פארק קוני איילנד


07 Aug
07Aug

פארק חדש נפתח בסינגפור, והוא נמצא על אי הנקרא CONEY, באזור פנגול.
אין צורך בסירות על מנת להגיע לאי, ישנם 2 גשרים המובילים אל המקום.

אבי הרשקו מספר על הביקור במקום: 

"עת ההייז ירד מתחת לסף הבטוח. השמש בצבצה בינות לדקלים...האופנים החלודים הועמסו על הטורבו והוויז הצביע צפונה למקום שבו פנגול נושק לפסיר-ריס, פאתי ה-KPE ממש על גבול מלזיה.

את השמורה החדשה גילנו תודות לאתר "פיטפטו" וכל שנדרש היה לפדל בעוז ולנשום מלוא הריאות אוויר טרופי צלול מהייז.

מדובר במסלול באורך 5 ק"מ של רכיבה נינוחה מנקודת ההתחלה עד הסוף המרגש. טיפ בקטנה... להתחיל מהשער המערבי של פנגול.

מה להביא? מצב רוח טוב, מים וכובע טמבל."

מאיה פקר רינת גם מדווח מהשטח: 

"גם זה סופשבוע, יש אי חדש באי אמר השליח, קראתי עליו בפטפטו, אפשר לנסות בשבת. 

נסענו, בלי הילדים שסירבו להצטרף ולהיפרד מהאייפד. אל האי, Coney Island, מגיעים באמצעות כביש גישה נוח מאיזור פאסיר ריס, שם שכרנו אופניים. האי בן ה500 דונם הוא פארק לאומי אקולוגי רווי יוזמות סביבתיות שמתמקד בשימור אנרגיה, מים והאלמנטים הטבעיים של האי. היה יופי. 

יש בפארק שבילים מסודרים לרכיבת אופניים חלקם ממש על הים וחלקם בתוך היער, רכבנו כשעתיים רכיבה נוחה ולא קשה. וכיוון שזו הייתה שבת ראשונה מזה חודשיים וחצי בערך שלא היה זיהום אוויר מטורף לא היינו היחידים באי, אלא כפי שאבחן עודד: "המוני בית סינגפור יצאו גם הם לפארקים ולשמורות", אירוע שהוא נדיר יחסית במונחים סינגפורים, כי ניכר שתרבות של בילוי בטבע בשבת היא לא מאוד מקובלת בקרב המקומיים. היה יופי. יש בפארק שבילים מסודרים לרכיבת אופניים חלקם ממש על הים וחלקם בתוך היער, רכבנו כשעתיים רכיבה נוחה ולא קשה."


אחד מהגשרים יוצא ממערב לטיילת פנגול והשני יוצא מפסיר ריס אזור תעשיה מספר 6. שיפוץ האי והכנתו למבקרים עלה כ-3 מליון דולר. במקום אפשר להנות מחוף ים מסודר, ומסלול רכיבה של כ-2.4 ק"מ. בפארק קיימים צמחים רבים וכן 157סוגי חיות שונים. אין קו חשמל או מים זורמים באי, על מנת להשאיר את האווירה האוטנטית. במקום קיים מתקן סלולרי ומי גשמים .רוב השלטים הספסלים ושבילי ההליכה יוצרו מענפי עצי קאזוארינה הגדלים במקום. הכל נעשה מתוך מטרה לשמר את המקום כפי שהוא!


להנאתכם!


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.