מעלה אחת צפונה - סיור באזור One North ובואנה ויסטה


07 Aug
07Aug

מאת רחלי אורן                                                                                                                                             

ONE NORTH הינו פרויקט עסקים בתחומי המדעים, המרכז מסביבו מרכזי מחקר של ביו מדיקל,  רפואה, אנפוקום- מרכזי תקשורת ומידע, טכנולוגיה ואנרגיה סולרית,הנמצא מעלה אחת צפונה מקו המשווה בסינגפור, על יד "בואנה ויסטה" והאוניברסיטאות- אינסיאד, NUS- אוניברסיטת סינגפור, ועוד.

מה לנו קוראי פיטפטו- ולהם, אתם שואלים? 

אז ככה...לאחרונה נפתחו במקום מספר בנינים בארכיטקטורה מדהימה- מטרופוליס, הליוס, ננוס, מטריקס ואחרים,המתמחים בנושאים מדעיים נוספים, וסביבם נרקמה לה תשתית אזרחית (כמו שיודעים לעשות בסינגפור) המשלבת אוכל- מסעדות, גנים, פסול סביבתי הכולל שבילי דק, מזרקות, פסלים של אומנים ידועים, וכמובן מרכז מסחרי גדול ומיוחד.


על מנת שיהיה קל להגיע נפתחה תחנת MRT-Buona Vista כשקווי צהוב -circle line, וירוק- east west line מגיעים שניהם, וכמובן רכב פרטי.  

מסביב, בין הפסלים הגדולים אפשר לראות את האומן מטאיוון,JU MING  והאומן הקולומביאני BOTERO עם סוס ענק- ועוד.  

כל זה נבנה מתוך מחשבה מרחיקת לכת (בזמנו כשהחל הפרויקט- 2001) שעסקים, אוכל, טבע ומדעים יכולים להפרות זה את זה ולייצר חדשנות בחשיבה ובמחקר.

את הקומפלקס כולו ואת תוכנית האב לכל הפרויקט, תכננה זהה חדיד, ארכיטקטית עיראקית הפועלת כבר שנים רבות במערב, ואשר קבלה את פרס פריצקר לארכיטקטורה בשנת 2004.

מסביב נמצאים מספר בתים בשחור- לבן (רוצ'סטר פארק) אשר נבנו ע"י הבריטים עבור הקצונה הבכירה שלהם בשנות ה-40 של המאה העשרים, ואשר הוסבו לאזור אוכל ע"י ממשלת סינגפור בשנים האחרונות.

בטיול שערכתי שם לאחרונה, נהניתי מאד מהעיצוב הסביבתי המשלב את שבילי הדק בין הבניינים,  כשמסביבם עצים, שיחים פורחים, ומים זורמים.  צאו לכם לטיול, ותהנו ממרכז סואן ומעוצב להפליא.הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.