טיול ל-Bolywood Veggies- חווה ומסעדה באזור קראנג'י


07 Aug
07Aug

מאת לילך מידן


לאלו שכבר מיצו הרבה אטרקציות באי ולאלו החדשים שעדיין מגלים, הנה המלצה לטיול חביב מרוחק מהעיר.

כשיוצאים קצת מהאזור האורבני לכיוון צפון מערב סינגפור, בואך אזור קראנג׳י, ממוקמות מספר חוות שנחמד לסייר בהן. 

Bollywood Veggies היא אחת מהן. הדרך עצמה מקסימה ומזכירה לנו, לאחר חופשת הקיץ הממושכת,  את הירוק הירוק הזה, שכה מאפיין את סינגפור.

את החווה הקימה Ivy Singh ובעלה Lim Ho Seng בשנת 2000, כשהיו רגע לפני עזיבת סינגפור לטובת אוסטרליה. Ivy היא בת להורים שנחשבו למתנגדי המשטר.

מטרת הקמת החווה הייתה עידוד המשפחות שעדיין נשארו חקלאיות בסינגפור ושימור השטחים באזור לשם כך. מאז ועד היום החווה הפכה מפורסמת מאד גם בקרב סינגפורים ואף לתיירים מחוץ לסינגפור. הגעה לחווה וסיור בה הזכירה לי תחושה של בילוי במושב.  הגידולים או הצמחיה מחולקת לפי אזורים . הרבה שלטים חביבים, חלקם מציינים את שמות הצמחים וחלקם עם בדיחה מקומית. נחמד להסתובב ולתת לילדים לגלות מיני הפתעות בין הצומח והחי. אם זאת נדנדה התלויה על אחד העצים, גזעי עץ כרותים בגבהים שונים וכאילו קוראים – 'בואו לשחק איתנו',  או סתם לעקוב אחר פרפרים, ציפורים וצפרדעים שמצאו שם את ביתם. המקום מספק פעילויות לימודיות לקבוצות ילדים או מבוגרים  , למשל סדנאות בישול .

בחווה  מסעדה  בשם Poison Ivy שמבשלת אוכל ממגוון הצמחים שגדלים במקום, ומסביב שטחים רחבי ידיים ובהם גדלים מיני צמחים שונים, בצורה הכי פשוטה שקיימת, אורגנית, כאילו גידלת בביתך שלך. במסעדה עצמה מגוון מאכלים שחלקם משתנים לפי יום ההגעה, תבשילי קארי, דגים, בשר ועוד . כיף להתחיל בנשנוש עלים בטמפורה וכן תבשיל העדשים היה מצוין!
האוכל במחירים זולים יחסית. טעים ומוגש במהירות.


לאוכלים במסעדה הכניסה לחווה חופשית ומי שבא רק לחווה, כניסה תעלה 2 דולר.
פתוח רביעי עד ראשון ובחגים, :9:00am – 6:30pm.
לאתר החווה

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.