שוב בבנגקוק


16 Jun
16Jun

עוד פעם בנגקוק?!

בנגקוק: הפעם אחרת. הזדמנתי לעיר הפעם למקרה פרטי ובין לבין אני יוצאת לעיר לראות - מה חדש?!

 מרכז ״אסיה טיק״ שכבר סיפרתי עליו בפעם שעברה, ממשיך להיות המקום הבולט, הצבעוני, והחדש בעיר. אווירה משגעת, גלגל ענק לילדים, ועשרות חנויות בעיקר לצעירים- או כאלה שברוחם! מחירים מאד סבירים-תיק קש עם ידיות מעור עולה 755 ש״ח ותיק אשר מנפחים אותו כמו מזרון ים בצבעוניות קיצית משגעת עולה אף פחות.

המסעדות מרוכזות לאורכו של הנהר- וכמו שנאמר בכתבה ההיא- אפשר ורצוי להגיע עם סירה- חוסך הרבה זמן על הכביש. כי אחד הדברים שלא השתנו-   זאת הצפיפות הבלתי נסבלת על הכבישים. פקקים איומים- לא ראינו כאלה לא בישראל ובטח שלא בסינגפור. את כל הטעמים האפשריים וגם כל רמות המחירים השונים- ניתן למצוא כאן, ומומלץ להתרגע ולאכול במקום.

בקצה השני של מרכז "אסיה טיק" נמצאת שורת המסגים- ואנחנו נכנסנו לנוח באחד מהם. 

גברת-גבר בלונדיני ויפה הוביל אותנו לכיסאות המסג - וכמעט מיד התחלנו שתינו לריב על "לחיצותיו"

אבל הוא חייך חיוך תאילנדי סמי נשי- ושלח אלינו 2 נשים על אמת- עם ידי פלא. הסכום לשעה מסאג כ 12$ - מה אפשר עוד לבקש? שנעשה מחר עוד אחד!

תופעת הזרים- כמונו, קיימת בבנגקוק- בגדול, וניתן לראות אותה בכל המולים הצבעוניים ובגלריות. בצידי הכבישים הראשיים, הורסים הבנאים את הישן ובונים מחדש מגדלי ענק עם שערים וחומות.

אזור SOIEKAMAI,SOI THONGLOR 

שני הרחובות היוצאים מהרחוב הראשי בשם סוקמוויט 55- נהפכו לאחרונה לאזורים אופנתיים ובהם מסעדות רבות. התושבים הזרים במקום הקימו אתר ובו אפשר לראות את כל המקומות הנחשבים. אנחנו התיישבנו בבית קפה מסעדה וקיבלנו שיקים של מיצים טריים ויצירתיים שגמענו בלגימה אחת! גם האוכל שהוגש היה מצוין. במקום יש גם קצת חנויות לתיקים ובגדים אבל זה בעיקר אזור לילה ואוכל!

 www.thonglor-ekamai.com  

:Emporium 

המרכז שאיננו חדש- אך מזכיר את ״שלנו״ בסינגפור- מעורבב יותר עם אופנה נועזת- בעיקר בצבעוניות , גם כאן השמות הגדולים מככבים בכל הקומות- אבל האווירה פחות מכופתרת ויש גם כמה דברים נועזים ומדליקים. 

:SOI 45-61

מאחר ובימי שני המוזיאונים סגורים, הלכתי לפי המלצת העיתון המקומי, לרחובות הנ"ל- לחנות לבית ומסעדה צמודה בעונה לשם – קאזה פגודה- ומול קטן של יפנים עם אופנה שלהם.

Bangkok Art and Culture Center 

יום שלישי ואני בגפי הולכת לראות מה חדש במוזיאון הנמצא ממש מול החנות הידועה ל״שמצה״ MBK בגלל גודלה ומחיריה.


התערוכה המוצגת היום נקראת possession שמשמעותה חזקה, "משהו ששיך לך" ומנסה להסביר
את הקשר בין הדת הבודהיסטית, האמונה והריטואליים, לעומת חיי היום יום. אהבתי סדרת תמונות המראות בציור את גוף האישה המזדקנת- כסמל לחיים  אך גם על תפקידיה כמייצרת חיים ושומרת על המשפחה. הבודהיזם מתמקד בענווה, בעזרה אחד לשני ואיבוד האגו- כדבר העיקרי בחייו של אדם. אך רק לאחר שיבין לעומק את המשמעויות של כל השלבים-צער, סבל, אכזריות ועוד יוכל האדם לקבל את החיים כפי שהם, עם השמחות אך גם עם העצב.
התרעננתי עם כוס תה בקפה למעלה, ועברתי לצדו השני של הרחוב לחפש מציאות! בשביל להצליח בקניות במרכז MBK  הענק, כדאי לבוא מוכנים. אם רוצים תיק- חיקוי של אחד השמות הגדולים- רשמו את שמו, או צלמו לעצמכם את הדגם. אפשר למצוא כמעט הכול ברבע מחיר.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.