טיול לשכונת אברטון


07 Aug
07Aug

מאת טלי גורן

במסגרת נסיוננו לקלף את הבצל הסינגפורי האינסופי פגשנו בעוד שכונה מפתיעה ויפיפיה.
מקריאה מקדימה בכמה אתרי אינטרנט למדנו כי Everton Park כובשת אט אט את דרכה כמעוז ההיפסטרי הבא. ואכן, הביקור לא הכזיב – זהירות Tiong Bahru, אוורטון מאחורייך...באיחור אופנתי התברר כי רחלי כבר הקדימה אותנו וביקרה ואף כתבה על השכונה, אלא שלצערנו דווקא את הכתבה הזאת פיספסנו ואיתה גם כמה מהפנינות עליהן רחלי ממליצה.

הביקור בשכונה משלב שוטטות ברחובות עם Shophouses יפיפיים באיזור המיועד בעיקרו למגורים עם מספר הפתעות קטנות ומעניינות, ולאחר מכן מעבר בין חנויות ובתי קפה היפסטרים בHDB המקומי – שילוב מפתיע כמותו לא ראינו עד כה. לסיום, המלצה על מסעדה מצויינת לארוחת צהריים – אמנם מחוץ לשכונה, אבל ממש מעבר לכביש, על גבול שכונת דקסטון המוכרת. שתי נקודות לפני הקפיצה אל הכתבה – את השכונה ביקרנו ביום ראשון. חלק מהחנויות ובתי הקפה היו סגורים ולכן הרשימה המובאת כאן אינה ממצה. מבטיחים לחזור למקצה שיפורים. בנוסף, באחת החנויות שבHDB פגשנו מוכר חביב שסיפר לנו כי חוזי שכירות של חנויות רבות בסביבה מסתיימים בימים אלה והדיירים מתחלפים. נראה שנעשה מאמץ לשדרג את פני השכונה ולכן אנחנו מצפים לעוד הפתעות טובות מהדיירים החדשים. כאמור, נחזור לבדוק ונדווח.

ראשית הסיור לאורך רחוב Everton rd – כדאי להתחיל בצד של הEverton Park ולהתקדם לאורך בתי החנויות היפיפיים לכיוון רחוב Blair. על שני קירות לאורך הדרך ציורי קיר יפיפיים הממחישים סצנות מימים עברו. חפשו את הרוכל הפורס גוש קרח לארונות האוויר הישנים. על פינת רחוב Blair בית יפיפה שעמד נטוש במשך שנים רבות ובשנת 2006 שופץ והפך למעון מפואר עם בריכה. פנייה ימינה לרחוב בלייר ואז שוב ימינה לאורך רחוב Kampong Bahru מובילה לשורה של חנויות מקומיות, ביניהן מסעדה הודית בה הצטיידנו בקוקוס טרי וקר וחנות תחפושות נהדרת – לפורים הבא.

במספר 31 עומדת חנות עתיקות חמודה. רבות כמוה ראינו בסינגפור, אבל זאת מיוחדת דווקא בחפצים הקטנים שהיא מציגה. ביניהן אוצר של נעלי נשים פרנקניות רקומות בעבודת יד צבעונית. Guan Antique, 31 Kampong Bahru.

פנייה ימינה מרחוב Kampong Bahru אל רחוב Neil ומייד שוב ימינה אל רחוב Spottiswood Park הכניסה אותנו חזרה אל שורת בתי חנויות יפיפיים. על דלת מספר 66 פיתה אותנו שלט Garage Sale להיכנס ולגלות עוד פנינה מרתקת. בתוך Shophouse  משומר היטב מקיים בחור חביב בשם ג'ימי מכירות סוף שבוע של קשקושים ביתיים מגוונים. אלא שהאוצר האמיתי במקום מתגלה רק למי שנכנס, מחייך ופותח בשיחה עם הבחור. ג'ימי, שימר את הבית כפי שעמד מאז המאה ה19 – חדר כניסה גדול מלא קשקושים למכירה ואחריו חלל נטול תקרה עם באר עמוקה פעילה וקיר של צמחים הזוכה להשקייה ממי הבאר או מהגשם הנכנס מהגג הפתוח. את החדרים העליונים בבית ג'ימי משכיר לטווח קצר וארוך. הוא מאוד גאה בשימור המוקפד ושמח להוביל את המבקרים אל הקומה השנייה, שם ניתן לראות את האריחים היפיפיים שברצפה ואת חלונות העץ המקוריים עם הויטרז'ים הצבעוניים. כדאי לתאם ביקור בטלפון, לפני הגעה: Jimmy Seah, 96719353.


