סיור באזור Telok Ayer


07 Aug
07Aug

מאת לילך מידן


Telok Ayer הוא רחוב אשר נמצא באזור צ'יינה טאון וטומן בחובו פיסות היסטוריה, פינות חמד, גינת פסלים, ומקום כייפי להסתובב ולהנות ממטעמים בבתי קפה ישנים וחדשים, מקדשים ובתים מאויירים יפים.

הרחוב נקרא על שם מפרץ Telok Ayer שהיה בעבר באזור זה. הרחוב היה למעשה כביש החוף לאורך המפרץ בעבר. הוא מופיע לראשונה במפה משנת 1836.

האזור כולו היה אחת מאזורי ההתיישבות הראשונים בסביבת צ'יינה טאון שיועדו ע"י סיר ראפלס למהגרים סינים בימיה הראשונים של סינגפור.

בשנים מסוימות אף היה ידוע לשמצה בשל סחר העבדים הסינים שהתרחש בו.

ברחוב תמצאו מקדשים עתיקים, אחד מהם הוא העתיק והחשוב ביותר לחלק מהאוכלוסיות  בסינגפור – Thian Hock Keng Temple מקדש לאלת המים מצו, שמטרתו הייתה לשמור על הסוחרים בים, וכן בגבו מקדש אלת הרחמים.Telok Ayer היום

מדובר באזור שוקק חיים מבוקר ועד ליל.

Telok Ayer Street והרחוב המקביל אליו  Amoy Street  , נמצאים בקרבת רחוב Club Street, ו Ann Siang Hill שידועים גם הם כאזור בילויים שוקק בערבים בעיקר אך לא רק.

שני הרחובות עמוסים במסעדות מקומיות וכן מסעדות מאכלי עמים מכל העולם, כיאה לסינגפור. לבנוני, קוראני, מאפייה צרפתית מגרה ומה לא. רק להסתובב ולהחליט מה לטעום.

אנחנו פתחנו את הבוקר בבית קפה נאה וקטן , מערבי בתפריט ומאד פשוט בהגשה, בהתאם גם המחירים זולים. גימיק שאהבנו – את השולחן מסמנים בקלף (יצא לנו אס – איך לא?) 

האוכל טעים ומספיק לפתיחה מוצלחת של היום ובעיקר התחושה היא שהתיישבנו בבית קפה בפלורנטין שבמקרה הגיע לסינגפור.

לאחר ששבענו המשכנו לטייל בסביבה. בהמשך הרחוב המקדש העתיק ביותר בסינגפור, מקדש יפה במיוחד ובקצה השני עוד מקדש עתיק בו מתקיימים טקסי חתונה למתים. כן כן. איש באמונתו יחיה. ליד מקדש קטן זה שביל נאה ובו פסלים של דמויות המהגרים שהקימו את האזור . השביל מוביל לגינה יפה ונעימה להליכה.

תיאורים זה טוב אך אין טוב ממראה עיניים, קחו לכם שעתיים לפחות להסתובבות כייפית וצאו להנות מהמראות והטעמים. בילוי נעים!

 

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.