"אל מקום שהרוח הולך" - מסלול ריצה מעגלי באזור האורבני שליד שמורת מקריצ׳י


02 Aug
02Aug

"אל מקום שהרוח הולך"

מסלול ריצה מעגלי באזור האורבני שליד שמורת מקריצ׳י

מאת גיל רינתבקצרה: רחוב יפיפה ולא מוכר, שמורת מקריצ׳י, בית העלמין בוקיט בראון.

נקודת התחלה: סטיבנס Mrt.

נקודת סיום: סטיבנס Mrt.

מרחק: 12 ק״מ.

למי שקשה: ניתן לוותר על הריצה בבית העלמין ולחסוך 2.5 ק״מ.

למי שקל: ניתן להוסיף קילומטרז׳ במסלולים בתוך השמורה.

סיפור דרך:

מתחנת סטיבנס נצא צפונה ונחצה את רחוב בוקיט טימה לכיוון רחוב וויטלי. מיד נפנה שמאלה ונחצה גם את וויטלי לכיוון צידו המערבי, מולנו נראה מבנה עם כיפה כחולה, נפנה ימינה עם פנינו צפונה, זוהי נקודת תחילת הריצה.

נתחיל לרוץ צפונה בצידו השמאלי של רחוב וויטלי ולאחר כ 650 מ׳ נחצה את ה PIE בגשר מעליו. יש להיזהר ( מאוד ) ממכוניות הפונות שמאלה כשעולים על הגשר.


מיד כשנסיים את הריצה על הגשר, הכביש ל PIE ממשיך בעיקול ימינה ואילו אנו נמשיך ישר ובעיקול קל שמאלה לרחוב MOUNT PLEASANT. זהו רחוב שקט ולא מוכר, מעין פינת טבע באמצע העיר הסואנת. הרחוב עולה בעליה מתונה אך ארוכה יחסית של כמעט כק״מ, ולאחר מכן יורד חזרה, שוב בצורה מתונה וארוכה. הרחוב כולו מוצל ומשני עברי הרחוב ניתן להבחין בבתים שחור לבן ( יותר נכון לומר ¬אחוזות ) מהתקופה הקולוניאלית. מומלץ לרוץ בצידו הימני של הכביש ( כנגד התנועה ) מכיון שלא לכל אורך הרחוב קיימת מדרכה.בסוף הרחוב נגיע לצומת T ונפנה שמאלה ברחוב תומסון. 

נרוץ ברחוב תומסון כאשר משמאלנו משתלות רבות ( לכל מי שחושק בפרחים לשבת ) ולאחר כ 4 ק״מ מתחילת הריצה נחצה את UPPER THOMSON וניכנס לתוך שמורת מקריצ׳י.


כאן במרכז המבקרים הקטן של השמורה ניתן למצוא ברזיות מים, מכונת שתיה וציורי קיר עם מפות המסלולים בשמורה.

מסלולי הריצה/הליכה בשמורה הם נושא לפוסט אחר, רק אזכיר כי בשמורה מסלולים באורכים שונים ( 3,4.5,10,11 ק״מ)    ובדרגות קושי שונות.למי שרוצה ניתן להאריך ולשלב אותם בריצה.

לאחר ששתינו ( לא תהיה נקודת מים נוספת במסלול ) נצא ממרכז המבקרים ימינה ( מזרחה ) ונעלה לצידו הימני של הסכר.כאן יתגלה לעינינו מראה יפה של האגם והסכר. בשעות אחר הצהריים נפגוש פה עשרות נערים ונערות מתאמנים בחתירה בקיאקים. 

נפנה שמאלה ונרוץ על פני הסכר כאשר האגם מימינינו ( מצפון ), ולאחר שנרד מהסכר נמשיך לרוץ במגמת כיוון מערבה, עפ״י השילוט ל LORNIE TRAIL כאשר האגם ממשיך להיות מימינינו.


לאחר כחצי ק״מ לאורך האגם יסתיים השביל הסלול וכשמימינינו פינת מכשירי כושר נתחיל לרוץ בשביל עפר בתוך הג׳ונגל, LORNIE TRAIL.

