פארק רידלי ודמפסי היל


07 Aug
07Aug

שביל קטן מתפתל בין בתים בשחור לבן, ומסביבו עצים גבוהים ועליהם שרכים מסוגים שונים. בחוץ חם אך לא לוהט בתקופה זו, וציוץ ציפורים נשמע מכל עבר. זוהי התחלה של טיול קצר, המוביל אותנו בתוך היסטוריה סינגפורית קולוניאלית משנת  1935, או אז בחרו להם הגנרלים הבריטים את המקומות הגבוהים והטובים ביותר על מנת לבנות את ביתם. 

רידלי פארק הנקרא ע"שHenry Ridley  אשר המציא את הגנים הבוטנים בסינגפור, נמצא בסמוך לדמפסי, והבתים אשר הוקמו שם היו עבור הקצונה הבכירה האנגלית. בחלק מהבתים מתגוררים עד היום, ולפי השמועה מחיר השכרת בית כזה יכול להגיע ל 28000$ לחודש.

עצי הגומי  Hevea Brasilensisאשר מקשטים את הרחוב והבתים, הוברחו מברזיל על ידי קצין בריטי Henry Wickham בשנת 1875, ושנה אחרי זה נשלחו לגנים הבוטנים בסינגפור (מאחר ולא נקלטו כמו שצריך בגני קיו בלונדון). הבאת זרעי עצי הגומי לארצות בהן שלטו הבריטים, היה חלק מהמדיניות הקולונילית הבריטית ובאישור המלכה.

 

אנחנו צעדנו בין הבתים כשהעצים הגדולים מסוככים עלינו. בקצה אחד נמצא מגרש קריקט בו שיחקו להם מספר שחקנים והזיעו כהלכה. במקום מעין בית קפה קטן הפועל בשעות מועדון הקריקט.

לא רחוק נמצא מרכז Loweny  ובו גן ילדים כמו של פעם, ואחת לשבועים יש שוק קטן של אוכל, (פעמים בחודש בשבת ראשונה של החודש ובאמצע החודש). במקום פועלת מסעדה נחמדה בה אפשר לעצור ולאכול צהרים (2 סלטים ופאי עוף טעים- 15$ לאדם).

 


מרכז דמפסי שוכן בהמשך הרחוב ובו אפשר למצוא את קפה PS הצופה לעבר יער ירוק וסבוך. לרשת מספר בתי קפה ברחבי העיר אך זה הוא הגדול ביותר ועם הנוף היפה ביותר. האוכל מצויין והמקום נחשב כאופנתי וטעים מאד. רמת המחירים בינונית.

אפשר להמשיך ולהסתובב בדמפסי ולהיכנס לגלריות המציגות אומנות עכשווית למשל גלרייתRed Sea  וכן למוזיאון הפרטי בשם MoCA Loewen.

ואפשר גם לראות את חנויות הריהוט והעתיקות הרבות, בהן תמצאו רהיטים מאסיה וגם אירופה.

בדמפסי מספר מסעדות מובילות בתחומן בסינגפור, כמו מסעדה תאילנדית Gim Thompson, מסעדה צרפתית הנמצאת בתוך אולם כנסיה- Little Rabbit ועוד.

וכך עברו להם כשעתיים וחצי של טיול וארוחת צהרים או ערב, באזור כפרי אך מסוגנן ביותר ובמרחק של עשר דקות ממרכז העיר.

 ·       הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.