טיונג באהרו - טיול בשכונה


07 Aug
07Aug

לקח לי קצת זמן לגלות את השכונה המקסימה הזאת על בתיה נמוכי הקומה, המרפסות העגולות, המדרגות הספירליות וגינות הירק שביניהם, אבל מרגע הכרותנו, הקשר הולך ומתהדק.

שכונת טיונג בארו ( Tiong Bahru) שבסינגפור הוקמה בשנות ה-30 ובתיה משקפים סגנון בניה מעורב ומושפע מסגנון הסטרים ליין מחד (סגנון עיצוב משנות ה-30 של המאה העשרים שהדגיש צורות מקומרות ולעיתים סמלים מעולם הספנות)  ומסגנון בתי הshophouse המקומיים מאידך. זה היה הפרויקט הראשון שהוקם ע"י ארגון ממשלתי תחת השלטון הבריטי על מנת לספק דיור ציבורי לאזרחים. סיפור הבתים בשכונה מרתק כשלעצמו אך לא לשם כך התכנסנו כאן היום.

בשנתיים האחרונות השכונה עוברת שינוי ומתיחת פנים וכל חודש שתבקרו תגלו מקומות חדשים שנפתחו לצד מקומות ותיקים שמשתמרים כמו מקדש אל הקוף משנות העשרים.

בשבוע זה ממש השיק המרכז לשימור מורשת סינגפור מסלול טיול באזור, שיודרך בהתנדבות ע"י אזרחים ותיקים וסטודנטים. הטיולים יערכו החל ממאי, בשבת הראשונה של כל חודש, בשעות 10:00am ו 3:00pm. עלות למשתתף – 2 SGD. היציאה תהיה מ Tiong Bahru Community Center.

קשה שלא להתחיל מהשוק הצבעוני, הקטן יחסית ובעיקר האסתטי. השוק אינו שונה בהרבה משווקים אחרים כאן באי, אך עצם היותו מקורה, קטן ומלא בעמדות אוכל ופרחים לצידן-נותן למטייל בו חוויה כייפית וצבעונית של שוק. מומלץ להגיע בשעות הבוקר המוקדמות.

מחוץ לשוק, ברחוב Seng Poh  חנות קטנה וותיקה המזכירה את חנויות ה'כלבויניק' הסובבות שווקים בארץ. תוכלו למצוא בה כל נורה, מברשת ניקוי או כלי אמייל של פעם בצבעים יפים.

המשיכו וטיילו בין רחובות מתעוררים, בתי קפה חדשים בסגנון מערבי , מסעדות עם אוכל מקומי, גלריות, חנויות יפות ומעוצבות, מלון בוטיק ועוד לא ציינו הכל. בשכונה תוכלו למצוא גם את חנות הבשר והגבינות Foodie Market Place  אשר ידועה במחיריה הטובים.

לפניכם מספר המלצות ברחוב Yong Siak, אולם ההמלצה העיקרית היא לקחת שעתיים ביום נאה ופשוט להסתובב ולגלות את המקומות , הצבעים והריחות .

ברחוב Yong Siak בתי קפה, מסעדות וחנויות יפות. אחת מהן היא חנות הספרים הנאה BooksActually, בה תוכלו למצוא מגוון גדול של ספרים וכן מאחורי דלפק הקופה מסתתר לו חדרון ובו פריטי וינטג', יד שניה, אוספי קסטות, תקליטים, כוסות קולה, גפרורים ומה לא. החנות מעוצבת מקסים ושווה ביקור .

ממול חנות הספרים נמצא בית קפה חביב,  Forty Hands Cafe. עוד ברחוב חנות יפה בשם Bhutan Shop  שעולים אליה במדרגות לקומה שניה מהרחוב וכן בסמוך אליה תרגישו בריחות מאפים מציפים את קצה אפכם-שם עומדת להיפתח ממש בקרוב מאפיית Plain Vanilla למאפינס.

כל זה רק ברחוב אחד. המשיכו לצעוד בין שבילי המקום, הסמטאות ירוקות, נקיות ומזמינות וכיף לגלות תגליות!

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.