מבוא למדריך - על ביקורים ומבקרים


24 Jul
24Jul

אני אוהבת ביקורים. הביקורים עוזרים להתגבר על הגעגועים, הם מביאים קצת את הבית, הם מביאים בדרך כלל גם טחינה, שוקולית, במבה ושקדי מרק, ביקורים הם הזדמנות נוספת לטייל שוב באתרים הקאנוניים והאייקונים של האי והם בעיקר הזדמנות לחלוק עם הקרובים שלנו שם את החיים שיש לנו פה.

לפני שנסענו המון אנשים הבטיחו שיבואו לבקר אבל לא חשבתי שכל כך הרבה גם יקיימו. בשלוש שנים שהיינו פה ביקרו אותנו המון: עשרות אנשים (בלי טיפת הגזמה) כולם מבקרים רצויים ונדמה לי שלא רק שהביקורים עברו בשלום - מטרה הכרחית אך לא מספיקה - אלא גם בהצלחה.

לכן, אחרי שלוש שנים נדמה לי שאני יכולה לסמן מה הופך ביקור למוצלח גם עבור המארחים ואיפה המוקשים האפשריים שמהם כדאי להימנע.

למדריך הזו יהיו ארבעה חלקים עיקריים:

האחד, מדריך ביקורים כללי, מעין עשה ואל תעשה בביקורים - מדריך המבוסס על הניסיון הרב (!) שלנו באירוח משפחה וחברים מהארץ. 

השני, תוכנית ל-16 ימי ביקור וטיול באי תוך התייחסות (מאוזנת, יש לקוות) לעולמות התוכן ותחומי העניין שונים: טבע, היסטוריה, תרבות, סוציולוגיה, אוכל, קניות ועוד.

השלישי, המלצות עפ"י נושאים או "אוכלוסיות מיוחדות": משפחות עם ילדים, ביקור בזול, בתי הקפה האהובים עלי, ריכוז מסעדות, הגיל השלישי. (אני מצטערת אבל אני לא יודעת לכתוב מדריך לאירוח אנשים עם מוגבלויות פיזיות) והמלצות לסיורים מודרכים בעברית.  

הרביעי, "רק על עצמי לספר ידעתי": סיכום הנושא תוך התייחסות למימד האישי החוויתי והפסיכולוגי של הביקורים.

ניסיתי לדייק ככל יכולתי בהמלצות אבל סינגפור היא מקום משתנה אנא בדקו והתעדכנו לפני שאתם יוצאים לדרך. שימו לב כל המידע פה תקף ליולי 2017.

בברכת ביקורים מוצלחים והנאה מכל הטוב שיש לאי הזה להציע ויש לו.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.