שווקים מקומיים Wet Markets


30 May
30May

בנוסף לרשתות המזון, ניתן כמובן לקנות מוצרי מזון טריים בשווקים השונים בסינגפור.

שוק בסינגפור מכונה לרוב שוק רטוב  wet market וניתן למצוא בו מגוון רחב של פירות וירקות טריים, עשבי תיבול, בשר, דגים ופירות ים. חלקם מוכרים לנו והרבה מאוד דברים לא מזוהים. ניתן למצוא בהם גם את מגוון האטריות והאורז הכלולים בבישול המקומי וכן דברים מעניינים יותר כמו צפרדעים, צבים ומיני יצורים, ירקות ותבלינים משונים.

אם שאלתם את עצמכם מה מקור השם "שווקים רטובים" - מסתבר שאין פה איזה סוד גדול אלא אזכור לכך שהרצפה באזור הבשר והדגים לרוב רטובה ממים, כיוון שהסוחרים שוטפים אותה שוב ושוב על מנת לשמור על הניקיון באזור הדוכנים.

השווקים משמשים את המקומיים בעיקר אך ניתן בהחלט למצוא בהם גם זרים כמונו וכמובן גם עוזרות בית. לגבי קניית בשר ודגים, יש שיגידו שאין בעיה בכלל לקנות שם ויש שיירתעו- לשיקולכם.

השווקים נפתחים מוקדם לפנות בוקר ונסגרים בשעות הצהריים לרוב. בימי שני רוב השווקים סגורים. ליד כולם יש חניה.

בכל מקרה, בין אם בוחרים לקנות שם מזון או לא, אין ספק שביקור בשוק רטוב הוא חוויה בפני עצמה. מה שכן, כדאי להתכונן נפשית למגוון הריחות העזים ששוררים לעיתים באזור השוק (ובמיוחד באזור הבשר).

לחוויה תיירותית בשווקים המקומיים מומלץ לפנות לקרני תומר, בעלת סיורי האוכל Wok n' Stroll: 

http://www.woknstroll.com.sg/

בנוסף, בדר"כ צמוד לשוק הרטוב Hawker Center - מרכז דוכני אוכל רחוב וכן שלל חנויות מקומיות וזולות יחסית לכלי בית, מספרות וכו'.

להלן כמה מהשווקים המרכזיים בסינגפור - 

  1. טקה מרקט Tekka Market - ממוקם בליטל אינדיה כחלק מקומפלקס טקה סנטר, ממש צמוד ל-MRT של ליטל אינדיה. כולל מגוון רחב של דוכנים למזון טרי, מחירים זולים וסחורה טובה וטרייה. הריח לא תמיד מרנין. בקומפלקס ניתן למצוא מתפרות לביגוד הודי בעיקר, מגוון חנויות המוכרות דברים הודים וכן פודקורט מקומי.
  2. טיונג באהרו Tiong Bahru - ממוקם בשכונת טיונג בארו, קרוב לריבר ואלי, כ-7-10 דקות הליכה מה-MRT של טיונג באהרו. כולל מגוון מזון וכן דוכני פרחים יפים ועציצים יפים וזולים מאד. באזור השוק מספר חנויות למכירת כלי מטבח ובית פשוטים במחירים נמוכים. השוק שופץ ונפתח מחדש במאי 2017.
  3. גים מו Ghim Moh Market - ממוקם כ-5 דקות הליכה מה-MRT של בואנה ויסטה, ממול למרכז הקהילתי של Ulu Pandan. הקומפלקס, הכולל שוק רטוב והוקר סנטר שופץ בשנת 2016 וניתן למצוא בו מכל טוב. בסמוך יש גם סניף קטן של ג'יאנט.
  4. אמפרס מרקט Empress Market - ממוקם בין הולנד וילג' לגנים הבוטניים, כ-2 דקות הליכה מה-MRT של Farrer Road ובסמוך לקונדו העצום D'leedon. שוק קטן יחסית אך ניתן למצוא בו כל מה שרוצים.
  5. צ'יינטאון Chinatown Complex - ממוקם בקומת המרתף של הקומפלקס השוכן מול מקדש השן הבודהיסטי, דקות ספורות של הליכה מה-MRT של צ'יינטאון. בקומה למעלה ניתן למצוא את הדוכן המפורסם של הצ'יקן רייס שזכה בכוכב מישלן... אם תשרדו את התור הארוך :)


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.