טיול ל-ZHANGJIAJIE, סין


17 Jun
17Jun

מאת רונית ירמות

במרחק טיסה לא ישירה (דרך גואנגזו) אך קצרה, מגיעים למראות דמיוניים, בפארק לאומי בחבל HUNAN שבסין, טובל ביער גשם, משתרע על כ 200 קמ"ר, בסרט AVATAR מצולמים ההרים הצפים של הפארק.


התחלנו ב TIANMEN MOUNTAIN, בשפתינו "שער השמיים". ההמתנה לרכבל הארוך ביותר באזורים הרריים (25 דקות לעליה) התבררה כחוויה ארוכה מידי בשבילינו (הם אוכלים ומבלים - החיים בתור), צפי של 3 שעות. בהמלצת שרה המדריכה עלינו באוטובוס דרך 99 פיתולים וברגלים 999 מדרגות שהובילו לשער השמיים. חבל להסתפק בצילומים שלי או לתאור המילולי, ממליצה על גוגל תמונות,  תוסיפו מטוס למהדרים, כן מטוסים עוברים בשער ביעף. בדרך מתקני מנחות ותפילת הדרך  ותצפית שמטפסת איתנו במדרגות מעלה, צופה בפיתולים ובמטפסים. בהמשך מסלולי הליכה מבוטנים ומוגנים במעקות בטון דמויי ענפים. בהמשך עולים במדרגות נעות. התבלבלתי בספירת גרמי המדרגות - יותר גדול מכל מה שהייתי... מסלול מיוחד בתשלום - הליכה בנעלי חדר נקי על מדרכה מזכוכית, מעל לעננים. נחמד. בפסגה, איך לא, יש מקדש צבעוני מאוכלס בדמויות קדושים וסמלים בודהיסטים ובעיקר סיפורים על ההר, ניסים שקרו עליו וחיות מיטיות שמופיעות לעיני הקדושים. משם ירדנו ברכבל, עניין של מספר דקות בספיד.

למחרת אנחנו בדרך להרי הללויה, האתר של AVATAR. בדרך מזדקרים עמודי אבן חול שנוצרו מכוח זרימת המים שפלחו את ההר והותירו את העמודים. לרובם שמות שמאנישים את התופעה. 3 האחיות, אחת מבוגרת, שניה נושאת את בנה והצעירה הרה. בדרך קופים ידידותיים עד חצופים. 


TIANZI MOUNTAIN

מטפסים אליו ב 7,500 מדרגות. מדי פעם מצאתי את עצמי סופרת לקבל מושג.  מתבלבלים. ממשיכים לטפס. מידי פעם עוצרים להסדיר דופק ולצפות בנוף עמודי האבן וממשיכים. יש המוני עמודים שנוצרו, מעל 3106 בגדלים שונים (לא ספרתי). בדרך מטיילים המוני מקומיים בשמורה, מכל הגילים. כמעט ואין זרים כמונו. או שיש ואנחנו לא מזהים. שוחחתי עם תייר קוריאני. בדרך מציעים ריקשות נישאות על ידי זוג. רק בסוף ראיתי אחד בעבודה. בדרך כלל המתינו רדומים ללקוחות. יש כביש עוקף שעולה, מי שכבר הולך - הולך עד הסוף. השמות נעשים ציוריים - IMPERIAL WRITING BRUSH PEAKS, מראה מפתיע. ציירים יושבים לתעד את הנוף בדיו סינית.
תופעות שלא הכרתי:

- בני זוג תולים מנעולים על מעקות ברזל מול נופים עוצרי נשימה, חלקם בצורת לב, עם חריטת שמותיהם להנצחת חייהם המשותפים. רומנטיות מקומית.
- אוסף כרטיסי ביקור שנאספו מתיירי ההר יוצרים שלל נברשות תלויות על עצים.
- נוסח הפניה לתיירים: DO NOT TEASE WILD MONKEYS, PAY ATTENTION TO FIREPROOF IF YOU WANT TO ENJOY THE SUNSHINE AND GREEN WORLD. אותי הם שכנעו!
- הופעות שירה במהלך שיט באגם, שירה רוויית געגועים ואהבה.
מגיעים לגשר אבן טבעי תלוי מעל לתהום. תוצר נוסף של כח זרימת המים.
בפסגה ממתין לנו מק-קפה ממממ. הרגשתי בפסגה.

GOLDEN WHIP STREAM
הליכה לאורך הנחל. בדרך מסלולי מסג' לכפות הרגליים - חלוקי נחל. עוד עמודים בדמויות דמיוניות, נחל זורם וקופים חביבים. מתכבדים בקלח תירס, מנסים ללגום מבקבוק מים מינרליים. מדרכות אוטוסטרדה, פחים מעוצבים, ריקים. נקי כי כל הזמן מסתובבים מנקים. ריקשות שנושאות מבקרים. ענפים דקים תומכים בסלעים. שאלתי ולא הבנתי את הקטע. לא חייבים. מדרכות מצויירות.


דמוי לפסגה מפוצלת SPLITTING MOUNTAIN TO SAVE MOTHER. עוד פסגה PIGSY CARRYING WIFE ON THE BACK. הסרט המסע למערב צולם כאן, מספר על נזיר בודהיסטי ועוזרו מתקופת ה TANG שערכו מסע להודו להביא סוטרות.
לצד השביל צילומי חתן כלה. ממש כמו אצלינו.
לטיפוס האחרון, צנוע, 3,500 מדרגות. הפיוטים דורשים, מי שלא מצליח לטפס לHUANGSHIZHAI, לא היה צריך להגיע לZHANGJIAJIE... בדרך עוד עמודים ועצים זקופים ויער ירוק רענן. שורשים נתפסים בסלעים ויוצרים צורות מפותלות. פחות אנשים, בדרך נחים, משחקים באייפון. פוגשת קבוצות עבודה שטיפסו עד לכאן עם חומרי בניין ומתחזקים את המדרגות והמעקות. ירדנו ברכבל.
האתר התגלה ב 49' ונפתח למטיילים ב 1984. לוקח זמן להקים כאלה תשתיות.
ב2010 הוצב פסלו של הצייר הסיני WU GUANZHONG. באמת לא מכירה הרבה אומנים סיניים, אבל את עבודותיו אני מזהה בזכות תרומתו הנדיבה למוזיאון לאמנות בסינגפור. מסתבר שהוזמן לכאן לצייר את בית המפלגה בבירה ובא ל ZJJ לקבלת השראה ונשאר לצייר  5 ציורים, הגדול שבהם מציג בצרפת, וכתב על הפארק מאמר בשם UNKNOWN TO THE WORLD. בזכות פרסומו הגיעו מליוני מבקרים.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.