טיול בשכונת טואה פאיו - Toa Payoh


07 Aug
07Aug

מאת לילך מידן

שכונה מקומית וגדולה הממוקמת במרכז סינגפור היא שכונת טוא פיו  , שצופנת בתוכה מגוון רחב של אפשרויות ליום טיול מקומי של הנאה ותרבות. משמעות השם היא 'הביצה (בוץ/בוצי) הגדולה'. שכונה זאת הייתה אחת הראשונות בסינגפור שיועדה לדיור ציבורי (HDB) ועומדת במתכונתה הנוכחית  ( למעט שינויים קלים) משנת 1964 .

אפילו המלכה אליזבת ביקרה בשנים 1972 ו2006 - אם המלכה יכולה, ברור שגם אנחנו!

לשכונה ניתן להגיע באוטובוס או רכבת תחתית  (NS19) וכמובן ברכב. אם הגעתם ברכב, תוכלו לחנות במגרש החניה הגדול הממוקם בכתובת 6 Toa Payoh Central, Singapore 319191 .

ממש ליד מגרש החניה נמצא בניין הספרייה הציבורית של האזור, בה תוכלו , אם חשקה נפשכם, להחליף ספרים תמורת מחירי השאלה נמוכים. ליד הספריה נבנה אמפיתאטרון לקהל הרחב ובו מידי פעם מופעים לציבור הרחב. כמו  כן אחת לחודש מתקיים שוק כללי נודד ברחבה זאת.


במרחק הליכה קצרה נמצא שוק מקומי- wet market ( שימו לב כי ביום שני הרבה חנויות סגורות בשוק) ובו תוכלו למצוא מגוון של פירות מקומיים, דוכן נחמד למכירת אטריות עבודת יד ומיני רטבים מוכנים ,דוכני דגים, בשר וירקות כמובן. 

לצד המזון תמצאו גם חנויות כלי בית חביבות המציעות מגוון רחב ונחמד לשימוש יומיומי וכן חנויות צעצועים שלמרבה הפלא לכדה עיני באחת מהן כדור משחק ועליו מתנוסס בין השאר גם דגל ישראל! אנחנו על המפה! 


מהשוק המשכנו הלאה לסקור את אזור הקניון הפתוח, אם אפשר לקרוא לו כך.  השם הרשמי שמופיע על השער בכניסה לרחבה הוא Toa Payoh Mall אך אל תחפשו מול בצורה אותה הכרתם באורצ'רד. כאן תמצאו קניון בגרסה הפתוחה לאוויר, נעים  להסתובב ולא מנצנץ.
חנויות פרושות סביב שדרה מרכזית מטופחת מציעות את מרכולתן. תוכלו למצוא כאן בין השאר חנויות לדברי קוסמטיקה עם מגוון מותגים רחב (וזול!), ספר מקומי שמבטיח תספורת בחמישה דולר לכל אורך של שיער, טיפולי חן ויופי במחירים מצחיקים וכן חנות לכלים חד פעמיים והפתעות לימי הולדת!


אם תחושת הרעב  מתחילה לעלות בכם המשיכו לקצה השדרה, שם נמצא מבנה של תחנה מרכזית גדולה לרכבות ולאוטובוסים. בקומה התחתונה נמצא פודקורט ממוזג עם מגוון דוכנים ומגוון מנות וטעמים – את זה אנחנו כבר מכירים ומחבבים.
אפשרות נוספת ששמעתי עליה ממקור יודע דבר היא שבאזור נמצאת אחת ממסעדות הצ'יקן רייס הנחשבות בכל סינגפור -  Lee Fun Num Kee Chicken rice & Restauranr ,94 Lorong 4 Toa Payoh, Singapore 310094

מלבד שוק ושיטוט, יש עוד מקום מעניין באזור, שבהחלט מומלץ לבקר. לא רחוק משם, נמצא קומפלקס מעניין וגדול- מנזר ומקדשים בודהיסטים בשם Lian Shan Shung Lin Monastery, גם שם סיור ייקח לפחות שעה .  המקום מרשים ומעניין. לא ביקרנו פה הפעם אך למי שנמצא בסביבה ויש זמן – מומלץ.
 
לקריאה בבלוג של תושבת השכונה על ההיסטוריה שלה http://www.toapayoh.com/
 
תבלו ותהנו
 

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.