שבת בבוקר יום יפה - טיולים ופעילויות לסופ"ש


30 May
30May

שבת בבוקר-יום יפה! אז מה עושים עם הילדים? 

בסינגפור מגוון אפשרויות רחב לתעסוקה עם ילדים, הן ליום יפה והן ליום גשום. נציע כאן כמה מהפעילויות היותר נחמדות וכיפיות באי. לרוב המקומות כדאי להצטייד בכובעים, בגדי ים (כמעט בכל פארק ניתן למצוא מזרקה ומתקני מים חביבים), חומר נגד יתושים ומים לשתייה. 

רוב המקומות פתוחים כל ימות השבוע אך בכדי למנוע אכזבה רצוי לבדוק לפני יציאה באתר האינטרנט של המקום (לרובם יש) שהמקום אכן פתוח.


פעילויות משפחתיות בחוץ

1. Singapore zoo - כשמו כן הוא, נחשב לאחד מגני החיות היפים בעולם. הוא מיוחד בכך שחלק מהחיות מסתובבות חופשי ועם זאת הקהל מסתובב בבטחה. דובוני הפנדה שנולדו בסין והובאו לסינגפור כגורים מעוררים התרגשות רבה בסינגפור. כעת הם מוצגים לקהל הרחב בגן החיות. מומלץ ללכת ולצפות בהם. בגן החיות קיים מתחם משחקים ומתקני מים לילדים, סיום נפלא ביום חם. אל תשכחו בגדי ים. יש גם ספארי לילה - מומלץ לילדים.

2. Jourong Bird Park פארק ציפורים מרשים במגוון הציפורים שמוצגות בו. בפארק יש אזור בו ניתן להיות בסביבת ציפורי לורי צבעוניות וחופשיות ולהאכילן, נחמד מאד לילדים ומבוגרים. גם בפארק זה יש מתקני מים לילדים. 

3. West Coast Park פארק גדול ויפה במערב האי. משופע במתקנים למגוון גילאים, שבילי הליכה/ריצה/רכיבה ומדשאות למשחק חופשי.

4. Pasir Ris Park פארק גדול בצדו המזרחי של האי עם נוף לים.יש בו מדשאות גדולים, מגוון רחב של מתקנים לקטנים ולגדולים, אזורי ברביקיו ועוד. מומלץ להגיע בשעות אחר הצהריים, כשפחות חם.

5. East Coast Park פארק גדול ורחב ידיים בו נהוג לרכב על אופניים בשבילים לאורך מדשאות עם צמחיה המגיעה עד הים. ניתן לשכור אופניים לכל הגילאים במספר מקומות בפארק עצמו. בפארק גם מתקן לסקי מים על כבלים וכן אזור מגניב להחלקה על סקטבורד וגלגיליות.

6. פארקי מים - בסינגפור קיימים מספר פארקי מים, חלקם מיועדים לאוכלוסייה המקומית ובהם המחירים מאד זולים (עד 2 דולר לכניסה) וחלקם קצת יותר יקרים:

א) Wild Wild Wet - נמצא בפאסיר ריס. זהו פארק גדול עם די הרבה מגלשות. המחירים משתנים בין אמצע השבוע הזול יותר לסופי השבוע היקרים יותר. כרטיס לילד בין הגילאים 3-12 יעלה באמצע השבוע 14 דולרס ובסוף השבוע 17 דולר, כרטיס למבוגר יעלה באמצע השבוע 20 דולרס ובסוף השבוע 24 דולרס. ניתן לרכוש בו גם כרטיסים משפחתיים מוזלים ויש הנחות לפנסיונרים.

ב) Jurong East Swimming Complex - פארק מים מקומי באזור ג'ורונג (מערב האי) שמציע יופי של מתקנים, מגלשות, אבובים ובמחיר של כ-2 $.

ג) Adventure Cove Waterpark - פארק מים יקר טוב (30 דולר לילד) הנמצא בסנטוזה.

7. אי הבילויים סנטוזה בסנטוזה מגוון אפשרויות לבילוי. החל מרביצה כייפית ליד החוף, דרך עולם המים, פארק פרפרים, לודג' (מסלול מכוניות נחמד), פארק חבלים ויוניברסל סטודיו. העלויות שונות ומגוונות.

