טיול בצפון תאילנד


16 Jun
16Jun

טיול אחרי צבא ..ועברו רק 35 שנים מאז..
מאת סמדר סף

2014
יצאתי עם חברה לטיול בן שבוע לצפון תאילנד בחופשת הפסח האחרונה.  טיול מקסים הודות למדריך שידע לתכנן עבורנו מסלול שמתאים לנשים צעירות ברוחן..ויחד עם זאת אוהבות לשלב פינוקים תוך כדי.

יאנג הצליח לבנות עבורנו תוכנית מגוונת ועשירה. החל מקורס בישול תאילנדי ביקור במקדשים טיולי טבע פעילים כמו: רכיבה על פילים, נסיעה עם עגלת שוורים, רפטינג על סירת במבוק, ביקור בפארק הלאומי ובגנים ססגוניים ומיוחדים. ביקרנו בכפר ארוכות הצוואר וארוכות האוזניים.  הגענו למקומות אותנטים ולעיתים אף פחות מתוירים . המלונות היו טובים ונוחים אוכל מצויין. זכינו לחוות ולראות חלק מתאילנד הלא ממוסחרת ..

 

מה שעשה לי את הטיול למיוחד זה הביקור בשבט ארוכות הצוואר המכונה גם בפי המקומיים שבט הקארן (Karen) הוא אחד השבטים המוכרים והמפורסמים ביותר באזור צפון תאילנד, באזור משולש הזהב. השבט הפך עם השנים לאטרקציה תיירותית. 

נשות שבט ארוכות הצוואר אשר את שמן קיבלו נוכח המנהג המסורתי של בני השבט לענוד טבעות מוזהבות גדולות וכבדות על צווארן של הנשים ובאופן זה למעשה להאריך באופן מלאכותי ולמתוח את צווארן הרבה מעבר לאורכו הרגיל. הטבעות הללו אשר מונחות על צוואר הנשים וככל שהן גדלות מוסיפים להן טבעות נוספות. מגיל צעיר בנות 5 כבר מתחילות לענוד אותן עד יום מותן. מנהג זה מהווה סמל למעמד וליוקרתה של האישה, וככל שיש יותר טבעות על הצוואר היא נחשבת ממעמד חברתי ותרבותי גבוהה יותר וכמובן שהטבעות מהוות סממן תרבותי של יופי בקרב בני שבט הקארן. ויש אף שמשווים את יופיין ליופיו של הברבור.   

מקום נוסף שמאוד אהבתי ואליו לא מגיעים תיירים רבים, בינתיים. זו עיירה קטנה בשם פאי-Pai פינת חמד מיוחדת שקטה ושונה.  עיירה השוכנת לגדותיו של נהר פאי עם נופים ירוקים ושלווה באוויר. כדיי להגיע  אליה עולים על הר ויורדים 762 עיקולים שזה לבד עוצר נשימה. בעיירה ארבעה רחובות שבשעות הערב  נפתחים לאורכם דוכנים רבים למכירת מזכרות מסעדות עם אוכל מקומי טעים וכמובן מקומות שניתן לעשות עיסויי רגלים וגוף. מי שחלם לרכב על קטנוע בלי לעבור דרך תאוריה ולימודי נהיגה זה המקום. אחרי הדרכה של 10 דקות אפשר לצאת לדרך ולהנות מהמקום. אנחנו שהינו ב- The Quarter Pai.


לסכום, מי שמחפש לצאת לטבע להנות ולזרום בראש טוב בלי דאגות לאן ללכת, איפה לישון ממליצה בחום ליצור קשר עם יאנג המדריך התאילנדי עם נשמה ישראלית. הוא מדריך מקצועי גמיש קשוב נעים ואדיב. הוא דובר אנגלית ומצליח לשלב גם עברית לא רעה.  הוא עובד עם ישראלים כבר למעלה מ- 10 שנים. מכיר את הראש הישראלי החילוני וגם את מגבלות הנוסעים שומרי הכשרות. 

המייל של יאנג: n_kongsamai@hotmail.com


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.