10 טיפים לחיפוש דירה בסינגפור


17 Jun
17Jun

לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן, או איפה כדאי לגור?

השאלה איפה כדאי לגור בסינגפור מושפעת ממספר שיקולים. ריכזנו עבורכם את 10 הטיפים המרכזיים לחיפוש דירה:

1. תקציב. מחירי הדיור בסינגפור יקרים משמעותית מבארץ חרף ירידה ניכרת בשנים האחרונות. שימו לב שהמחיר המפורסם באתר PropertyGuru (כמו גם תנאי החוזה) בדרך כלל נתון למשא ומתן עם המשכיר. כמו כן, באופן טבעי, מחירי הדיור עולים ככל שמתקרבים למרכז, קרי אזור אורצ'רד וה-CBD.

2. תחבורה: האם יהיה ברשותכם רכב? האם תתניידו בעיקר במוניות? קרבה לתחבורה ציבורית כמו MRT או קווי אוטובוס יעילים (במרחק של 5-7 דקות הליכה מקסימום בחום והלחות הסינגפוריים) עשויה להוזיל מאוד את הוצאות התחבורה וגם חיונית למשפחות עם ילדים מתבגרים שהנסיעה בתחבורה הציבורית מאפשרת להם התניידות עצמאית.

3. גודל הדירה: שימו לב שבסינגפור הדירות מסומנות בSqft ולא במטרים וגודל הדירה המפורסם מגלם גם מרפסות, כך שבפועל גודל הדירה המפורסם באתר אינו משקף בהכרח את גודל שטחי המגורים. כמו כן, כפי שצויין לעיל, לרוב דירות בקונדו'ס ישנים גדולות באופן ניכר מדירות בקונדו'ס חדשים יותר.

4. מרחק מבתי ספר / גני ילדים: שיקול שצריך לקחת בחשבון אבל באותה נשימה לזכור שבתי הספר הפופולריים ביותר בקרב הישראלים כמו בית הספר היהודי שנמצא בסמבאוונג וה-OFS שנמצא בפאסיר ריס, ממילא מרוחקים מכל אזורי המגורים המרכזיים ויש הסעות מסודרות מכל רחבי האי. לכן, ככל שאלו בתי הספר הנבחרים על ידכם, יש לתת משקל נמוך לשיקול זה בבחירת אזור המגורים ולזכור שהנסיעה מקצה אחד של האי לקצה השני לרוב אינה עולה על כ-40 דקות נסיעה (לא בתחבורה ציבורית).

5. מרחק ממקום העבודה / לימודים: צריך לקחת בחשבון שישנם אזורי תעסוקה ולימודים מרוחקים יותר כגון צ'אנגי, אוניברסיטת NTU או אזור התעשיה TUAS, שהנסיעה אליהם בתחבורה ציבורית מהמרכז עשויה לעלות על שעה לכל כיוון ולכן כדאי לבחור אזור מגורים בהתאם.

6. מתקני הקונדו (הפאסיליטיז): שיקול שרלוונטי בעיקר למשפחות עם ילדים אך לא רק. ישנם קונדו'ס שכוללים בריכה קטנה וחדר כושר מינימאלי וישנם כאלה עם מתקני שעשועים, מגרשי טניס, בריכות רחבות, מתקני ברביקיו, חדרי דיירים (function room) ועוד. למשל, מי שאוהב לעשות בריכות כאימון כושר צריך לשים לב שלא בכל המקום הבריכה היא בגודל מספק לשם כך. או, בריכות מוצלות, דהיינו כאלה שמימיהן קפואים כל ימי השנה, אינן מתאימות למשפחות עם ילדים צעירים.

7. קרבה למרכזי קניות ושירותים נוספים: החשיבות ברורה ואין צורך להכביר במילים. יחד עם זאת בסינגפור האפשרויות להזמין אונליין זמינות ורבות ולכן לעיתים זה לא שיקול מכריע.

8. זהות בעל הבית: שימו לב לזהות בעל הבית. בסינגפור ישנן שתי חלופות - הראשונה, שכירת דירה מבעל בית פרטי או, השנייה, מחברת ניהול נכסים. בפועל, המשמעות היא מול מי מתמודדים משך תקופת החוזה (לרוב שנתיים), כאשר בבניינים שמתוחזקים על ידי חברת ניהול קל יותר להתנהל במקרים של תקלות, בעיות וכו'.

9. קרבה לחברים ומשפחות ישראליות נוספות - כי לפעמים יותר קל לקבוע פליידייט עם שכנים :)

10. קומה - הקומות הגבוהות בדר"כ מבוקשות (ולעיתים גם יקרות) יותר בגלל הנוף והבריזה. לעומת זאת, אם לוקחים קומת קרקע או בית קרקע כדאי לשים לב אם יש בעיית נמלים, זוחלים ומקקים למיניהם. עם זאת, חשוב לציין שאין קשר הכרחי בין קומת קרקע לזוחלים, ובאורח פלא היצורים הקטנטנים מוצאים את דרכם גם לקומה ה-25...

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.