8. הגנים הבוטניים - Jacob Ballas Children's Garden-  בגנים הבוטניים יש אזור מיוחד לילדים אשר בו אפשר לבלות שעות רבות. 

9. Sungei Buloh Wetland Reserve - טיול הרפתקה בגן זה מלמד על התופעה של עצי מנגרוב והחיות הנהנות מאזור מיוחד זה כמו דגים לטאות ועוד.

10. מוזיאון הצבים בגנים הסיניים - מבנה סיני זה נמצא בגנים היפים באזור ג'ורונג Jurong וניתן להגיע אליו ישירות עם הרכבת. מגוון רב של צבים גרים שם, ואפשר להמשיך אחרי כן לטיול ו/או פיקניק בגנים עצמם.

11. חוות תנינים בקראנג'י - חווה זו הינה עסק משפחתי שהחל בשנת 1945 אחרי מלחמת העולם השנייה ופעילה גם כיום. ניתן לראות את כל שלבי הגדילה והאכלה של התנינים.

12. חוות עיזים באזור קראנג'י - טיול לחוות עיזים בה ניתן לצפות בחיות, בחליבה וכן לרכוש חלב עיזים טרי.

13. Bollywood Veggies - טיול לחווה של איווי - Poison Farm Ivy חווה לגידולים אורגאנים, ציפורים, פרפרים ומסעדה, היא אופציה נחמדה מאד לגדולים ולקטנים. המקום נמצא באזור חקלאי, וניתן להגיע אליו ברכב פרטי. החווה גדולה ומאורגנת לטיולים בתוכה, השתובבות של ילדים וארוחה מזינה בסופו של טיול.

14. Marina Barrage - פארק שיש בו גם מוזיאון הקטן לילדים והוריהם מספק הצצה למאגר המים ותפקידיו. אפשר להביא סל פיקניק ועפיפון ולשבת על הדשא הגדול . פתוח כל היום. 


פעילויות תחת קורת גג ממוזגת


1. Science Center - מוזיאון מדע לילדים עם מגוון פעילויות ותערוכות קבועות ומשתנות. במתחם המוזאון ניתן למצוא גם בית קולנוע מקבוצת IMAX המציג סרטי טבע יפים וכן יש במתחם SNOW CITY חביב. אפשר להעביר כמה שעות טובות עם הילדים. יש גם מספר מתקני מים נחמדים להתרעננות.

2. ג'ימבורי  - לילדים עד גיל 8 בדרך כלל. להלן מספר מקומות:

א) The Polliwogs - משחקייה נהדרת כולל בית קפה .

ב) גו גו במביני - בדמפסי. נוח להגעה ולחניה.

ג) משחקיה ב-UE SQUARE

ד) אמזוניה נמצא בקניון ה"גרייט וורלד". נחמד אך יקר. מתאים בעיקר לקטנים.

3. באולינג ו-IceSkating - ממוקם באזור קאלאנג, חוויה נחמדה לכל המשפחה.

4. משחקיית The City - משחקייה מיוחדת לילדים עד גיל 8 המדמה עיר קטנה שיש בה את כל המקומות המוכרים לנו מהעיר כגון: סופרמקרט, בית קפה ומרפאה המותאמים למידות ילד. תוך כדי משחק הילדים יוכלו לתרגל חשבון, לגלות מילים חדשות, ללמוד על גוף האדם, גיאוגרפיה ועוד. יש פעילות מתאימה במיוחד לימי הולדת. למשחקייה יש שני סניפים: ב-Liang Court  וב- Katong i12.

5. Changi Airport – לטייל בשדה התעופה?! בסינגפור הכול אפשרי. בטרמינל 22 הקימו מקום מיוחד לילדים אשר מתעניינים בתהליכים הקורים בשדה התעופה. אפשר לבלות שם חצי יום הכולל את הגלריה, ארוחה וקניות.

6תחנת מכבי אש הרבה ילדים אוהבים ורוצים להיות כבאים בשלב מוקדם של חייהם. בתחנת מכבי האש ברחוב היל מס' 62 אפשר לבלות וללמוד על חיי הכבאים ומשימותיהם. הבניין משנת 1908 והשתמר יפה.


לפעילויות נוספות ראו את המלצותיה של מאיה פקר רינת לילדים במדריך למארחים ומתארחים.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.