קניות מזון וסופרמרקטים בסינגפור


30 May
30May

בסינגפור ניתן למצוא מגוון רחב של סוגי מזון, במגוון רחב של מחירים. 

טוב לדעת מראש מה מומלץ לקנות והיכן. כמובן שעם הזמן אנו מאמצים לעצמנו את המקומות הקבועים והנוחים כפונקציה של מחיר, מרחק והעדפות אישיות. 

ככלל – בהתחלה יש לכם סיכוי גבוה לאבד הכרה כשתראו את המחירים. יש בסופר עגבנייה ב 10 דולר, יש מלון קטן ב 10$ ו – 3 גבעולי פטרוזיליה יכולים לעלות דולר וחצי. אז קודם כל תנשמו עמוק – ואחר כך תראו שתמיד יש אופציות יותר שפויות ומקומות מוזלים לרכוש כל דבר.

להלן רשתות המזון העיקריות שניתן למצוא בסינגפור:

1. קולד סטורג' Cold Storage - רשת מזון נפוצה ויקרה יחסית, סניפיה פזורים לרוב ליד אזורי המגורים של האקספטים הזרים ובקניונים. ניתן למצוא בה יותר מוצרים "מערביים" מאשר ברשתות אחרות כגון גבינות, יוגורטים, מוצרי מעדניה, חומוס ועוד.

2. ג'יאנט Giant - רשת מזון / בתי כולבו במחירים "שפויים יחסית" המחזיקה מגוון רחב של מוצרים, גם מערביים וגם כלי בית, ביגוד, מוצרי חשמל קטנים ועוד.

שימו לב שברשתות קולד סטורג' וג'יאנט ניתן לצבור נקודות עם כרטיס PAssion Card של ארגון ה-PA - People's Assosiation. את הכרטיס ניתן להנפיק בבנקים השונים ככרטיס דביט או במרכזים הקהילתיים (CC) בעלות של 12 סינג דולרס ל-5 שנים. הכרטיס מקנה הנחות במגוון אתרים בסינגפור, בהרשמה לקורסים וחוגים במרכזים הקהילתיים, וצבירת נקודות שניתן לפדות ברשתות  המזון קולד סטורג' וג'יאנט וברשת הפארם גארדיאן.

3. פייר פרייס Fair Proce NTUC - רשת מזון מקומית ובעלת מחירים נמוכים יותר יחסית מקולד סטורג'. סניפיה נפוצים בעיקר ליד מרכזי HDB והאוכולסיה המקומית אך לא רק. מגוון המוצרים מצומצם יותר (למשל בתחום הגבינות והירקות הטריים לרוב לא יהיו ירקות כגון זוקיני או מלפפון רגיל).

לרשת פייר פרייס ישנם גם סניפים "משודרגים" כגון Fair Proce Xtra בקניון JEM בג'ורונג, שם קיים סניף ענק בו ניתן למצוא בנוסף למוצרי מזון גם כלי בית, מכשירי חשמל למטבח, מגבות, מצעים, ציוד פיקניק ויוגה ועוד; יש גם סניפי Fair Price Finest (למשל בקניון וואלי פוינט), שם ניתן למצוא מגוון מוצרים רחב יותר.

4. שנג סיונג Sheng Siong - רשת מקומית נוספת, המחירים יחסית נמוכים, מגוון המוצרים אינו קטן אך ישנם מוצרים מוימים (בעיקר גבינות וכו') שאין שם.


בנוסף, ניתן כמובן לקנות מזון אונליין, מה שחוסך כמובן את סחיבת השקיות בחום ובלחות הכבדים של סינגפור.

רשתות מומלצות לקניות אונליין:

1. Redmart - רשת עם מגוון מוצרים מאוד רחב, משלוח חינם החל מ-50$, לרוב מאוד אמינים ומגיעים בזמן.

2. Honestbee


חנויות מזון מתמחות ומעדניות

1. פודי מרקט Foodie Market Place טלפון 225 Outram Road, Tiong Bahru Estate, Singapore 169038  62243290
חנות למוצרי בשר וגבינות בעיקר, בשר טרי, העוף קפוא. מחירים זולים. תשלום רק במזומן.
2. The Swiss Butchery מעדניית בשרים. מוכרים גם גבינות ורטבים למיניהם. בשר איכותי וטרי, מחירים גבוהים יחסית. קישור
3. החנות הכשרה – בניין הקהילה היהודית  טלפון:   24 Waterloo Street, 63372189
חנות המופעלת ע"י הנהלת הקהילה היהודית, ממוקמת בקומה שנייה בבניין הקהילה, מוכרת מוצרי מזון כשרים המיובאים מהארץ וביניהם בשר, מוצרים קפואים, ממתקים ישראלים, מוצרים יבשים כמו פתיתים, אבקות מרק , תרכיז פטל ועוד.ניתן להזמין חלות ופיתות לשבתות ולחגים.
4. Phoon Huat- פון הואט - רשת חנויות למוצרי אפייה, חומרים וכלים. ניתן לרכוש שם גבינות ואגוזים ושאר מיני מוצרים במחירים טובים יותר משאר הסופרים. קישור

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.