יום טיול מקומי


12 Aug
12Aug

מאת מאיה פקר רינת


שבת בבוקר. ושוב השאלה ״מה עושים היום״. שיהיה מלמד, שלא יהיה יקר, שיהיה משהו שעוד לא עשינו או ראינו, שלא נסבול יותר מידי מחום, שלכל המשפחה יהיה מעניין וכיף, שלא יהיה במקום צפוף מידי ובעיקר שזה יהיה משהו שיצליח להוות אופציית נגד ראוייה למסכים המרתקים תמיד שבבית.

באולינג? לא מספיק מעניין או מלמד

משהו בסנטוזה? יקר להחריד

אופניים? שוב?

מקריצ׳י? מעייף מידי

עונג שבת בבית כנסת? לא הפעם..

גיל הציע ״טיול מכונית״ לכיוון העבודה שלו בשכונת Sembawang אשר בצפון האי. ניסע באוטו ומידי פעם נעצור בכל מיני מקומות בדרך ונרד מהאוטו, הוא אמר. כך גם נהיה רוב הזמן במזגן של האוטו וגם נכיר עוד טפח מסינגפור.
אני הולכת אחריו כבר למעלה מ20 שנה, אז עוד שבת אחת במילא לא תעלה או תוריד.

הצלחנו לשכנע שניים מתוך שלושת מהילדים להצטרף (66% הצלחה!) ויצאנו לדרך מצויידים במים, פירות ואופטימיות.תחנה ראשונה:

״כביש הקופים״ - Old upper thompson road. נסענו בנסיעה איטית בין קבוצות של קופים (קופי מקוק?) שהיו בצד הדרך. ככלל, הקופים לא אמורים להיות תוקפניים (אמנם ידוע על מקרה ב2012 שבו קוף נכנס לאחד הבתים והתנהג באגרסיביות כלפי בעלת הבית וכמה צעצועי פלסטיק), אבל אנחנו העדפנו להישאר באוטו ולעשות להם פרצופים דרך החלון הפתוח. כך נסענו מלהקה ללהקה לאורך הכביש. אי אפשר להתחייב כמובן על כך שיהיו קופים בדרך אבל הסבירות לכך גבוהה וגם הדרך כשלעצמה היא יפה מאוד. בשעות הבוקר המוקדמות תוכלו לפגוש בכביש רוכבי אופניים ורצים חרוצים.


בחלקו העליון של הכביש פנינו שמאלה ונכנסו לתחנה השנייה:

Upper Peirce Reservoir. שמורת הטבע הזו כמו שמורות נוספות ברחבי האי, מקריצ׳י כדוגמא, משמשות בעיקר כמאגרי מים. אנחנו טיילנו ברגל בשמורה הכל כך שלווה ומטופחת הזו בצמוד למאגר. בהינתן מזג אוויר סביר אולי ניתן לחשוב גם על פיקניק.

תחנה שלישית:

בית הספר היהודי החדש. חשבנו שאם אנחנו כבר בסביבה זה הזמן להיכנס לראות את בית הספר החדש. בית הספר הממוקם ברחוב Jalan ulu 3 נמצא כבר בשלביי בנייה אחרונים. כשראינו את בית הספר חשבנו שוב שבסינגפור, ״אין מקום שהוא רחוק מידי״.


תחנה רביעית:

Sembawang Park. הפארק ממוקם על חופו של הים מול מייצר ג׳והור. בפארק מגרש משחקים קטן ונחמד, מתחם מתקני כושר, פינות ברביקיו ושבילי הליכה בתוך הפארק וליד הים כולל רציף ישן יחסית משנת 1920. יש בפארק גם מסעדה סינית הממקומת בבית שחור לבן מרשים, אנחנו לא ניסינו אותה אבל היא נראית יוקרתית למדי.  

בסמיכות לפארק נמצאים בתים יפיפיים של שחור-לבן וגם  מספנות סינגפוריות ששמשו בסיס בריטי בין השנים 1938- 1968. גיל מספר שבשעות הבוקר המוקדמות של ימי אמצע השבוע ניתן לראות בסביבה מאות פועלים רכובים על אופניים כמו גם תנועה ערה של עובדים זרים ממלזייה השכנה.  


 


תחנה חמישית ואחרונה:

ארוחת צהריים בקניון North Point הצמוד לתחנת הרכבת של Yishun. קניון סינגפורי מקומי. אנחנו בחרנו בארוחת צהריים של pepper lunch express בפוד קורט. 


ארבע שעות טיול מקצה לקצה עם טעם מקומי ורחוק (יחסית) מסינגפור הנוצצת.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.