ארבעה ימים בטאייפיי, טאייוואן


26 Feb
26Feb

מאת מיכל מרדכי

פברואר 2013

היום הראשון:

נחתנו בטאיפיי ביום חמישי אחר הצהריים ולקחנו מונית למלון שהיה מוצלח מאוד ונקרא San Want Residences Taipei  כבר היה די מאוחר אז הסתפקנו בשיטוט באזור המלון. טאיפאיי אפרורית ומזג האוויר היה גשום וסגרירי אבל מאוד תוססת ועליזה והטאייואנים מסבירי פנים וחביבים, הרבה יותר משכניהם הסינים, למרות שרובם לא מדברים אנגלית. הגענו לשוק לילה נחמד -Ningxia night Market
 

היום השני:

חברים מקומיים אספו אותנו בבוקר ונסענו ל-Yangmingshan National Park. אחד משמונה פארקים לאומיים בטאיוון והקרוב ביותר לטאיפיי. הפארק מפורסם בפריחת הדובדבן שבדיוק החלה, במסלולי טיול ובמעיינות חמים. המקום נראה רב פוטנציאל אבל מזג האוויר לא היה לטובתנו - היה ערפילי וגשום ונאלצנו לדמיין חלק ניכר מהנוף שנשקף מנקודות התצפית. בכל מקרה התחושה היא של חזרה לטבע- הרים מיוערים והרבה מים.

משם המשכנו למקדש שונה ומיוחד העונה לשם Dharma drum mountain. זהו מרכז הדרכה בודהיסטי שלקח על עצמו ייעוד של השכנת שלום על פני האדמה. איך שהגענו צוותה אלינו מדריכה מתנדבת דוברת אנגלית שהסבירה לנו את עקרונות המקום המושתתים על אהבה, רוגע, נתינה ,מדיטציה ועוד. כמעט המרנו את דתינו...

הנזירים מכינים ארוחת צהריים צמחונית כל יום וכל המעוניין מוזמן להצטרף ללא תשלום. גברים ונשים יושבים בנפרד ואסור לדבר אלה לעסוק במדיטציה תוך כדי 40 לעיסות של כל ביס. זו היתה בהחלט חווית אכילה שונה מהרגיל.

בדרך חזרה לטאיפיי עצרנו בעיר Tamsui, בבית הקונסול הבריטי ולמדנו קצת היסטוריה. לא חובה. 

היום השלישי:

האטרקציות בטאיפיי מפוזרות בכל רחבי העיר. הסתכלנו במפה, ארגנו לעצמינו סיור הגיוני שהכיל את הדברים שעניינו אותנו והתניידנו במוניות ממקום למקום. 

טאיפאיי 101: על הבוקר מיהרנו לבניין שהיה עד 2004 הגבוה בעולם, מתנשא לגובה של 509 מטר.

שאפנו להגיע לפני ים המבקרים אך... לא הצלחנו. היה שם חבורות של טיולים מאורגנים מסין וזמן המתנה של יותר משעה, בנוסף נאמר לנו שהראות גרועה ומרפסת התצפית סגורה בשל מזג האויר. החלטנו לוותר.

לקחנו מונית לתחנה הבאה-Chiang Kai-Shek Memorial Hall. שערים מרשימים מובילים למבנה מרשים לא פחות מוקף גינות מטופחות. בפנים ניתן ללמוד על חייו של המנהיג. מעניין.

 Longshan Temple  מקדש בודהיסטי/טאואיסטי עתיק שנבנה ב-1738 , במהלך ההיסטוריה נפגע ונבנה מחדש מספר פעמים היה עמוס מבקרים ומאמינים, ריח כבד של קטורת. לא שונה מאוד ממה שאנחנו מכירים אך שווה ביקור.

המשכנו ברגל, ברחובות נחמדים ל- Ximending District.  בדרך עצרנו ב-Red House Theatre שנבנה ב-1908 בזמן השלטון היפני. ארכיטקטורה נעימה ובחצר שוק אומנים מקומי שפעיל בסופי שבוע. נחמד. מעבר לכביש  נמצא מקדש מעניין נוסף Tian Hou Temple. האיזור שוקק, מלא צעירים, חנויות מדליקות, מסעדות, הופעות רחוב. כדאי מאוד.

 

משם לקחנו מונית לMaokon Gondola. צריך להגיד לנהג לקחת אתכם לתחנה התחתונה ליד גן החיות.  נסיעת רכבל ארוכה של יותר מ-4 קילומטר עם תצפית נהדרת על העיר וההרים שסביבה ובסופה מגיעים לכפר מאוקונג  ושדות התה שלו. נחמד לשוטט באחד ממסלולי ההליכה, ניתן לקבל מפה במרכז המבקרים שבתחנת הרכבל, לשבת באחד מבתי התה הרבים. קר למעלה. קחו משהו חם.

ולסיום היום הארוך והעמוס, הגענו לשוק לילה המומלץ Raohe Night Market. מלא אוכלים שונים ומשונים ודוכנים. המון אנשים אבל הכל מאורגן, מסודר ונקי. אחלה שוק.

 

היום הרביעי:

National Palace Museum  מוזיאון ענק המציג מאוצרותיה של סין 

לא רחוק משם נמצא הגרנד הוטל טאיפאיי- המלון המפואר ביותר בעיר, מבנה בולט הבנוי בסגנון סיני קלאסי וממוקם על גבעה מיוערת המשקיפה על העיר. המבנה מרשים מאוד מבחוץ ועוד יותר מבפנים ומוקף גנים מרשימים. המבנה נבנה ב 1952 בכדי לשמש לאירוח ראשי מדינות ומכובדים אחרים. סגנון המבנה הוא של ארמון סיני קלאסי ושווה ביקור בלובי המכיל גם יצירות אומנות רבים ומסעדה יוקרתית המגישה מאכלים טאיוונים, גורמה סיני.   

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.