נרוץ בשביל המוצל עם מעט עליות וירידות קצרות  במהלכם יפתח הנוף פעמיים ונראה מימינינו את האגם, ולאחר כ 2 ק״מ נגיע לצומת T בה נפנה שמאלה לכיוון היציאה לרחוב לורני. עוד 200 מטר ריצה בשביל ונגיע לרחוב, חזרה לציוויליזציה.

נפנה ימינה ולאחר כחמישים מטר נראה גשר להולכי רגל החוצה את הכביש.

רגע לפני הטיפוס על הגשר, תירוץ טוב למי שרוצה לנוח טיפה ולהסדיר נשימה, נבחין בשני שלטים המספרים על האנדרטה לזכר חללי היפנים ממלחמת העולם השניה ועל מחנה השבויים שהקימו כאן היפנים.

לאחר שנחצה את הגשר נפנה שמאלה ולאחר כחמישים מטרים נוספים נפנה ימינה לרחוב SIME.


נרוץ בעליה קטנה ומתונה ברחוב SIME, ולאחר כ 250 מ׳ נפנה ( בכניסה השניה ) לבית העלמין בוקיט בראון.שימו לב, הפניה היא לחלקות 1,3,4. ( הראשונה היא לחלקות 2 ו 5 ).

כאן יתחיל מסלול מעגלי של כ 2.5 ק״מ בבית הקברות. זהו בית קברות סיני מסורתי ועתיק, שונה משהו ממה שאנו רגילים אליו בארץ הקודש.


בק״מ הראשון של הריצה נוכל לשים לב כי בצד שמאל מתקיימות עבודות מאסיביות לסלילת כביש/מחלף חדשים, ובצד ימין נמצאות חלקות הקבר והמצבות הישנות. תופעה שכיחה כאן בסינגפור, השילוב של החדש והמתקדם אל מול הישן והמסורתי.
לאחר כמה מאות מטרים נבחין בפיצול הכביש ימינה ובשלט אין כניסה, אנו נמשיך ישר עם הכביש אך זכרו את הצומת הזה, כמו אל מושון של יהודה ברקן , אנחנו עוד נחזור אליו.

לאחר כ 1.1 ק״מ מתחילת הריצה בבית העלמין נגיע לצומת Y , שם נפנה ימינה בעליה קצרה ותלולה עפ״י הסימנים לכיוון DIV 7. נמשיך לרוץ עוד כק״מ בחורש יפה עם חלקות קבר משני צידנו עד שנגיע חזרה לצומת עם תמרור האין כניסה, שם נפנה שמאלה ועוד כמה מאות מטרים ויצאנו מבית העלמין.

נפנה שמאלה ונרד עם הכביש כאשר לאחר כ 300 מ׳ נעבור הפעם מתחת ל PIE, נמשיך לרוץ ברחוב שקט עד שנגיע חזרה לרחוב DUNEARN ( המקביל לבוקיט טימה ).

נפנה שמאלה ולאחר פחות מק״מ נגיע חזרה לנקודת ההתחלה ( הפעם גם הסיום ) של הריצה מול תחנת סטיבנס.


נקודות מים: מרכז המבקרים בשמורת מקריצ׳י. מומלץ לקחת על הגב.

נקודות עניין מרכזיות: רחוב מאונט פלזנט, שמורת מקריצ׳י, בית העלמין בוקיט בראון.

מדד הצל: מוצל חלקית, בערך כשני שליש מהדרך.

מדד הגובה/טיפוס: קל עד בינוני, טיפוס ארוך ומתון במאונט פלזנט, טיפוסים קצרים בשמורת מקריצ׳י.

מדד כביש שטח: הרוב כביש אך רובו שקט ולא סואן, כ 2 ק״מ שטח בשמורה.

מדד האופניים: אסור בתוך שמורת מקריצ׳י.

מדד בע״ח: נצפו כ 10 קופים בשמורת מקריצ׳י. בביקורים בעבר נצפו שם גם לטאות מוניטור.

המדד האנושי: מספר לא מבוטל של רצים והולכים בשמורת מקריצ׳י, עובדים זרים בעבודות הסלילה ליד בית העלמין, וכמובן אינספור רוחות בבית העלמין ( למי שמאמין ).

התוספת שתופסת או מה עוד באזור: השכרת קאיקים בשמורת מקריצ׳י, מסלולי טיול/ריצה או סתם סתלבט על הדשא ליד האגם.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.