טיול לאי הצבים - Kusu Island


07 Aug
07Aug

אחד האיים שמקיפים את סינגפור נקרא אי הצבים.

עולים על סירה (מונית) ממרינה סאוס פייר – יש סירות שיוצאות כל שעתיים ובמקביל אפשר להזמין סירה בתשלום מלא. (ההבדל הוא כפול – נסיעה רגילה עולה 15$ למבוגר ו- 12$ לילד).

בדרך עוצרים לחצי שעה על אי נוסף סט. ג'ונס - שם ניתן לשכור בונגלו ללילה בעלות נמוכה או להתרחץ בחוף.

אחרי חצי שעה ממשיכים לאי הצבים. יש שם חוף נקי יחסית, יש שם מקום לעשות מנגל, יש שם ספסלים וסככות. ויש שני מקדשים: אחד סיני ואחד מלאי שדורש הליכה וטיפוס קל.

כמובן שיש מלא צבי ים שנמצאים במקדשים.

מה ששונה מסיסטר איילנד זה שאין שם קופים ואף אחד לא חוטף לך את האוכל בזמן הארוחה. כל שעתיים עוברת סירה שמחזירה לסינגפור.

מומלץ בחום לבוא מצוידים באוכל מים ומחצלות.

קצת מידע על האי: האי ממוקם דרומית לאי המרכזי. אי הצבים קרוי כך משום שהאגדה מספרת על צב ענק שהפך עצמו לאי על מנת להציל שני מלחים שספינתם טבעה - סיני ומלאי מוסלמי. שני המלחים אסירי התודה שבו לאי והקימו מקדש טאואיסטי ומסגד. המקדש הטאואיסטי הוקם ב 1923 וקרוי דה-בו-גונג (הדוד הבכור). במקדש יש שני אלים, הדוד הגדול וגואן יין -אלת הרחמים. הדוד הגדול נחשב כמרפא מחלות, מרגיע את הים ומעניק שגשוג כלכלי, ואלת הרחמים נחשבת כ"מעניקת הבנים".

בראש הגבעה נמצאים שלושה מסגדים לזכר מאמין אדוק מהמאה ה 19, אמו ואחותו. מאמינים רבים מטפסים את 152 המדרגות בכדי לבקש בריאות, עושר, נישואים מוצלחים ובריאות טובה. המקום פופלארי במיוחד בקרב חשוכי ילדים. באי יש מבקרים לא מעטים אך בחודש ה 9 (ספטמבר/ אוקטובר) בלוח השנה הלונארי מגיעים כ 90,000 איש!

תהנו!

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.