מרכז המורשת המאלאית - Malay Heritage Center


16 Jun
16Jun

ליאת לזימי-לוי

בין הבניינים הנמוכים המאפיינים את אזור ערב סטריט, סמוך למסגד "סולטן", ממוקם בניין הסטורי יפהפה המוקף גנים מטופחים בסגנון סימטרי. האזור כולו נקרא בשם ההיסטורי Kampong Glam והבניין עצמו שימש כארמון הסולטן בשנים שקדמו להקמת סינגפור של ימינו. אגב, המתחם קיבל את שמו מעצי ה-Gelam בעלי התפרחת הצהובה האופייניים לאזור.
הבניין עבר שימור בחלקו ושיפוץ בחלקים אחרים ונפתח מחדש כמרכז המורשת של המלאים בסינגפור. זהו למעשה מרכז תרבות ומוזיאון, המציג את תרבותם העשירה של תושבי סינגפור המלאים. 

הכניסה למוזיאון מתחילה במרכז המבקרים (שם משלמים 4 $ לכרטיס), המשמש גם כחנות מזכרות צבעונית. משם עוברים לבניין המרכזי, שם תתבקשו לחלוץ נעליים כדי לשמור על רצפתו המקורית של הארמון/מוזיאון. 

המוזיאון בנוי כגלריה מעגלית ומעביר את המבקר באמצעות כיתובים ברורים למדי מאולם המתאר את הגיאוגרפיה וההסטוריה של מלאיה, דרך אולמות המציגים מסמכים קדומים של האוכלוסיה המלאית ועד אולמות מקסימים במיוחד המוקדשים לתרבות המוסיקה של הקהילה המלאית של סינגפור בעשורים הקודמים. בחדרים אלו תוכלו לראות אוספים של כלי נגינה מקוריים, תקליטי ויניל של להקות פופ מלאיות, מגזינים ועוד. במילים אחרות, מאחורי אותם 15% מתושבי סינגפור המודרנית עומד עבר תרבותי עשיר, שלא בקלות ניתן להבחין בו כיום.

אם יש לכם שעתיים פנויות, מומלץ מאד לבקר במרכז המורשת המלאית ולקנח בארוחה באחת המסעדות שמסביב. 

 

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.