנבנה בסינגפור. מאמינים הודיים נודרים נדרים תוך כדי ההליכה ומתפללים לשלום האלים. חוויה יוצאת דופן המתקיימת לאורך כל הלילה. טיפ- קחו איתכם שקית לנעליים, כי אם תכנסו למקדש תצאו בצידו השני ותצטרכו להקיף את המקדש יחפים- לא מומלץ.

ניתן לספר עוד על המקום, אולם נשאיר זאת לטיול הבא.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.