סיורים מודרכים בעברית בסינגפור


04 Dec
04Dec

נכון לכתיבת שורות אלו יש באי שתי מדריכות מעולות של סיורים בעברית. עם שתיהן טיילתי ויותר מפעם אחת. 

מחירי הסיורים, משך הסיורים, והדגש של הסיורים שונה בין שלוש המדריכות אבל כולן ישמחו להתאים לכם סיור לפי המידות שלכם או של האורחים שלכם. הסיורים יכולים להיות אישיים, בקבוצה שאתם תארגנו או חלק מקבוצה כללית שהמדריכות מארגנות ולכן מומלץ לתאם זמן סביר מראש על מנת להבטיח את מועד הסיור וההרכב המתאים לכם, ו... תגידו ש"מאיה שלחה אותנו..."


1. קרני תומר, "פוד אקספלורר", מורת דרך ומדריכת סיורים קולינריים באי: 

מהיום שהיא הגיעה לסינגפור, לפני 8 שנים, החלה קרני לחקור את תרבות האוכל המקומי שהיא עשירה במיוחד כיוון שהיא מלאת השפעות ממדינות שונות ומתרבויות מגוונות. היום, ההתמחות של קרני היא בסיורי אוכל מקומי (ובסדנאות בישול) אבל מכיוון שהיא מדריכה באי כבר שנים רבות ועברה קורס מורי דרך הרי שהסיורים שלה הם הרבה אוכל אבל לא רק. או במילים אחרות הסיורים של קרני הם למעשה "סינגפור דרך האוכל". אני טיילתי עם קרני בשלושה מקומות :

המקום האחד, בשוק ובשכונת טיונג בהרו: הדגש בסיור הזה היה על מצרכים מקומיים, מנות סיניות מסורתיות וסיפור השכונה.  

בפעם השנייה סיירתי עם קרני באיזור Joo chiat, התחלנו מהשוק המלזי והמשך לרחוב גו' ציאט עד רחוב ה- East coast הדגש בסיור הזה היה על מאכלים מלזיים ועל המורשת הפאראנאקנית המרתקת והמאכלים שהם חלק נכבד ממורשת זו.

בפעם השלישית טיילתי עם קרני בLittie india, בשוק טקה מרקט ובשכונה כולה. מאכלים הודיים, מוצרים הודיים, מקדשים ומורשת ההודים בסינגפור היוו כמובן את הדגש בסיור הזה.

לקרני יש עוד מגוון גדול מאוד של סיורים חלקם כלליים שמאפשרים טעימות מסינגפור וחלקם ייחודיים ונושאיים. סיורי לילה, סיור בעקבות "הדור החדש" של בעלי דוכני האוכל, סיור אוכל גורמה, סיור בצ'יינה טאון, סיור ולאחריו סדנא, סיורים לארגונים קטנים וגדולים ועוד הם חלק מהסיורים והפעילויות המוצעים על ידה.

ישנם גם סיורים באנגלית שמודרכים על ידי קרני וצוות מדריכים מקומיים.

קרני תומר טל: 83383571

אתר : http://www.woknstroll.com.sg/

דף פייסבוק: https://www.facebook.com/singaporefoodtours/


2. דורית גינת - סיורי אמנות

דורית היא אלופת האי בתחום סיורי האומנות כיוון שהיא אוהבת, חיה ונושמת אומנות. כל סיור איתה במוזיאון או בגלריות הוא חוויה נדירה. סיירתי עם דורית פעמים רבות ובזכותה התערוכות (שלא תמיד היו ברורות לעין בלתי אומנותית כשלי) קיבלו הקשר רחב, חיים ועומק והפכו נהירות. בתיאום מראש דורית, שמעודכנת היטב בכל התערוכות הטובות והעכשוויות באי, תיקח אתכם לסיור של שעה וחצי לערך.

יש אפשרות לסיורים גם בשפה האנגלית.

לדורית מספר סיורי "דגל":

האחד, סיורי אומנות בגלריות של גילמן באראקס שהוא איזור בעל משמעות היסטורית (היה פעם מחנה צבאי בריטי) ויש בו יופי ועניין כשלעצמו.

השני, סיורי היסטוריה ואומנות. סיור של כשלוש שעות המתחיל במאונט פבר ומסתיים בגילמן באראקס, מרתק למי שאינו נרתע מקצת הליכה בלחות הסינגפורית.

השלישי, סיורי public art באיזור המרינה ביי סנדס

הרביעי, סיורי אומנות עכשיווית ב"מוזיאון סינגפור לאומנות" (SAM: Singapore Art Museum) בתערוכות מתחלפות.

דורית גינת: 94523270

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.