מסלול ירוק סביב צ'יינטאון


07 Aug
07Aug

את צ'יינה טאון כולם מכירים, אבל יש מסביב לה שטחים ירוקים המראים עוד זוויות של המקום. הם מתחלקים לכמה פארקים שניתן לטייל בהם ביום אחד או בכמה טיולים.

Duxton Plain Park – הוא מעין שביל רחב המקיף את הצד המערבי והדרומי של צינה טאון. אפשר להתחיל הטיול מכמה כיוונים- הראשון יהיה מרחוב  Neil Road הקרובלציינה טאון וחוצה את רחוב Maxwell.   

ב-Neil Street 33 קיימת גלריה המציגה אומנות עכשווית מהודו- Indigo Blue Art . סגנון הבנייה המאפיין אזור זה הינו Shop House בהם הבית היה מחולק כך שלמטה התנהל העסק ןמעליו גרה המשפחה. 

פנו שמאלה לרחוב Duxton ותגיעו לשכונה סגורה ירוקה יחסית ובה בתי קפה ומסעדות. המשיכו מעבר למגרש החניה וכנסו לרחוב הקטן והמקסים שבו נמצאות מספר מסעדותטובות ויקרות יחסית. המשיכו ברחוב קטן זה עד לסופו וצאו לכיוון רחוב Crage או Neil . אתם נמצאים מתחת לקומפלקס הגדול הנקרא פיניקל Pinnical מגדלי דירות בבנייהציבורית סינגפורית HDB המיועדת לאזרחים בלבד. ניתן לעלות לקומה ה-50 עם כרטיס הרכבת  Easy Link, לשלם 5 $ ולראות את סינגפור מלמעלה. מראה מרהיב. 

אזור ירוק נוסף נקרא Ann Sieng Hill על שמו של סוחר סיני עשיר שגר במקום. לרחוב זה נכנסים מרחוב South Bridge Road . הרחוב נמצא ממול למקדש הסיני הגדול. 

זהו רחוב צר המביא אתכם לצ'יינה טאון של פעם, כשרק הגיעו המתיישבים הסינים. עיברו על יד בית הקפה הנחמד P.S. CAFE – ועצרו אם בא לכם לשתייה קלה. המשיכו למטה דרך מדרגות העוברות בסככה מוצלת, הגיעו לרחוב Amoy Street והמשיכו לאורכו מתחת למדרכה המקורה. הרחוב נשאר כפי שהיה בעבר- אך משופץ, עם בתי Shop House,  חנויות ומסעדות מקומיות. בערך בשלושת רבעי הרחוב תראו מצד ימים גינה ירוקה קטנה-היכנסו אליה . פסלים של האומן הסינגפורי הידוע Aw Tee Hong’s  מפוזרים בגן שמאורגן לפי שיטת הפנג שוואי . בין הפסלים אפשר לראות תהלוכת ילדים עם מנורות Lanterns, סירת דיג , ועוד. פסליו נמצאים גם לאורך נהר סינגפורומקומות רבים נוספים. 

אפשר לצאת מהגן משתי יציאות- ולהגיע לרחוב Telok Ayer Road, ברחוב זה נמצאים שלושה מבנים עתיקים ומיוחדים. הראשון הינו בניין בסגנון מזרחי- נקרא Nagore Durga Shrine והוא מעין מוזיאון קטן לקהילה מוסלמית מדרום הודו שהגיעה לסינגפור במאה ה-19. המשיכו הלאה והגיעו למקדש הסיני -

Thian Hock Keng Temple אחד העתיקים בסינגפור-משנת 1821 המוקדש לאלת הים Mazu. זהו מקדש טאואיסטי הוקיין – סינים שהגיעו מחבל Hokkien, אשר נבנה על ידי יורדי ים כאות תודה להגיעם בשלום לסינגפור. המבנה הינו העתק של מקדש קיים בסין וכל חומריו, פסליו ושאר העבודות המיוחדות הובאו מסין לצורך בנייתו. פסל של אלת היםהובא מ  Fujian בשנת 1840.

המקדש יפה מאד ושופץ השנה. הקדישו לו זמן. בהמשך הרחוב נמצאת מסעדה לבנונית טובה שבה תוכלו לסעוד ולהיזכר במטעמי ישראל והאזור. בעל הבית מכיר ומכבד ישראלים ואפשר לשמוע ממנו סיפורים על לבנון והחיים בה.

המשיכו הלאה ועברו על יד מסגד  משנת 1827 אשר בנוי בסגנון מעורב הודי – מוסלמי.

חיזרו לצ'יינה טאון דרך רחוב Mc Cullum Street. והיישר ל-Ann Sieng. תעברו דרך מקדש קטן המקיים עוד מנהג סיני עתיק של "חתונות מתים"- מתוך אמונה בחיים שלאחר המוות.  לעיתים מתקיימת כאן "חתונה" בין שני צעירים שמתו ולא הספיקו להתחתן.  

כשתגיעו למרגלות הרחוב הקטן, פנו שמאלה לרחוב הנקרא- Kadayanallur St. בו נפתחו בשנים האחרונות מספר בוטיקים לבגדי גברים, חנות עתיקות מקסימה שעברה לכאן רק לאחרונה בשם – Mata Hari אמנם יקרה אך המוצרים באיכות גבוהה מאד, ויפה גם רק להסתכל ולשאול שאלות.  

המשיכו עוד קצת ופנו ימינה על יד בניין מחודש שהוא מלון בוטיק, והיכנסולרחוב Erskin Road שבו נמצאת חנות נחמדה מאד של אופנה, תיקים ואביזרים לבית בשם Egg 3 מומלץ לבדוק אם יש משהו מעניין עבורכם. מכאן כבר קצרה הדרך לרחובהראשי ולצ'יינה טאון המסורתית.

 

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.