סיור לשכונת אברטון הצבעונית


07 Aug
07Aug

מאת רחלי אורן

לא במקרה ולא בכוונה, אבל פגישה אחת נדחתה, ומצאתי את עצמי משוטטת בבית הלוך ושוב. 

לאן אטייל ? כתבה נחמדה של סינגפורית באינטרנט, שלחה אותי לאזור שכונת Everton וספוטיסווד. בכתבה סופר על  ציורי רחוב בסגנון של פעם, המחיים את העבר, על הקירות.ירדתי מול הפוד קורט של אברטון פארק והדיור הציבורי, והתחלתי לצעוד ברחוב לכיוון - Everton Rd, כאן שוכנים כמה עשרות בתי Shop House בני למעלה מ-60 שנה. 

הציור הראשון נמצא ברחוב קטנטן בזוית של ירידה, וההמשך של הציורים נמצא בגבם של הבתים (רחוב אחורי). כל פינה ברחוב זכאית לתמונה משל עצמה.

 

פניתי שמאלה ברחוב- Spottiswoode Park rd וראיתי את הבניה החדשה לגובה, ואת הפארק הגדול בו עצי- בינג'י ענקיים, ששורשי האויר שלהם מכסים את הדשא. שלט קטן של רשות הפארקים, מספר כי פעם 1840, היו כאן מטעים של אגוזים. אך בתחילת 1900 הפכו את המקום ליישוב עירוני, בו שכנו בבונגלוס גדולים, בעלי האדמות ומשרתיהם.

העצים הינם חלק מהשימור הסביבתי ואסור לגעת בהם, על פי חוקי סינגפור.

תנו לעצמכם זמן ללכת לאיבוד, ואולי תתקלו במכירת תוכן של בית ברחוב ספוטיסיווד 65-66, בו גר פעם אח אחד שעזב לאמריקה, ואחותו מוכרת את התכולה. בהמשך הרחוב במספר 63 spottiswoode park rd ,תהיה אולי הגלריה SANA פתוחה.
עבודות גדולות מימדים של אומנות עכשווית, מוצגות על הקירות הלבנים.


ואולי תחליטו לסעוד ארוחה קלה בסושיה המתוקה שבסוף רחוב Blair מספר 36, Chotto Matte- בה אכלתי רול טעים של טונה ושאר ירקות יפניים. 

על בית לשימור בצבע ירוק ברחוב בלייר מסופר כי הוא מלפני מלחמת העולם השניה.


קצה השכונה, גובל בשביל הרכבת (green corridor) שכבר כתבנו עליו מספר פעמים, אז אפשר אולי, לשלב הליכה על השביל עם טיול בשכונה.

הרוח נושבת בחלון המסעדה בו אני יושבת, הגשם החזק שירד לפני כשעתיים ניקה את האויר וקירר בשתי מעלות.

שעתיים עברו להם, ואני שוב בפינה מקסימה של סינגפור, של פעם.הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.