טיול בפארק קנת רידג' ופארק הורט


07 Aug
07Aug

מאת טלי גורן

עוד יום קסום בסינגפור שהתחיל במסע לאיסוף מעיל, המשיך בצעידה ביער עד ירוק, וכלל ביקור בתצוגת מור"ק אינטראקטיבית, בגן אפוף פרפרים ובדירה ירוקה והסתיים בסעודה על חוף הים. 

את היום התחלנו במשימה חשובה בתחנת הMRT של קנט רידג'. אלא שבסינגפור כל משימה יכולה בקלות להתחבר למסע גילויים שראשיתו ברורה אך את סופו אין לדעת... כך גם הפעם, ביציאה מתחנת הMRT פנינו שמאלה לכיוון הScience Park Drive וצעדנו במרץ לכיוון ראשית מסלול הKent Ridge Park. את המסלול ניתן 

להתחיל גם במגרש החניה של הVigilante drive ומקורות יודעי דבר מספרים על טנק השוכן בצד זה בראש הגבעה – שריד מימי המלחמה. 

ראשיתו של המסלול בו צעדנו אנחנו באגמון פסטורלי קסום שלחופו עומדים דייגים עם חכות השלכה ארוכות (Fly fishing). צמודה אליו שלולית שפיריות שכשמה אכן מלאה ביצורים העדינים והצבעוניים. השביל מתפתל בין העצים מזרחה ומטפס מעלה אל עבר תצפית נוף נפלאה אל צידו הדרומי של האי ולחופיו הנמל. 

בהמשך הדרך נקודת פיצול – פנייה אל עבר הCanopy Walk הביאה אותנו לצעידה יפיפיה על שביל תלוי מעל נוף אל עבר צידו השני של המסלול – באופק הInterlace (אליו נגיע בהמשך) ומתחתינו שדה ירוק משובץ בחממות צבעוניות ושלט המגלה – כאן היה שדה הקטל הסינגפורי בזמן מלחמת העולם השנייה. 

בסוף המסלול התלוי שער מזמין ומסקרן. הצצה פנימה בלעה אותנו לשעה מרתקת של צלילה אל האתוס הסינגפורי הנרדף. Reflections at Bukit Chandu – מרכז מבקרים מרתק הכולל תצוגות אינטראקטיביות של מורשת קרב מאותו שבוע עקוב מדם בפברואר 1942 בו נפלה סינגפור בידיהם של הכובשים היפנים. חזק במיוחד המופע האורקולי בקומה השנייה הממחיש בצורה ויזואלית ובעיקר אודיטורית את מוראות המלחמה שסימנה את דרכה העתידית של המדינה הקטנה. ביציאה מהתצוגה פגשנו סינגפורית שבעיניים נוצצות הבטיחה לספר על המקום לשני בניה המשרתים בצבא ולהבטיח כי 'לא עוד'. ככה בונים אתוס!


מלווים בברכת הדרך מהמפעילים המקומיים שהתרגשו מהמבקרים הזרים ומהתרשמותנו מהמקום יצאנו מהמוזיאון והמשכנו במסלול. הפעם צעדנו לכיוון הHortPark. פארק קסום הכולל חממות, גנים קהילתיים מתוקים להפליא, הדגמה של Roof top gardens וגן פרפרים מכושף עם ספסל פסטורלי שלכד אותנו לשעה ארוכה. במקום גם גן משחקים יפיפה ובית קפה בו מועברות סדנאות לבניית טרריומים קטנים. גם למי שאינו מעוניין במסלול המלא מומלץ להגיע לHortPark ובמיוחד עם ילדים קטנים (ניתן לחנות מצידו השני של הגן – בכניסה מצד Alexandra Rd). בין שאר התצוגות המרתקות מציע הגן איזור רענון ממוזג שהוא מעין דירה ירוקה ובהתצוגות שונות של שילוב טבע וירק בתוך הבית. 

ביציאה המזרחית מהגן היפה מספר אפשרויות להמשך. לספורטאים ולמי שמעוניין להמשיך בצעידה מהווה היציאה מהגן את נקודת ההתחלה למסלול הSouth Ridge המסתיים בMount Farber וברכבל אל עבר סנטוזה. 

למעוניינים בסיום תרבותי יותר – מעבר לכביש נמצאים הGilman Barracks ושם בימי שבת אחר הצהריים מתקיים 

הפנינג של מוזיקה ובשר על האש בTimbre @ Gilman או ארוחות בניחוח מצרי (מומלץ בחום!) בבית קפה קטן בשם Red Baron בקצה הדרומי של מתחם הBarracks. 

אנחנו בחרנו להמשיך ולצעוד דרומה לכיוון הים – מעבר לתחנת הMRT (לברדור) לאורך Labrador Villa Rd עד קצה הכביש אל מסעדת הLabrador Seafood Villa היושבת על חוף המיצרים הדרומיים של סינגפור. סיום טעים לעוד חוויה סינגפורית מפתיעה.הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.