סיור באזור לבנדר - Lavender


07 Aug
07Aug

בית קפה חדש באזור לבנדר 

A papa palheta establishment – או בשמו הסיני- chye seng huat hardware 150A Tyrwhitt Road 207563

מבחוץ אין שום סימן לכך שזהו בית קפה וחנות, רק 5 כוכבים קטנים מצוירים על דלת של Shop House באזור מסחרי תעשייתי, ודלת מתכת חלודה מהצד השני. מעל הכניסה השאירו הבעלים את השלט- Chye Seng Huat Hardware.

הבניין שופץ מבחוץ אך לא בצורה כזו שתמשוך את העין במבט ראשון, אך למרות זאת המקום המה אדם כשביקרנו אותו בשבת בצהרים. מקום מלא חן, מעוצב בצורה תעשייתית עם שולחן בר מרכזי גדול, וכן אפשרות לשבת בחוץ. את המקום עיצבו ויזמו 3 חברים סינגפוריים שלכל אחד מהם כבר יש עסקים נוספים. בקומה השנייה חנות של מעצבים סינגפורים לתיקים, ארנקים, קצת תכשיטים ועוד "שמונצס". בחצר ישנם חללים בהם יערכו סדנאות בתחומים שנים. המקום סגור בימי שני ופתוח בשאר הימים מ-11AM ועד 7PM.

אם אתם כבר בסביבה-

לבנדר הוא אזור בקאלאנג, שבו גרים בעיקר בבתי HDB אך יש בו גם בתי  SHOP HOUSE צבעוניים ומיוחדים. באמצע המאה ה-19 היה המקום אזור חקלאי לקנה סוכר וגידול ירקות ונחשב מסריח ביותר בגלל הזבל שהשתמשו לחקלאות ומתקן  גז שהיה שם. התושבים קראו למקום על דרך ההפוך והלצון- לבנדר, והממשלה למרבה ההפתעה השאירה את השם .בשנות ה-60 במאה ה-20 היו במקום התפרצויות של אלימות בין המוסלמים והסינים.

היום ידוע האזור בגלל האצטדיון הגדול המקורה ואזור ספורט ואצטדיון נוסף שבתהליכי עבודה.

מרחוב לבנדר פנו שמאלה [ אם באים ממרכז העיר] לרחוב הראשי הנקרא FOCH והמתחבר ל- JLN BESAR ומיד בצד ימין נמצא מרכז האוכל הוותיק -LAVENDER SQUARE FOOD   בו אפשר לאכול את כל מטעמי האזור החל ממרק צבים, ועבור למרקי כדירה, אטריות בעבודת יד , וסוגי דים סאם שונים. כל אלה ועוד באווירה פשוטה ונעימה.

פנו שמאלה 2 Beatty Lane  לכיוון השלט המורה Thekchen Choling Tibetian Temple –ותראו את המקדש הטיבטי אשר נקרא על שמו של הדלי לאמה מדראמסאלה בהודו. עיצובו שונה מהמקדשים הסיניים, והוא מרכז בודהיסטי בעל גורו משלו המלמד בימי ראשון ואחרים את מאמיניו על הפילוסופיה העומדת מאחורי הבודהיזם- בעיקר הטיבטי, המקדמת אמונה ללא אלימות וללא קנאות. האל המרכזי במקדש Wealth Deity  . במקום נערכים טכסים הנקראים  Fire Pujaובהם מטהרים את המאמינים מקרמה שלילית ומחזקים את הכוחות הטובים.

בהמשך הרחוב- נמצא בית הקפה שעליו המלצתי כאן ואפשר לנוח וליהנות מקפה ושאר מטעמים.

אם ברצונכם להמשיך- לכו ברחוב של הקפה עד לסופו ושם תוכלו לפנות שמאלה לרחוב הצבעוני גלן בסר, או המשיכו ישר לרחוב PATAIN בו ניתן לראות Shop House  משופצים ומקסימים ולהגיע לסופו של רחוב סרנגון.

להנאתכם!

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.