ליגת מאמאנט הגיעה לסינגפור!


11 Aug
11Aug

מאת גלית יוסקוביץ

אוגוסט 2017


לתופעה ששמה "מאמאנט" – ליגת הכדורשת לאימהות, נחשפתי לראשונה לפני כארבע שנים.

הכל התחיל כאשר פנתה אליי מנהלת המתנ"ס בזכרון יעקב, שם לימדתי חינוך גופני באחד מבתי הספר, והציעה לי להצטרף לצוות ההקמה של ליגת המאמאנט המקומית.

כעבור זמן קצר מוניתי על ידי ההנהלה להיות המנהלת המקצועית של הליגה בזכרון, כלומר, להיות אחראית על המשחקים, השופטים, המאמנים והרשמים. בנוסף, הצטרפתי כשחקנית לקבוצת ״נילי״ שייצגה את בית הספר בו ילדיי למדו.

מהרגע שנחשפתי למשחקנשאבתי לחלוטין ופשוט התאהבתי


אז מה זה בעצם מאמאנט?

כאמור, מאמאנט היא ליגת כדורשת לאימהות, המהווה את פרויקט האימהות הספורטיבי חברתי-קהילתי הגדול בישראל והיא מונה אלפי נשים בכל רחבי הארץ וגם בעולם.

הליגה הוקמה בישראל בשנת 2005 על ידי עפרה אברמוביץ ושמה לה למטרה להנחיל את תרבות הספורט בקרב אימהות ודרכן להשפיע על הילדים ועל המשפחות. קבוצות מאמאנט משלבות פעילות ספורטיבית וכושר גופני, דוגמא אישית, חינוך לספורט, היכרות, מפגש חברתי וגאוות יחידה.

ליגת מאמאנט היא לא רק כדורשת. מאמאנט חרטה על דגלה את נושא המעורבות בקהילה ושחקניות מאמאנט וקבוצותיהן מבצעות פרויקטים רבים בתחום המעורבות בקהילה הן בקהילה המקומית והן בקהילה הארצית.

כיום, הליגה פרושה לא רק בישראל אלא גם במספר מוקדים ברחבי העולם, ובהם: איטליה, קפריסין, ניו יורק, קנדה, אוסטריה, וגם אצלנו בסינגפור. מדובר על הישג בינלאומי חסר תקדים לארגון ספורט חברתי -ספורטיבי, שהפך לליגת הנשים הגדולה ביותר בישראל, ובקרוב, בעולם.

אחד הדברים הכי מדהימים במאמאנט עבורי היא העובדה שכל אחת שרוצה לשחק, יכולה להחליט שהיא מצטרפת והופכת לשחקנית מן השורה. מאמאנט מתאימה לקשת רחבה מאד של נשים בכל גיל, גזע, דת, משקל, מצב פיסי, מצב רגשי או מצב סוציו אקונומי.

זה לדעתי סוד ההצלחה של מאמאנט וגם הסיבה שמאמאנט הפכה לכזו תופעה. כל אחת יכולה.

לכן, למאמאנט יש גם מסר פמיניסטי - המסר שכל אמא יכולה, מחלחל גם לבני המשפחה האחרים, לילדים ולאבות, ומעמיד גם את האימהות כמודל לחיקוי בתחום הספורט.

בשנת 2016, לאחר שלוש שנים בהן ניהלתי את הליגה בזכרון, נאלצתי לסיים את תפקידי במאמאנט בישראל בשל המעבר לסינגפור.

בטקס סיום העונה, בו הוענק לי גביע הוקרה לכבוד סיום תפקידי, לחשה לי בשקט אחת מחברות ההנהלה הארצית של מאמאנט: ״שתדעי לך שככה מאמאנט מתפתחת בעולם, שחקניות שעוברות לגור בארץ אחרת מחליטות לפתוח שם ליגות מקומיות״. או, כמאמר המשפט הידוע: "כשנסגרת דלת, נפתח חלון".

חשבתי על מה שהיא אמרה לי ואמרתי לעצמי: ״מי יודע מה יוליד יום״...

ואכן, מהרגע שעברנו לסינגפור חלמתי להקים פה קבוצה ואולי אפילו ליגה.

לשמחתי, במאי 2017, פחות משנה לאחר המעבר לסינגפור, הצלחתי להגשים את החלום ולהקים פה באי קבוצת מאמאנט מקומית.

אני חייבת להודות שגם אני לא תארתי לעצמי שההיענות תהיה כל כך מרשימה. עד כה הצטרפו למאמאנט סינגפור כ-20 נשים ישראליות בגילאים שונים והתקיימו כבר 7 אימונים עד היציאה לפגרת הקיץ.


שגרת האימונים תתחדש בקרוב ואשמח מאוד לקבל ולראות מצטרפות חדשות לקבוצה.

המשחק הוא מהנה וכל אחת יכולה למצוא בו את מקומה!

לפרטים נוספים ניתן להצטרף לקבוצת הפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/125245321364973/

וכן ליצור איתי קשר בטלפון: גלית יוסקוביץ 98388135


למידע נוסף אודות מאמאנט צפו בכתבת YNET על הליגה וכן בראיון עם מייסדת הליגה בארץ.


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.