ביקור ב-Baba House - מוזיאון בבית פראנאקני טיפוסי


01 Aug
01Aug

ביום לח וחם הרגיל במקומותינו, הלכתי לבקר בבית פאראנאקני Baba House על מנת לשמוע הרצאת אומן צעיר המצייר בעיקר דיוקנאות. ולמה שם? 

הפאראנאקנים בסינגפור - השאירו מסורת ענפה של מאכלים, מנהגים, ביגוד ובתים עשירים ברהוט ותרבות. 

האוניברסיטה הלאומית של סינגפור - NUS מטפחת את הבית ומארגנת בתוכו סיורים, והרצאות שונות.

מאחר ואחד המרכיבים בבתי פאראנאקן היו ציורי דיוקנאות גדולים של בעלי הבית, אשר היו תלויים בכניסה לבית ואו לחדר האירוח, בדרך כלל בלבוש מסורתי, ארגנה האוניברסיטה תערוכה של דיוקנאות בקומה השלישית והרצאת אורח של אמן סינגפורי צעיר העוסק במקצוע הזה. 

Alvin Ong מצייר דיוקנאות לפי הזמנה של אנשים החפצים בכך. רבים מהם משתייכים למשפחות הפאראנאקניות ורוצים להמשיך את המסורת. מבחינתו, כאומן, העניין באדם המצויר, אופיו, וחוזקותיו, הם התורמים ליצירה אוטנטית ואמיתית. לכן, תוך כדי הציור הוא מראיין אותם ומחפש לשמוע על סיפורים מיוחדים או תחומי התעניינות. בהרצאה שנתן הוא שילב את הראיונות והציורים, והצליח להמחיש את המורכבות שביצירה מסוג זה.


ואם כבר הגעתם לחלק זה של העיר המשיכו לכם בטיול קצר.

רחובות Everton ו-Blair – רחובות יפים עם בתי Shop House משופצים ומרהיבים בצבעים והפיתוחים שעל קירותיהם. 

צאו בחזרה לרחוב Neil שם נמצא ה"באבא האוס", ושבו לקפה, תה ואו מאכלים באחד מהמקומות הרבים. לצד אוכל מסורתי סינגפורי- בישיבה בחוץ ובמחירים מצחיקים, נפתחו לאחרונה גם מקומות חדשים. היכנסו למאפיית  Chef Icon, הנחמדה, או לבית הקפה המדליק- Strangers Reunion ותרגישו איך אתם משתלבים בתרבות בינלאומית בסינגפור.

מתאים לאחר הצהרים- ערב, או לפני החום הגדול בצהרים!

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.