פנייה שוב שמאלה בחזרה עד סופו של רחוב Everton מובילה אל הHDB המקומי. 

במרבית בנייני הדירות המקומיים אין כמעט חנויות מלבד Food court ולעיתים חנות סדקית מקומית ומספרה. בHDB של אוורטון גילינו שורת חנויות חדשות ומעניינות. כאמור, הרשימה חלקית ומכילה רק את אותן חנויות שהיו פתוחות במהלך הביקור ביום ראשון וללא החנויות הצפויות להיפתח עם חידוש חוזה השכירות. 

את הקפת שורת חנויות קומת הקרקע התחלנו בפנייה שמאלה בכניסה לHDB אל בלוק מספר 3. על הפינה בית קפה חמוד בשם The Provision Shop – בית קפה הכולל לחמים אירופאים, וסנדביצ'ים. לא ניסינו, נראה חמוד ומבטיח. 

בין הסגורים בית קפה קטן ומומלץ בשם Grin Affair – לא ניסינו אבל ראינו מהחלון היצע עוגות רכות בצנצנות זכוכית. נראה טעים...

בהמשך, בבלוק מספר 2, מסעדה קוריאנית קטנה עם דוכן לממכר מתוקים קוריאנים מקמח אורז בעבודת יד. המסעדה מנוהלת על ידי צוות פיליפיניות נלהבות המציעות גם קימצ'י תוצרת בית ומברכות ביציאה ב'קונסומידה' קוראני אותנטי. 

בהמשך הסיבוב, בלוק מספר 4 ובו הNylon Cafe. את הקפה שנראה משובח לא ניסינו, אבל בחדר האחורי נצפתה מכונה גדולה לקליית הפולים המחוברת לסט מחשבים מרשים. לידה ערימות של פולים ירוקים והמבצע מוגדר Nano Roastery – בית קלייה לשישה סוגי פולים מאזור דרום אמריקה.

בבלוק מספר 5 פגשנו מוכר חביב בחנות למוצרי עור המוקדשת לגברים שבחבורה. קלווין מOnly Brown סיפר לנו על הניסיון ליצור אווירה לונדונית בחנות הסינגפורית הקטנטנה והסביר על השכונה המשנה את פניה ועל התושבים המתחלפים עם תום חוזה השכירות. בחנות הוא מוכר ארנקים ותיקי עור יפיפיים מאנגלייה ומבטיח מבחר גדול יותר בקטלוג באתר הבית עם משלוח חינם לכל כתובת בסינגפור. 

רגע לפני סיום עצרנו בפינת בלוק 6 בBeano – חנות לקינוחי סויה וGrass Jelly בניהול קשיש מקומי שבחר לעזוב את עסקי הבנקאות לטובת עסקי הסויה. ישבנו ליד שולחן קטן מחוץ לחנות ונהננו ממעדן בטעם שקדים וממשקה ג'לי. השקפנו על הצמחייה הירוקה והמטופחת המקיפה את הHDB ונהנו מציוץ ציפורים ומשלווה של שעת צהריים עצלנית. 


את הביקור המהנה סיימנו בפנייה ימינה אל רחוב Neil וצעידה לכיוון רחוב דקסטון המוכר בחיפוש אחר ארוחת צהריים. המסעדה המקסימה אותה מצאנו לא קשורה לשכונת Everton Park ולמרות זאת היא ראויה להמלצה חמה – בעיקר לכל חברינו העובדים באיזור ומחפשים ארוחת צהריים מרעננת. 

מסעדת Lo.Kal ממוקמת ב136 Neil Road (64239918). על המטבח מופקד שף מערבי והאוכל לא מקומי בתכלית. אנחנו הזמנו שני סלטים מעולים – סלט דלעת עם קינואה וסלק וסלט מקרל עם תפוחים ירוקים. הטעם, חלומי וההמלצה חמה. כשביקרנו במקום הוא היה עמוס לעייפה כך שמומלץ להזמין מקום מראש. בתאבון! 


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.