עראב סטריט בזוית אחרת


07 Aug
07Aug

מאת רחלי אורן


ערב סטריט, מוכרת לנו בעיקר, מרחוב האופנה הארוך Haji Lane, מהמסגד הגדול ביותר בסינגפור, ומחנויות הבדים.

בעקבות כתבה בעיתון המקומי, התחלתי סיור מכיון אחר- Beach Road התוחם את השכונה מצד דרום, והקפתי בעצם את כל האזור.


3 חנויות לעיצוב נפתחו כאן החודש, זו על יד זו, במספר 263, ועל ידן חלל גדול לקריאה (+כוס תה לפי בקשה) עם מבחר ספרים בעיקר אומנות, בישול ואופנה. הרעיון הוא של חברה מקומית, אשר שפצה את הבנין, והחליטה לתרום חלל אחד לטובת הציבור.לי, כחובבת קריאה מושבעת, נשמע המקום מבטיח, ואכן בביקורי ב״חנות״ המעוצבת (לא קונים כלום- רק קוראים ומשאירים טיפ), מצאתי כמה ספרים מקסימים, וביליתי לי כשעה וחצי בדפדוף וקריאה. ואז החלטתי להמשיך ולבדוק את הרחובות באזור, עבור קוראי פיטפטו.

בהמשך, לאוהבי העיצוב, חנות למנורות לבית בסגנון אסייתי (כמעט והתפתיתי לקנות את אחת המנורות). הכנסו ועלו גם לקומה השניה. מבחר מענין של מנורות. וגם- ארוחות בוקר למעונינים הרעבים.

המשכתי ופניתי לרחוב Jalan Sultan ונהניתי לכל אורכו מ- shop house צבעונים ויפים. בתי מלון יפים ומקומות למסאג'.

     

בסוף רחוב Jalan Sultan, פניתי שמאלה לרחוב ויקטוריה, ושוב בפינה הראשונה שמאלה לרחוב Klapaa.
שם נמצאת חנות לפרסום, אשר ציירה על הקירות את 2 ציורי הקיר הנחמדים. 

ממול בצדו השני של הכביש נמצא המסגד הכחול Masjid Mallbar. המקדש הוקם באמצע המאה ה-20 למוסלמים שהגיעו לכאן מקרלה בדרום הודו.
מכיון שאזור זה הינו מרכז המוסלמים בסינגפור, ניתן לראות ע"י המסגד שטח ירוק גדול, אשר פעם שימש כבית קברות של הסולטן ומשפחתו. בהמשך ישנו רחוב הנקרא Jalan Kubor, מכאן המילה Kubor- קבר. 

המשכתי עד בית הקפה - מסעדה- בר Symmetry, ברחוב Jalan Kubor,  שם טעמתי את הסלט הטעים עם אבוקדו, סומסום, חסה וברוקולי. למסעדה גם כסאות בחוץ, ובערב אפשר לשבת גם שם.
חבורת צעירים יפים עברה אותי ונכנסה ל-רחוב Jalan Pisang למסעדה בשם The Lab, המתמחה לפי דבריהם, בהמבורגר ובספגטי,עם אווירה טובה. ממול חנות עוגות ועוגיות נהדרת שהייתה מלאה בבחורות ובחורים בתלבושות מוסלמיות .


וכמובן שבסופו של הטיול הגעתי לסוף רחוב ויקטוריה, שם נמצאת מסעדת "זאם זאם" והמובראק שלהם (חביתת ביצים ובצק).
ועכשיו, אם עדין יש לכם כוח, לכו ל Haji Lane.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.